Nádherný zmatek

Nádherný zmatek https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117817/bmid_nadherny-zmatek-OFS-117817.jpg 4 338 38

Ethan Wate si myslel, že si už zvykl na podivné, nemožné události, které se poslední dobou dějí v jeho rodném Gatlinu, jižanském zapadákově. Jenže teď, když se Ethan a Lena vrátili domů, slova podivné a nemožné získala úplně nový význam. Gatlin sužují záplavy kobylek, rekordní horka a pustošivé bouře, zatímco se Ethan s Lenou snaží pochopit důsledky Lenina zásadního rozhodnutí. A s ubíhajícím časem začíná být jasná jediná otázka: Co – nebo koho – je třeba obětovat pro záchranu Gatlinu?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Beautiful chaos , 2011

fiona007
06.08.2014 3 z 5

Trochu zamotané, ale nakonec překvapivé.

Nelda
29.06.2014 3 z 5

Zatím nejzábavnější a nejlepší z celé série, musím říct, že u 2, dílu jsem se už hodně nudila a přemýšlela, jestli tuto sérii vůbec dočtu. Ale tato to naštěstí změnila a ochutila, tak snad se donutím díky této dočíst to až do konce, protože nemám ráda rozečtené knihy. Myslela jsem si ale, že celá série bude o něco lepší. Prostě jsem četla mnohem lepší knihy a bylo jich hodně a tato série mě nijak neuchvátila ani nevtáhla do děje, takový střed. Pohodička. Doufám, že poslední díl bude nejlepší :)

Baru007
24.05.2014 3 z 5

Nevím, jestli dát 4 nebo 3 hvězdy. Začátek byl příšerný ale pak to bylo dech beroucí, ale jelikož je to už podruhé ,co jsem musela číst aspoň 200 stran abych se začetla. Další díl si přečtu, i když spíš kvůli tomu, že mám doma celou sérii než kvůli příběhu...

Lenka.Vílka
24.04.2014 4 z 5

Tenhle dil se vratil do urovne prvniho a to me hodne bavilo...

Wendysek
23.04.2014 5 z 5

Už se těším na další díl :o)

kacaaba
13.04.2014 4 z 5

No to byl teda zmatek. Nejdřív se to táhlo jako 2 díl, dost jsem knihu odkládala, ale pak jsem se zase začetla. Tento díl byl dost o vedlejších rolích. Ale líbilo se mi to.

rendik.topik
27.12.2013 odpad!

Nedočetla jsem...už mě to prostě neba

Saffron
27.11.2013 3 z 5

Pokračuje to zajímavě, to ano, i třetí díl si drží dobrou úroveň vyprávění a postupnou eskalaci napětí, bohužel jsem přišla o překvapení ze dvou hlavních point příběhu_odhalení tajemství existence Johna Breeda a pak taky otázky toho, "kdo je jeden a vlastně jsou dva":(

lucmat
22.10.2013 5 z 5

Dokonalá!

eleazia
16.08.2013 3 z 5

Kniha měla být kratší. Má dobrý děj, ale zbytečné natahování škodí.

Ben Nevis
03.07.2013 3 z 5

Děj je o ždibec lepší než v předchozím díle, kde to směřovalo k jinému závěru (Lena by zvolila světlo), který byl nejspíš obětován kvůli možností pokračování. Kvůli stupidnímu výsledku Leniny volby se hledá obětní beránek a viník - sobecká Lena - to nebude.
Lena způsobila konec světa, který se projevuje tím, že kobylky celé měsíce okusují uschlou trávu. Ale vypadá to, že konec světa nikdo (kromě hrdinů knížky) neřeší a nikoho netrápí.
Začátek se klasicky táhne, ale pak se to rozjede až k překvapivému vyvrcholení. Škoda, že je konec tak useknutý. Chybělo mi tam probrání důsledků.

Bet
24.06.2013 3 z 5

Já jsem si zamilova ty části kde byla Rydley a Link,líbílo se mi to pošťuchování,jen je škoda že Rydley z děje vypadla ;)
Jinak se to dost dlouho táhlo, ale konec byl jak jinak super.

DariDerek
28.05.2013 5 z 5

Knížku jsem dočítala po cestě do práce, v tramvaji, paní, sedící naproti mě se na mě koukla a říká: "Děvenko, jste v pořádku?" A já ji říkám, že ano, i když se mi koulely slzy jako hrachy po tváři.... Ten konec je naprosto luxusně zpracovaný. Napsán tak, že jsem opravdu nemohla slzy ovlivnit.
A celá knížka, celý děj, stojí za to. Nepřibývají nové postavy - což mě těší, aspoň v tom nemám zmatek a vím, že už je znám, je to plné překvapení a nenadálých situací, o kterých bych ani nepřemýšlela - kdyby bylo 6* tak jich 6 dám!! :)

Jitulisko
08.05.2013 5 z 5

Nejvíce emotivní díl. Ten konec prostě nemůže být pravda!!!!! Mno jedu do dalšího dílu...Tohle prostě musím dočíst na jeden zátah.....

Dandulka
13.02.2013 5 z 5

Třetí díl byl skvělý, jen doufám, že nebyl poslední, to by byl hloupý konec!

trynitrix
17.08.2012 4 z 5

Tak myslím že třetí díl byl asi nejlepší hlavně co se týkalo konce a zase děj váznul jako v předchozích od začátku pořád něco řeší a pořad nic neví. A tohle asi nebyl poslední díl skončilo to tak nějak já bych řekla otevřeně.

Ifuška
12.08.2012 4 z 5

Řekla bych, že nejlepší díl série, akorát jsem měla dojem, že tohle byl poslední díl, ale vzhledem ke konci to tak asi nebude....

Daudalinka
23.04.2012 5 z 5

Tyhle knížky jsem si naprosto zamilovala a s chutí se pustím do čtení dalšího dílu.I přestože ve mě hlodá takový zvláštní pocit že tahle knižní serie nebude mít dobrý konec.Doufám že se pletu.Ovšem na druhou stranu většina knih končí dobře.Což je samozřejmě správně protože kdybychom nemohly věřit ve štastné konce víra v co by nám zbyla?
Takže doufám že se , se svým pocitem pletu a bohu moc zařadit kroniku prokletých zaklínačů mezi knihy se štastným koncem kde dobro zvítězí nad zlem a láska překoná všechny nástrahy.

americká literatura sci-fi fantasy

Autoři knihy