Krev démona - Thriller s děsivým historickým tajemstvím

Za bouřlivé noci je na zámku Stráž nad Nežárkou uspořádán tajný magický rituál. Na spiritistickém stolku v Komnatě duchů zůstane uříznutá lidská hlava. Tělo je nalezeno na starém pohanském obětišti v lese. Kromě hlavy mu chybí i pravá ruka. Lidská oběť naznačuje, že kdosi usiloval o přivolání zvlášť temných sil… Napínavý mystický příběh volně navazuje na úspěšné knihy Ďáblova lest a Ztracená brána. Trojice „vyšetřovatelů“ – doktor Runa, komisař Sumara a inspektorka Šímová se pokouší odhalit, jak souvisí série bizarních vražd s tajemnými středověkými artefakty a templářskými šiframi ukrytými v podivné výzdobě kostela sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci. Zatímco kriminalisté se krůček po krůčku blíží k odhalení rafinovaného vraha, Runa je na stopě nejzáhadnějšímu okultnímu předmětu všech dob. Netuší, že tentokrát bude muset k rozluštění poslední hádanky nasadit život. Anebo možná ještě něco víc....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349995/krev-demona-thriller-s-desivym-hist-jre-349995.jpg 3.679
Thrillery, Literatura česká, Záhady
Vydáno, Edice ČT

Kniha Krev démona - Thriller s děsivým historickým tajemstvím

Hanulka25

Četlo se to krásně, ale konec je velmi, ale velmi přitažený za vlasy.

HynekBee

Výborně se četlo. Mohu doporučit. I když konec měl vcelku rychlý spád.
Otázkou také je, zda by osoba, která za vražednými rituály stála, byla schopna konstitučně tohle zvládnout.... Ale to je jen můj dojem. Jinak povedené.

saez
24.08.2020

Jakože cože? Z tohohle dílu jsem dost vytřeštěná. Chápu, že další pokračování nebude a zřejmě se to ani nenatočí.
Nicméně, četlo se to dobře.

Sianka
27.06.2020

Jako mnohé i mě zajímalo, jak to bylo dál s trojicí hrdinů. Zvlášť když se filmu či minisérie nejspíš nedočkáme. Pro mě zůstane nejlepší Ďáblova lest, ale i Ztracená brána a Krev démona mají v sobě potřebnou porci záhady i vtipu. Jen patřím také k těm, které závěr překvapil nepříjemně. Jistě se dá pochopit, jenže bych si ho dokázala představit úplně jinak, a asi bych pak dala plný počet. No, co nadělám, to se stává.

JanzPardubic
12.05.2020

Jestli se Česká televize rozhodla nenatočit závěrečný díl trilogie o Runovi, Sumarovi a Šímové, nedivím se. Je už hodně přitažený za vlasy a autor si nedělá moc hlavu s několika málo historickými reáliemi, které v konstrukci příběhu užívá. Na druhou stranu bych se i na tento díl docela rád podíval, a to hlavně kvůli vtipným dialogům Sumary a Šímové, při jejichž četbě jsem si vysloveně představoval skvělého Jiřího Dvořáka a Aňu Geislerovou. Nadto Jindřichův Hradec je perfektní místo pro natáčení takovéto mysteriózní detektivky. Celkově je kniha napsaná „jako předloha pro film“. Je svižná a čte se dobře. Samotný příběh je oproti předchozím dvěma výrazně slabší a už moc bizarní. Ale jako oddechovka, u které se moc nepřemýšlí nad smysluplností obsahu, mě to bavilo.

Jiřina18
25.04.2020

Tahle knížka byla z celé série nejlepší. Četla se dobře. Konec mě docela překvapil. Škoda, že tenhle díl asi nenatočí

Korba2468
11.03.2020

Knihu jsem si koupil protože se mi líbila zfilmována Ďáblova lest a Ztracená brána. A zajímalo mě další pokračování. Kniha se mi četla dobře, příběh mě zaujal. Jen mě mrzí že ji asi neuvidíme zfilmovanou

emilieselden
28.01.2020

Skvělá jako vždy akorát ten konec byl na mě trochu moc.