Julián Apostata

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Historický životopisný román o rímskom cisárovi Flaviovi Claudiovi Juliánovi, zvanom Apostata. Autor venoval nesmierne množstvo času a energie štúdiu histórie, časov, mravov, kultúry, náboženstva a filozofie antického sveta...

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237097/julian-apostata-237097.jpg 4.57
Série

Kristus a Antikrist 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Tatran (Bratislava)
Orig. název

Smerť bogov

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Julián Apostata

Přidat komentář
oli123
15.05.2020

súper kniha

braunerova
21.04.2019

Náročné čtení, přinášející věrohodný obraz života císaře Juliána a jeho doby. Krásně je popsané jeho dospívání, s neustálou hrozbou smrti ze strany císaře Konstantina, permanentní přetvářkou a manipulovaného křesťanskými i pohanskými knězi. Hodně prostoru je věnováno filosofickým a náboženským úvahám. Autor je přesvědčený křesťan, přesto je Antikrist Julián v jeho podání sympatická postava, která brání staré helénské hodnoty.

"Příroda hledá slova a nenalézá jich. Příroda, toť spící matka Kybela s věčně zavřenými víčky; jenom člověk našel slovo, které ona hledala a nenalezla; duše lidská - toť příroda, otevřevší ospalá víčka, procitnuvší a připravená uviděti Boha již ne ve snu, ale ve skutečnosti, tváří v tvář ..."

Obrana tradičních hodnot, šíření fake news, náboženský fanatismus - měl jsem pocit, jako kdyby autor psal o naší společnosti.