Krasojezdkyně

Krasojezdkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351883/bmid_krasojezdkyne-Oiy-351883.jpg 4 1027 1027

V zapadlém koutě Londýna učí bývalý špičkový drezúrní jezdec svou vnučku Sarah tak, jak to sám kdysi dělal v elitní jezdecké škole ve Francii. Když však do jejich života zasáhne katastrofa, čtrnáctileté Sarah nezbyde nic jiného, než aby se životem protloukala sama…

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Horse Dancer , 2009

lencin
05.02.2018 3 z 5

(SPOILER) Miloučký a pozitivní příběh ze současné Anglie a Francie. Sára je 14letá dívka,která má koně a dědečka (Papy) a nic jí nechybí . Pak však dědeček dostane mrtvici,je v nemocnici upoután na lůžko a Sára se protlouká sama. Shodou okolností se dostane k rozvádějícím se manželům Natdhe a Macovi.
Dojalo mě to a dobře se to četlo, ale velká literatura to není. Ale u srdce to zahřálo,takže dobrý dojem trvá.

VeronikaZ
03.02.2018 3 z 5

Od knížky jsem měla velká očekávání, až příliš. První čtvrtina se nesnesitelně táhla, že jsem jí málem odložila. Zbytek je sice poměrně napínavý a akční, ale také se vždy několik stránek nic neřeší a pak se vše semele ve dvou odstavcích.

An52imal
01.02.2018 5 z 5

Opravdu luxusní, najde se v ní jak milovník koní, tak ten, kdo koně nemusí nebo prostě na nich nejezdí. Jen vím že je nudné číst na konci knih poděkování, ale u této knihy ho rozhodně doporučuju přelouskat, konec vás dostane a mě skoro i rozbrečel, mě, která jsem neuronila slzu u ani jednoho z dílů Harryho Pottera... zkrátka, pokud k této knize máte přístup, chopte se jí. Prolog až tak zajímavý není, ale garantuju vám, že se od první kapitoly do knihy hluboce začtete.
Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

Mishell14
31.01.2018 4 z 5

Přiznám se,že mi.trvalo trochu déle,než jsem se do knihy začetla,ale Jojo ani tentokrát nezklamala. Sice milostný příběh mi byl předem jasný hlavní hrdinka příběhu mne dostala. 4/5*

Selendra
31.01.2018 5 z 5

Začátek byl trochu zdlouhavý, ale asi od půlky knihy to začalo být hodně napínavé a mělo to spád. Nádherný příběh, určitě se jí ten sen splní :)

bookcase
23.01.2018 5 z 5

Jojo nikdy nezklame. I tento příběh byl krásně napsaný, citlivě, tak jak to ona umí.

Marcela52
23.01.2018 5 z 5

Krásné, oddechové čtení. Trocha romantiky v dnešní době rozhodně neškodí. Autorka má velmi čtivý styl a i když je rozuzlení tohoto dramatického a láskyplného příběhu předvídatelné, přesto se čtenář nechá rád unášet zajímavým vyprávěním. Doporučuji těm, kteří mají rádi šťastné konce. V životě jich moc nebývá, tak proč ne alespoň v literatuře...

Šánka
21.01.2018 5 z 5

Byla to krásná čtenářská jízda, vlastně já ani jinou od Jojo M. nečekala. Začátek je takový pozvolnější, ale v okamžiku, kdy se propojí dějové linky mladičké Sary, Tash a Maca, začne se před vámi rozvíjet pestrý a dojemný příběh i s troškou humoru, jak to autorka vždy umí.
Příběh (nejen) o lásce ke koním, ale i houževnatosti, obětavosti, snech i hledání sebe sama a místa v životě....

Duli
21.01.2018 3 z 5

Zcela souhlasím s Paja85. Příběh je krásný, dojemný a zcela nereálný. Autorka je moje oblíbená, tak jsem knihu dočetla, přestože to nebylo až přesně to pravé. Je to takový slaďáček pro náctileté.

LuckaH2
20.01.2018 5 z 5

Krásné, dojemné (pár slz mi ukáplo). Silný vztah zívřete(koně) a člověka (holky,se kterou se život nemazlí), okořeněný zajímavostmi a vhledem do kouzla drezury a ježdění. Za mě velmi příjemné čtení, jako všechny autorčiny knihy. Za mě tak nemusel být epilog, to už bylo trochu moc, i bez něj byl konec dostačující.

raty
18.01.2018 5 z 5

Za mě to bylo "krasočtení" Děkuji paní Jojo za další krásný příběh.

Paja85
16.01.2018 3 z 5

Jojo mám moc ráda, četla jsem od ní vše...ale trochu mi trvalo, než jsem se začetla, respektive, než mě to začalo bavit. Postava Sarah mě vůbec nebavila, těšila jsem se vždy na druhou dějovou linku manželského páru. Příběh mi přišel až moc nereálný, ale myšlenka krásná. A jak se píše někde níže, konec už nemohl být sladší. Asi už jsem na takový knihy "velká holka"..ale ve finále to byla příjemná oddychovka, kterou bych doporučila své čtrnáctileté neteři

dzeta
13.01.2018 3 z 5

Tuto autorku mám velice ráda, ale tentokrát mě tento nereálný až snový příběh, na kolena nedostal. Hodně francouzkých slov, ke konci i celých vět. Co musím pochválit je opět jiné dějové prostředí.

Januletta
11.01.2018 4 z 5

Další povedený kousek mě oblíbené spisovatelky. Díky jejímu skvělému popisu mě úplně vtáhla do děje a Boo mi doslova "tančil" před očima :) i příběh Tash a Maca se k tomu všemu perfektně hodil. Myslím, že ji mohu s čistým svědomím vřele doporučit :)

Valdora
09.01.2018

Od autorky jsem četla již řadu knih a i tato si mi Iíbila. I když prostředí koní mi není nikterak blízké, hrdinka Sarah si mě svou cestou za splněním snu získala. Je to hezký příběh o touze, nesplněných snech, hledání sebe sama a nalezení štěstí.

leny.wood
09.01.2018 5 z 5

JO, JoJo, tohle je přesně ono! Krásný příběh o (ne)splněných snech, o hledání cest nejen k ostatním, ale také k sobě samým. To prostě můžu :)

helenkan
07.01.2018 5 z 5

Opět skvělé čtení,jsem nadšená. Jen mi taky vadily francouzské věty,přesně jak píše čtenářka přede mnou. Mohli dát překlad na konec knihy. Vždyť se to dělávalo.

Denisa153
05.01.2018 4 z 5

Dočteno, autorka opět nezklamala, umí to prostě dokonale napsat. Jediné co se mi nelíbilo byla francouzská slova a věty kterým jsem vůbec nerozuměla.

DoDidDone
05.01.2018 5 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem si ke knížce našel cestu, ale pak to stálo za to. Trochu mě mrzelo, že po první kapitole, která mi připadala senzační, popisující děj z Francie, se děj vrátil do současnosti k hlavní hrdince posedlé workoholismem a prostředím soudu, které mě tolik netáhne a další hrdinka Sarah mi čtení taky nejdříve nevylepšila.

Když jsem si ale zvykl a smířil se s tím, že se bohužel do Francie a za Henrym nevrátím, děj se mi začal líbit a já si k hlavním postavám našel cestu. Postupně mi připadalo vtipné, že se můj názor na hlavní hrdinky otočil: Natashu jsem si velmi oblíbil, ale naopak Sarah mi začala svým chováním lézt na nervy a ve spoustu situacích jsem pro ni neměl pochopení.

Od autorky jsem četl Dívku, již jsi tu zanechal a styl psaní autorky se mi zamlouval, především propracovanost postav, popisy prostředí,... Připadá mi, že Jojo Moyes nemá extra originální nápady, ale její způsob zpracování je podle mě to, co ji získalo tolik popularity a já vím, že po přečtení téhle knihy s autorkou neskončím. V téhle knize se mi líbilo, že to neskončilo tak přeslazeně a vývin událostí se nedá tolik předvídat.

A chtělo by to nějakou bonusovou hvězdu jen za tu pointu! :)

Pettinka
03.01.2018 5 z 5

Já tu Jojo MILUJU! Další skvělá knížka od ní!