Krkonošská kuchařka aneb Hory dávají chléb

Krkonošská kuchařka aneb Hory dávají chléb https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260831/bmid_krkonoska-kucharka-aneb-hory-davaji-260831.jpg 4 4 3

Tato knížka čtenáře provádí ročními obdobími a měsíci v Krkonoších a popisuje tradiční jídla a zvyky. Připojený recept nabízí vyzkoušet si, jak se dříve na horách vařilo, a oživit si někdy již zapomenuté chutě. Dozvíte se například, co je to "gramatika", "falešný pajšl" nebo "netynka", a budete si třeba moci připravit vánoční hubovec.... celý text

Radka2564
01.02.2020 5 z 5

Nádherná kniha o životě obyčejných lidí prokládaná recepty měsíc po měsíci .

Joges
14.09.2015 4 z 5

Krásné a poutavé vpomínání na staré dobré časy – na žití v roubenkách pod doškovou střechou, tvrdou nelehkou práci, tradice. Vyprávění jako vyšité z doby již dávno minulé, hezké, české, podkrkonošské. Kniha by snesla i delší kapitoly, tak je v ní jen několik vpomínek ke každému měsíci. Recepty nijak neprožívám, ty jsem přeskakoval.

magnolia
12.12.2013 5 z 5

Moc hezky napsaná kniha. Není jen o receptech, ale také o každodenním životě obyčejných lidí na horách v ne tak dávné minulosti. Lidé měli jiné starosti i radosti, byli pracovití a skromní. Pro mně osobně milé připomenutí dětství a prázdnin u babičky (a recepty jsou taky dobré - jednoduché z dostupných surovin, spíše pro nadšence).

Krkonoše krajové, regionální recepty

Miloš Gerstner