Rychlé šípy

Rychlé šípy https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2516/rychle-sipy-2516.jpg 5 2164 173

Rychlé šípy je název fiktivního klubu pěti hochů z knih a komiksů spisovatele Jaroslava Foglara. Členy klubu byli Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Rychlé šípy jsou v Česku všeobecně známé. Jméno Mirka Dušína se stalo synonymem bezchybného kladného hrdiny, jeho opakem jsou členové soupeřícího Bratrstva kočičí pracky: Dlouhé Bidlo, Štětináč a Bohouš.... celý text

Military
29.05.2016 5 z 5

Nádherná připomínka dětství a foglarovek. Ale popravdě nebýt čtenářské výzvy, tak bych si na ni dnes už asi ani nevzpoměla. A to by byla veliká škoda.

alcaaja
27.05.2016 5 z 5

kniha meho destvy skoda ze mnoho lidi tohle uz necte

Michal1999
22.05.2016 5 z 5

O knihách (a zejména Rychlých šípech) Jaroslava Foglara můžu s klidným srdcem říct, že mě vychovaly a provedly dětstvím.

lucasjednouchy
04.05.2016 5 z 5

Nejlepší Foglarovka jakou jsem kdy viděl!!!!!!!!!!!!!!!!

Lessana
07.04.2016 5 z 5

Hoci niet nad pôvodné zošitové vydania, pre tých, ktorí ich, žiaľ, nemajú, je tento súhrn príbehov o dôležitosti rytierskych cností v praktickom živote človeka dôstojnou náhradou.

Gibis
31.03.2016 5 z 5

Tyhle komiksové sešity jsem v dětství přelouskala snad 100x....pro dnešní mládež možná trochu naivní a staromódní, ale v nás to vyvíjelo smysl pro čest a spravedlnost a rozlišování dobra a zla.

Pišta123
11.02.2016

super kniha,každý večer jsem ji četl

bohda_var
06.02.2016 5 z 5

Tohle je kniha na které jsem vyrostla, ostatně jako všechny Foglarovky. Plnila jsem si podle nich bobříky sama doma, a stala se takovým lepším člověkem. Jsem moc ráda ze jsem po tatkovi zdědila lásku k Foglarovy. Myslim si ze toto je kniha kterou by si měli povinně přečíst všichni. :)

barny99
28.01.2016

Kniha dětství, komixi i Záhada hlavolamu

kata5121
10.01.2016 5 z 5

Mnoho krásně strávených nedělních odpolední v dětství :)

Pavluška33
06.01.2016

Jako první jsem na Rychlé šípy narazila u babičky (stará sešitová vydání, na kterých se nás stokrát vystřídalo všech 5 vnoučat). Přestože jsme si pořád utahovali z toho, jak jsou ti hoši správní a jak ten Mirek ale krásně běží, četli jsme a čteme to stále dokola :)

angelice
03.01.2016 5 z 5

Děkuji bohu za to, že jsem ze všech věkem srovnatelných příbuzných uměla jako první číst, takže se kniha na 2 roky stala mým pokladam, než jsem ji za hrozné scény zase přepustila dál. Nicméně, pan Foglar a všichni ilustrátoři si zaslouží obrovskou úctu za to, co stvořili. Doufám, že knihy od tak skvělého autora budou číst i nadále lidé všech kategorií, i když každý jinak.

angloumene
20.11.2015 5 z 5

Moje první a zatím i jediná komiksová knížka. Rychlé šípy ještě rychlejší, než v klasických knížkách. Některé z příběhů mám před očima dodnes :)

evelýny
06.11.2015 5 z 5

Pamatuji si, že můj tatínek měl všechny komiksové sešity zamčené ve skříni a nám dětem je půjčoval za odměnu. A pro nás to byl svátek listovat jimi ( rok 1965 a výše ). Milovala jsem Jarku Metelku a Rychlonožkovo Himbajs!!!! :-)
Ještě stále do nich nahlížím s posvátnou úctou a nostalgií v srdci a i díky nim se mi na chvíli vrací ,,odlesk šťastného mládí". Pane Foglare, DĚKUJI VÁM.

poiu
03.11.2015 5 z 5

Jooo...... Šípáci a Svorní gambusíni...... Komiksy mého dětství.... :-) - Pro nás skauty to byla prakticky povinná četba. :-)

RealMadrid
30.10.2015 5 z 5

Pět hvězdiček, není co řešit :-D

jakafe
09.10.2015 5 z 5

Jako dítě jsem měla jednotlivé komiksové sešity, později jsem dostala od mého milého táty, po němž jsem zdědila lásku k Rychlým šípům, vázanou knihu. Jsem hrozně ráda, že jsem mohla vyrůstat na jejich dobrodružstvích, tajně obdivovat Jarku Metelku, dosyta se zasmát hláškám Rychlonožky a toužit se proběhnout s jejich mazlíkem Bublinou. Některé příhody jsou velmi humorné, některé jsou neskutečně napínavé. Ke knize se vracím, Rychlé šípy nikdy nezestárnou a smekám před panem Foglarem, že jim vdechl život.

borknagar
01.10.2015 4 z 5

V dětství to byla prda. Užíval jsem si čtení v deseti letech, tak i teď, o pár desítek let později. :) Čím jsou Rychlé šípy starší, tím jsou naivnější, ale o to krásnější. Mám mnohem raději starší příběhy, než ty mladší, které mi už moc neříkaly. Ale toto souborné vydání chválím, kniha vypadá krásně a ještě lépe se čte a vrací se s ní do dětských let. :)

TaLu
27.07.2015 5 z 5

Vyrůstat s Rychlými šípy mělo kouzlo jasného rozlišení dobra a zla. A zároveň formaci kladnými hrdiny.
Protože - popravdě - KDO by si za oblíbeného hrdinu vybral místo Mirka Dušína Dlouhé Bidlo a místo Jarky Metelky Štětináče ?? :o)

Legáček
13.07.2015 4 z 5

rychlé šípi jsem nikdy nedočet a doufám že je dočtu nemam na to chut