Kroky v dešti

Kroky v dešti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392194/bmid_kroky-v-desti-Pbz-392194.jpg 4 88 31

Minulost se nedá utajit. Spletitý příběh jedné rodiny od populární slovenské autorky. Láska v nelehké době socialismu, utajený sňatek, manželova zrada. Středoškolačka Jolana se s tím vším musí smířit ještě před maturitou. O více než třicet let později čelí její dcera Diana následkům špatného rozhodnutí, které tragicky změní život její rodiny. Diana se postupně vyrovnává s novou situací, hledá východisko a nechtěně přitom objeví tajemství z minulosti svých blízkých…... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Motto

Kroky v daždi , 2018

boeink
02.10.2023 4 z 5

Přestože to nebyl úplně můj šálek kávy (nezná někdo jiné přirovnání, než tohle děsné kliše:-)?) , kniha se mi líbila, dobře se četla a připomněla dobu dnes už dávno minulou. Dlouho se mi nestalo, že bych knihu slupla během jednoho dne, ale tato je napsána tak jednoduše, přímočaře, takže to nebyl problém.
Na odfrknutí posloužila.

Hakl54
25.05.2022 3 z 5

Překombinovaná rychlokvaška pro nenáročné čtení. Zbytečně moc osob o jejichž dalších osudech se dovídáte telegraficky během příběhu.

nicole1990
28.09.2021 5 z 5

Krásný příběh. Mám ráda knihy kde se prolíná minulost s přítomností. Každý krok,který uděláš se počítá vždy tě někam posune.

anezur33
05.09.2021 3 z 5

Dobrá kniha na odlehčené odpoledne.Každá doba něco dává i bere.

Janča1532
05.07.2021 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla.Mám ráda takové knihy o minulosti,kdy sem vyrůstala.To rozuzlení,jak to nakonec a proč sem hltala.Taková holt byla doba.

kika 13
18.04.2021 5 z 5

To byl nádherně psaná příběh.Skoro by se zapomělo jak se dříve žílo.

Ála1968
20.09.2020 3 z 5

Asi proto,že jsem starší ročník,líbila se mi ta část za socialismu.Po revoluci už to nebylo ono.Nebylo to takové opravdové-hlavně to s těmi penězi.Ale celkem to bylo hezké počtení na odpoledne.

sabca
06.09.2020 4 z 5

Kniha se četla celkem dobře, ale něco mi tam vadilo, nepřišla jsem na to co. Pořád u mě vede ze slovenských spisovatelek Táňa Keleová-Vasilková. Kdo si chce zavzpomínat na dobu minulou, tomu knihu doporučuji.

tittanie
19.07.2020

Autorka patří mezi mé oblíbené a ráda čtu knihy o minulosti, takže jsem sáhla i po této knize. Je pravda, že jsem od autorky četla lepší knihy, ale pořád bych tuto knihu hodnotila jako velice hezkou oddechovku.

veronika9761
26.04.2020 4 z 5

Moje druha knizka autorky. Prvni me moc nezaujala, ale i presto mi uvizla v pameti a proto jsem sahla i po tehle. Rychlocteni na jedno odpoledne, kdyz si chce člověk zarelaxovat.

Kristy.Seb
22.04.2020 3 z 5

Všechno se počítá. Každý krok, který uděláš, se počítá. Pokaždé tě někam posune, víš?

Ennie
18.03.2020 3 z 5

Fajn odpočinkový příběh, ze začátku mi to připomínalo knihy od Lenky Lanczové (tudíž bych to i zařadila spíše do dívčích románů). Na konci mi to sedlo více - bylo to takové vyspělejší.

Lemurka
15.03.2020 3 z 5

Příběh Diany mě vůbec nebavil, chtěla jsem knihu odložit. Nakonec jsem přeci jen dočetla a jsem ráda. Zajímavé rozuzlení příběhu. Určitě zkusím i jiné knihy od autorky, tato bylo první.

MojeMonca
27.10.2019 2 z 5

Pěkné.

denisa7430
26.09.2019 4 z 5

Celkově hodnotím román Kroky v dešti jako povedenou čtivou odpočinkovou literaturu o tom, jak vypadal obyčejný život obyčejné české rodiny za dob socialismu.

Danago
18.08.2019 3 z 5

Přestože mám knížky od této autorky moc ráda, tentokrát mě knížka zklamala. K hlavním hrdinkám jsem si nedokázala vytvořit vztah. A celkově mě kniha nebavila. Příběh z konce 70. let mě připadal zbytečně natahovaný. Jolana byla podle mě naivní a hloupě se vrhající do svatby s někým koho vůbec nezná. Z toho plynou důsledky.
Příběh ze současnosti, kde je hlavní téma dcera Diana a její problémy s podnikáním mě zaujal ještě méně.
Vysvětlení a odpuštění bylo asi nejzajímavější.
Autorka umí psát i líp.

gargamelka
26.07.2019 5 z 5

Kniha solidně mapuje dějiny, ukazuje také charaktery jednotlivých lidí, jejich úmysly a touhy.

alnahu
13.05.2019 4 z 5

Kniha je rozdělena do dvou částí .První část z doby socialismu se mi četl lépe -v druhé části po třiceti letech jsem se dlouho nemohla začíst.Ale i tak se mi kniha líbila .

stju
09.05.2019 4 z 5

Souhlasím s komentáři, které vnímají příběh jako trochu překombinovaný, trvalo mi, než jsem se ve druhé části knihy zorientovala. V závěru mě docela překvapilo odhalení Dušanova tajného zásahu do děje. Celkově hodnotím jako čtivou odpočinkovou knihu a nebudu se bránit dalším autorčiným knihám, zvlášť když je někteří z vás komentujících považují za ještě zdařilejší.

Vatter83
09.05.2019 3 z 5

Opět Gillerová tak, jak ji znám z předchozích knih.