Krize a tvořivý přístup k ní

Podtitul: " Typy životních krizí, jejich dynamika a možnosti krizové intervence" Kniha o psychodynamice životních krizí a možnostech krizové intervence. Na četných příkladech ze své terapeutické praxe autorka vysvětluje vznik a psychodynamiku krize. Zároveň vytyčuje základní možnosti krizové intervence, kdy si vytvoříme od krize určitý odstup, hledáme její zdroje, souvislosti, ale i východiska, na základě kterých lze krizi pozitivně využít jako příležitost k osobnímu rozvoji, novému prožívání sebe a světa, uvědomění si vlastních kompetencí v životě. Krizová intervence tedy spočívá především ve schopnosti navázat s krizí kontakt. K tomu nám, zvláště v těch obtížnějších situacích, může pomoci terapeut. Kniha je určena terapeutům i laikům či přímo lidem prožívajícím krizové období. Najdeme v ní vysvětlení příčin krize, ale také cesty k řešení životních krizí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46188/big_krize-a-tvorivy-pristup-k-ni-fsC-46188.png 4.617
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Portál

Der schöpferische Sprung, 1987

Kniha Krize a tvořivý přístup k ní

J.Frei
01.03.2020

Doplněk ke komentáři LordaSnapea: kniha je určena terapeutům, je o tom, jak oni mají zacházet s pacienty v krizi. Rady, jak si poradit s vlastními krizemi, moc nečekejte.

LordSnape
12.03.2018

Od Vereny Kast to není má první kniha, takže jsem byl trochu přeci jen připraven na to, co mě čeká. Čte se to dobře, autorka přichází s různými variantami krizí, lidmi v různých situacích a následným řešením ze strany terapeuta, ale onen tvořivý aspekt je zde zkrátka zmíněn přeci jen úplně jinak, než jsem v počátku doufal. Jedná o popostrčení, či první krok na cestě ven... To se vlastně čtenář dozví už v úvodním slově. Původně jsem ale myslel, že bude tématem nasměrování skrze nějakou uměleckou činnost, ale to se nestalo ani v jednom případě. Přesto je to čtení poučné a zajímavé, určené hlavně pro zájemce o tento prvotní impuls (ne)správného fungování naší psychiky v rámci těžkého období života.

Elisa212
18.01.2013

+ skvěle provázená teoretická část s praxí
+ čtivá