Křivoklad

Křivoklad https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36801/krivoklad-bxl-36801.jpg 3 63 7

Poměrně krátký historický román, který původně vyšel v časopisu Květy. Odehrává se ve 14. století a je srovnatelný s Klicperovým Točníkem. Typické romantické aspekty a vnitřní rozervanost postav.

RonnieSmithx
RonnieSmithx
08.06.2023 3 z 5

supr! !

Adele02
Adele02
25.03.2023 3 z 5

Že on má ta schémata vždycky tak podobná... kdoví, jestli by se to vyvíjelo stejným směrem jako Cikáni, kdyby to dopsal.

leny.wood
leny.wood
30.04.2021 3 z 5

Nebylo to nejhorší, pro mě je přitěžující okolnost tehdejší čeština, jejíž slovosled je příliš těžkopádný a nepřirozený.

medlovice
medlovice
16.03.2021 4 z 5

Historie byla psána krví a tato kniha nebo zápis divadelní hry je psána staročeštinou, tak mě to bavilo a duševně povznášelo.
! Těší mě velice , jestli čtenářové moji ještě něco očekávají, - já jsem hotov !
Krásný doslov.

Ronnie68
Ronnie68
10.02.2021 3 z 5

je to útlá kniha, která obsahuje jen 6 kapitol a doslov ... A jak už bylo řečeno ... Jedna se o krátký historicky román (nebo spíš románek) o zajetí krále Václava IV. na Křivoklátu a jeho následný útěk do Prahy za doprovodu kata, u kterého se ukáže, ze se jedna o příbuzného krále Václava III. -respektive byl to jeho děd (ale jedna se opravdu o nemanželské dite, tedy otec kata) ...

Natique
Natique
20.03.2014 3 z 5

Václav IV. byl zajat odbojnými pány a uvězněn na Křivokladě. Příběh líčí jeho uvěznění, útěk a návrat do Prahy. Po celou dobu je provázen katem, který je ve skutečnosti synem nemanželského syna Václava III.

Peťule 30
Peťule 30
28.10.2012 3 z 5

Na to že byl Mácha excelentní básník, nelze mu upřít fakt vydařilosti této prózy.:-)