Křivoklad

Poměrně krátký historický román, který původně vyšel v časopisu Květy. Odehrává se ve 14. století a je srovnatelný s Klicperovým Točníkem. Typické romantické aspekty a vnitřní rozervanost postav.

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36801/krivoklad-bxl-36801.jpg 3.251

Kniha Křivoklad

leny.wood

Nebylo to nejhorší, pro mě je přitěžující okolnost tehdejší čeština, jejíž slovosled je příliš těžkopádný a nepřirozený.

medlovice

Historie byla psána krví a tato kniha nebo zápis divadelní hry je psána staročeštinou, tak mě to bavilo a duševně povznášelo.
! Těší mě velice , jestli čtenářové moji ještě něco očekávají, - já jsem hotov !
Krásný doslov.

Ronnie68

je to útlá kniha, která obsahuje jen 6 kapitol a doslov ... A jak už bylo řečeno ... Jedna se o krátký historicky román (nebo spíš románek) o zajetí krále Václava IV. na Křivoklátu a jeho následný útěk do Prahy za doprovodu kata, u kterého se ukáže, ze se jedna o příbuzného krále Václava III. -respektive byl to jeho děd (ale jedna se opravdu o nemanželské dite, tedy otec kata) ...

Natique
20.03.2014

Václav IV. byl zajat odbojnými pány a uvězněn na Křivokladě. Příběh líčí jeho uvěznění, útěk a návrat do Prahy. Po celou dobu je provázen katem, který je ve skutečnosti synem nemanželského syna Václava III.

Peťule 30
28.10.2012

Na to že byl Mácha excelentní básník, nelze mu upřít fakt vydařilosti této prózy.:-)