Nádherné vykoupení

Nádherné vykoupení https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149901/kronika-prokletych-zaklinacu-nadher-5et-149901.jpg 4 291 39

Od osudového setkání na silnici číslo 9 nechce sedmnáctiletý Ethan Wate z jižanského městečka Gatlinu od života nic víc než prožívat první velkou lásku se spolužačkou Lenou Duchannesovou – Zaklínačkou ze starobylého rodu obdařeného nadpřirozenými schopnostmi. Řád věcí si však od něj nevyžádal nic menšího než spásu světa: pokud má napravit apokalyptické zmatky, jež s Lenou během dobrodružných potyček se světem Temnoty neúmyslně rozpoutali, musí skokem z vodárenské věže obětovat život a opustit všechny, které miluje. Ethan se tak vydává do míst, kde končí všichni Smrtelníci – ale jen málokomu se podaří vrátit se mezi živé. Na Onom světě se však dozvídá, že právě on patří k nemnohým, kteří by se o to mohli pokusit. Stránka v Zaklínačské kronice, jež předurčila jeho předčasnou smrt, byla totiž úmyslně pozměněna. Sotva se mladík dozví, že vytržením tohoto listu ze všemocné knihy osudu by měl šanci na návrat, neváhá ani vteřinu. Udělal by cokoli, jen aby mohl být zase se svou zbožňovanou Lenou, s rodinou a kamarády v úzkoprsém Gatlinu, odkud toužil odjakživa utéct… a teď se do něj vrací aspoň jako duch žádající o pomoc ty, kdo po něm truchlí. Jeho dívka, parta přátel i hospodyně Wateových Amma mezitím ve světě Smrtelníků dělají všechno proto, aby pochopili hrdinovy zašifrované vzkazy a zajistili mu vše, co pro vykoupení z podsvětí potřebuje. Díky jejich podpoře se mladík vydává na nebezpečnou pouť do Pevnosti Strážců, na níž ho podobně jako rytíře hledající svatý grál čekají těžké zkoušky: musí se přeplavit po řece mrtvých, projít kamenem, naklonit si dárkem Dveřníka, utkat se v labyrintu s nevyzpytatelnou stvůrou… a nakonec čelit mocnému Hlavnímu Strážci, který se v honbě za absolutní mocí nezastaví před ničím. Jenže Ethan je na cestě za novým životem – a zmoudřením – skálopevně odhodlán potvrdit pravdivost veršů z Šalomounovy Písně písní, podle nichž je láska silnější než smrt.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Beautiful Redemption , 2011

Misa25
10.06.2014 5 z 5

Celá série je moc pěkná, velmi jsem si jí oblíbila, i když konec byl jaksi....jiný....čekala jsem něco jiného, ale můžu doporučit :D

bookemma
27.04.2014 4 z 5

Celá série se mi velmi líbila. Přestože u knih mám raději spisovný jazyk bez chyb a bez forem typu "vopakovat" a podobně, myslím, že k tomuto příběhu to svým způsobem patřilo. Ethan je přeci jen obyčejný středoškolák a jeho mluva není nijak specifická - vždyť žádní šestnáctiletí a sedmnáctiletí studenti nemluví spisovně :). A právě tohle dodalo příběhu na autentičnosti. Vřele doporučuji, nejde tam jen o ten příběh, ale i o lidské hodnoty - Ethan se rozhodoval, jestli skočí a všechny zachrání, nebo ne. Celková forma byla velmi pěkná, jen za velice povedené vystupňování napětí dvě hvězdičky. A ty další dvě prostě za to, že ta kniha tady je. A je skvělá...

Lenka.Vílka
24.04.2014 5 z 5

Nejlepsi dil z cele serie. Co k tomu vic dodat? Nekomu bude chybet svet zakinacu, nekomu ne. Me zustal v srdci a neni jediny duvod litovat casu straveneho nad tolika strankami...

kacaaba
13.04.2014 4 z 5

Přijde mi, že se to pořád opakuje. Zbytečně to protáhli. Myslím, že kdyby byli jen 2 díly, nic by se nestalo. Ale příběh se mi líbil. Zase něco trochu jiného.

Barča 008
29.03.2014 4 z 5

(SPOILER) Na téhle knize se mi nejvíc líbilo, že se nám nabídl i Lenin pohled na věc. Konec byl možná trochu předvídatelný v tom, že se Ethan vrátí zpátky do života, a Ammina smrt mi přišla jen tak jako aby se neřeklo, ale jinak mi přijde, že to bylo pěkné, a že už opravdu bylo načase, aby to skončilo.

Marthas
08.03.2014 4 z 5

Mně se celá série líbila, i když měla své chyby, bylo v ní spousta humoru a byla celkem originální!! Člověk si nakonec zvykne na nadužívání nespisovné mluvy. Od překladatelky této série jsem četla více knih, a samozřejmě nevím, zda je to po ní vyžadováno, ale ve většině knih, jež překládla, a vyšly v knižním klubu prostě používá nespisovnou mluvu!! Jinde mi to vadí méně a jinde více ale co s tím člověk nadělá!!
Jen škoda, že se obě autorky po této sérii rozešly a ani jedna z nich u nás asi samostatně nevyjde, i když výtvor Margaret Stöhl už vyšel v zahraničí!!

Jennkie
20.02.2014 4 z 5

Zajímavé zakončení série, děj byl velmi napínavý, ale stejně nemůžu žádnému dílu dát plný počet hvězdiček, protože mi tam nehorázně vadí nespisový jazyk. Navíc se autorky často opakují a zaplácávají tím děj. I přes napínavost děje mě trochu mrzí "odfláknuté" konce. Když už se to celou sérii nebo celý díl šponuje a čtenář čeká bůhvíco, a pak se to ufikne pomocí přehnaně jednoduché zápletky, tak mi to přijde nedomyšlené.

Dandulka
15.02.2014 5 z 5

Nádherně smutný konec celého příběhu, až se mi chtělo brečet a tak mi nezbylo nic jiného, než zhluboka dýchat. Překvapivý konec a napínavé až do konce, to mám ráda.

Đominica
15.12.2013 4 z 5

Celkově Kronika prokletých zaklínačů se mi líbila, ale nejvíc asi Nádherné bytosti. Postupně v dalších dílech se to všechno bilo dohromady, bylo to dost zamotané a úplné zakončení v Nádherném vykoupení mi přišlo trochu useknuté. Některé části byly moc zdlouhavé a některé zas až moc zkrácené. Asi jsem měla nejvíc vnímat Lenu a Ethana, ale upřímně jsem byla ráda za nějakou tu chvilku, kde se objevila Liv s Johnem nebo Rid a Link .. Konec mi přišel trochu suchý a taky mě taky trochu naštvala smrt Ammy, je tam celou dobu a prostě na jedný stránce zmizí a je fuč. To se mi moc nelíbilo. Nevím, jestli to bylo takhle vymyšlené už od začátku celé kroniky a nebo jestli to bylo tak, aby se neřeklo, že je konec úplně veselý, tak že prostě někdo zemře.. mně osobně to tam zrovna moc nesedělo, ale asi každá kniha má z nějakého úhlu své nedostatky. Jinak knihu hodnotím kladně. Bylo fajn se myšlenkami ponořit do jiného světa a ocitnout se například v Gatlinu nebo na Onom světě, bylo to hezky popsané a jsem ráda, že jsem přečetla všechny 4 díly :) ..

Saffron
28.11.2013 4 z 5

Myslím si, že je to pěkné a povedené zakončení celé série :)
Palec nahoru za Dinkubuse a jeho nůžky, Ethanovi za jeho sveřepou loajálnost a lásku a autorce za romantické, okouzlující vykreslení "Onoho" světa :)

lucmat
01.11.2013 5 z 5

Nej-dokonalá!!!

ladyfromskye
04.09.2013 4 z 5

Jsem moc ráda, že jsem si komentář k celé sérii nechala až na konec, protože jsem se tak vyhnula tomu, abych se opakovala. Dá se totiž říci, že všechny čtyři knihy mají stejné vady na kráse i stejné přednosti. Abych nebyla hned na začátku "ošklivá", velice chválím autorské duo za výběr poněkud netradičního jižanského prostředí i za stvořený svět zaklínačů. V porovnání s ostatními knihami žánru fantasy jde přeci jen o něco originálnějšího, byť to od klasických "příšerek" zase tak daleko nemá. Také chválím vtip, kterého je v knihách hojně užito a kterého jsem se nemohla nabažit. Nakonec bych pochválila i některé postavy, zejména Macona, toho jsem si oblíbila snad nejvíc (spolu s jeho psím přítelem Bubu Radleym :-) ). Na druhou stranu, autorky se neubránily občasné nedodělanosti, nedoladěnosti a nestylističnosti. Zkrátka a jednoduše, občas to někde dřelo, občas se někde něco řeklo, jenže jsem nevěděla kým, popřípadě co, což ve mně vyvolalo zmatek, a tak jsem se musela vrátit zpět, občas se nějaké informace až příliš často opakovaly, až to bylo zbytečné a jindy se zase něco neřeklo vůbec, takže jsem některé souvislosti prostě nepochopila. I když to byly spíše maličkosti, stejně mi to vadilo. Jako celek je na knihách vidět, že to bylo přeci jen trochu větší sousto, než jaké by si spisovatelky-začátečnice měly ukousnout. Na druhou stranu, je jen málo autorů, kteří jsou bezchybní hned od začátku. Uvidíme, co tyhle dvě ženy stvoří dalšího, třeba se ze svých chyb, které napáchaly v této sérii, poučí. A jestli ne, budeme vědět, že zkoušet to s nimi už příště nemusíme.

Bet
15.07.2013 2 z 5

Musím souhlasit s Ben Nevis. Tento díl byl nejhorší.
Bylo jasné že se Ethan dostane zase do světa živých, ale že tak jednoduše. Tři díly mají strach z Abrahama a ve čtvrtém díle stačí jen zahradnické nůžky. Cesta do pevnosti byla docela zajímavá, možná by byla lepší kdyby Ethan předal vzkazy. Musím přiznat že jsem se bavila jak velmi jednoduše Ethan porazil Angeluse, když jeho předek to nedokázal.
Docela je mi líto ostatních postav Linka, Ridley, Liv a Johna. Myslím že kniha o nich by byla zajímavější.

Ben Nevis
03.07.2013 3 z 5

Poslední díl (alespoň doufám, že poslední) jde rychleji do akce a díky menšímu počtu stran i méně nudí. Bohužel kniha zase klade plno nepříjemných otázek, jako třeba proč se Ethan "musí" vrátit do světa živých a proč jiní mají smůlu, i když by se na ně dal uplatnit stejný postup? Zase se zde kádrují životy na důležité a nedůležité a mrtví se nedočkají svého odpočinku, protože musí pomáhat živým.
Ze začátku se ani neví, jestli Ethanova sebevražda k něčemu pomohla. Všechno se bere tak trošku samo sebou.
Děj se přesouvá plně do fantasy světa, kde autorky nemají tolik fantazie a vykrádají pohádky či legendy (převozník nemůže opustit svůj post, zloduch se dá nachytat na trapnou fintu apod.) Tentokrát je dokonce Ethan zapomnětlivý a nevzkáže ani jeden ze dvou vzkazů hlídačovi brány, natož aby měl pro něj dárek.

Hodnocení celé ságy: Harry Potter nebo Hladové hry jsou stále o několik tříd lepší ságy. Mrtví se opláčou a život jde dál, pokud někdo udělá chybu, tak si ji vyžere sám a když jde do tuhého, nevyskakují zpoza křaku dospělí a nezachraňují situaci. Originalita za každou cenu vyznívá směšně: co je to? Má to tesáky, saje to krev, na slunci to zemře a není to upír? No přece inkubus!

Nicméně knihy jsou z většiny čtivé, napínavé i dojemné, logika dostává zabrat (hlavně ten svět duchů není logicky zpracovaný, autorky lezou do tématu, který měl zůstat jenom v náznacích), ale nijak závažně, a platonicky zamilované teenagerky si užijí dostatek romantiky.

trynitrix
14.06.2013 4 z 5

Zajímavé zakončení příběhu Ethana a Leny aspoň že to dobře dopadlo jen byla škoda Amarie :-) . Jen mě zklamal souboj s Abrahámem mohlo to bejt víc akční a dramatický a to samí i s tím Angelusem.

Evickar
29.05.2013 4 z 5

Poslední díl rozhodně nebyl nejhorší! Byl velmi dobrý, ikdyž 1. a 3. se mi líbily více. Pěkně ukončený příběh, ne úplně růžový, čemuž dávám rozhodně plus. Moc se mi líbily akčnější pasáže, ze začátku poměrně nudné. U Leny to zachraňovalo opět duo Link a Ridley :-)

Jitulisko
10.05.2013 5 z 5

Ukončení bylo opět v rázu dobrodružství, jako druhý díl. Některé pasáže ukončené až moc rychle. Jiné výborně promyšlené. Kniha prostě jako třešnička na dortu s nádherným rozuzlením :)

neta
19.04.2013 4 z 5

Taky myslím, že předchozí díly byly lepší a napínavější, čtvrtý díl už mi přišel jako vyloženě rychle sepsaný, aby se všechno vyřešilo a ukončilo.

pilipp
30.03.2013 3 z 5

Myslím, že předchozí díly byly lepší. Děj byl hodně rozvláčněný a s "největším padouchem", kterého nemohli porazit předchozí 3 díly porazili během 3 stránek. Očekávala jsem něco lepšího.

Autoři knihy

Kami Garcia