Krásná katastrofa

Ona nepije ani nenadává a ve skříni má spoustu seriózních svetříků. Abby věří, že si dokázala vybudovat dostatečnou vzdálenost mezi sebou a svou temnou minulostí, ale když se svou nejlepší kamarádkou dorazí na univerzitu, její cestu k novému začátku zkříží rebel a polykač holek na jednu noc, Travis Madox. Urostlý, potetovaný hezoun je to poslední, co Abby potřebuje… On tráví noci vyděláváním peněz na zakázaných zápasech a holky střídá častěji než ponožky. Do Abbyina života se vetře trikem – nabídne jí sázku, že měsíc vydrží bez sexu – když ona s ním ten měsíc bude bydlet. Ať tak či onak, Travis netuší, do jak těžkého zápasu se pustil....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/151703/krasna-katastrofa-151703.jpg 4.11144

Katastrofa (1.)

Beautiful Disaster (2011)

Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

Rozinka28

Jedni chválili, druzí haněli. Ráda si dělám svůj názor, tak jsem knihu přečetla. Šlo to rychle, nic moc k přemýšlení. Kdyby děj skončil v polovině knihy, byla by to příjemná teenagerská romance. Druhá polovina je spíš fantasy a klidně bych si ji odpustila.
Travis je zde za superochránce, lamače srdcí a kostí, kterému se každá rána vyhne, ovšem s ochranitelskými a něžnými sklony. Abby je... prostě Abby. Čím více přelétala od jednoho kluka ke druhému, tím více mě štvala. Dostála tak perfektně své přezdívce Holubička (a úděsné zkratce Holu), ptáčkovi, který -dle jejích vlastních slov- vše jen posírá.

LenRan

Upřímně řečeno "nevím"....v 19 letech zkušená karbanice a panna zároveň ? Její chování jsem dost často nepochopila a opravdu dá někdo jméno dítěti America ??? To jako fakt ?

Magič

Zajímavý příběh dvou různých lidí. Místy to bylo trochu kýčovité a přeslazené, ale přesto oddechovka jak má být.

__Vev__

Ušlo to. Holubů bylo teda v knize požehnaně, což mě teda neskutečně vytáčelo. Travis mně připadal jako psychopat s násilnickými a přehnaně ochranitelskými pudy. Možná byl pěknej, ale v hlavě to v pořádku neměl. Abby nekomentuji. Opravdu netuším, kdo se tam choval na svůj věk.
Knihu jsem měla, díky bohu, přečtenou rychle. Rozhodně bych se k ní nevrátila a pokračování mě rozhodně neláká.

Sarajana

Pěkný příběh, dobře se čte.

AnickaGr

Taková průměrná oddechovka, rozhodně jsem ale četla lepší a v knihovně ji mít nepotřebuji. Četla se dobře, ačkoli jednání a dialogy postav postrádali logiku. Za to jsem ubrala jednu hvězdičku. Další hvězdička dolů je za přehnaně žárlivého a ochranitelského Travise.

ves.lucie

U teto knizky jsem si odpocinula. Rekla bych, ze hlavni hrdinove byli dobri magori a doplnovali se vzajemne v tech svych vystrelcich. :-)

Tanya007

Moc se mi líbila!

anishta

První část celkem příjemný romantický příběh dvou rozdílných povah, které to k sobě táhlo.. Ale druha část byla... UF.. Chování hlavní ženské postavy bylo strašné... Najednou se v příběhu objevují gangsteři, skoro znásilnění, požár atd. atd... Už toho bylo moc.. Druhy díl si asi necham ujít...

Hřibče

Absolutní oddechovka, u které se nemusí moc přemýšlet a v některých případech je to nejspíš i lepší. :D Kniha se čte téměř sama, a to i přesto, že je příběh zvláště v druhé polovině dost přitažený za vlasy. Knihu jsem si přečetla hlavě kvůli vysokému hodnocení a dobře napsané anotaci. V podstatě se mi kniha líbila, jen si nejsem jistá, zda ještě někdy tuto autorku a její díla cíleně vyhledám.

invisible

Není to žádné literární mistrovské dílo, ale mě to jako oddechové čtení bavilo. Tu poslední zápletku s casinem bych, ale vynechala. To už bylo takové nastavování děje. Jinak jsem se u knížky bavila. Na dva dny u vody super jednoduché čtení :-)

Siwan

Asi jsem narazila na ten strašný překlad, který byl zmiňovaný v některých komentářích. Aspoň pevně doufám, že to bylo tím, jinak by to byl fakt děs.
Oproti sériím Vášnivý nebo Off Campus nic moc. Nějak mi prostě nepřipadalo uvěřitelné, že by se tam lidi mlátili hlava nehlava a všem to jen tak prošlo. A hlavní hrdina má seriózní problém se zvládáním vzteku. Takže jo, dá se to, ale prostě nějak za tři a víc nic.

Erinien

Měla jsem to štěstí nebo smůlu, že jsem četla tento týden dvě knihy s neuvěřitelně podobnou zápletku. Krásná katastrofa v tom porovnání vypadá úplně fantasticky. Uvěřitelné postavy, napínavý děj a i když poslední třetinu knihy máte chuť hlavní pár uškrtit, stejně jim fandíte.

veveronka

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

Annisem

Úžasná kniha. Skvěle se mi četla. Je vtipná, romantická, napínavá. Okamžitě jsem si ji zamilovala. Vřele ji doporučuji všem vášnivým čtenářkám.

Safienka

No to byla Itálie teda. Obrovské lidské vzplanutí a láska, která je provázena šílenými emočními situacemi, z kterých bych se zcvokla. Kromě špatné korektury se to četlo pěkně.

Roma20

Kniha pro náctileté. Klidné a pohodové čtení, které jsem přečetla za dva dny. Travis mi přišel trochu jako kluk, o kterém sní každá slečna, takže trochu nereálný příběh, ale vřele doporučuji.

Majjina

No, z těch komplikací šla hlava kolem, ale nakonec jsem to zvládla.☺ Trošku povahově složitější hlavní hrdinové, ale Travise jsem si nakonec oblíbila.

Kris@
14. únoraodpad!

Nejdřív jsem narazila na nějaký špatný překlad (asi) - a podle komentářů nejsem jediná. Říkala jsem si, jak mohla někomu projít taková ohavnost? V tištěné verzi už to vypadá o dost lépe. Znovu jsem tomu dala šanci a začetla se. Ale je mi líto, tohle nedám. Kniha povýšila pouze na odpad. Nedokázala jsem ji dočíst. Odporné slovní obraty, stupidní děj i postavy zcela odporující realitě. Bylo to pouze utrpení - už nikdy víc. Absolutně nechápu tak vysoké hodnocení.

junine

Už je to nějaká doba, co jsem knihu četla, ale pořád se mi vrací to úděsné, na každé druhé straně 10krát se opakující oslovování Holu, Holubičko, Holoubku....jestli to mělo být něžné, vnímám to stejně jako hrdinka, se kterou se jinak nedokážu ztotožnit, na začátku knížky...jsem strašně šťastná za přirovnání k ptákovi, co všecko jen posírá. Bohužel se mi nepodařilo ani pojmout podstatu té jejich silné lásky, kde se vzala a jaké měla základy.....možná, jak jí na začátku zakrvácel svetr??? Pak už to jelo pořád ode zdi ke zdi.... každý, kdo se na Abby okem podíval nebo nedej Bože vyslovil její jméno, dostal na kokos, aniž by si to ve většině případů fakt zasoužil, to jako cože a nikdo to neřešil. Ona si pořád balila věci a s kamarádkou Merou před Travisem utíkala, ty dvě snad musely mít pořád na nohách tretry. I když to bylo čtivé a prostě kdo nemá slabost pro zlobivé kluky, tak některé věci byly pořád dokola a přehnané. Zbylé dvě knížky si radši nechám ujít.

Abnička

Mám z knihy celkem smíšené pocity. Přijde mi, že je téměř, jako každá druhá. Ale určitě nápaditost nechyběla.
Ovšem kniha občas ztrácela logiku. Abby a její chovaní opravdu neodpovídalo 19 rokům, to samé Travis.

Ale abych tu jen neházela na knihu popel. Je to skvělá kniha na odreagování, při které zapomenete na čas a okolní svět.
Ale ano, doporučuju ji!

Ale co se nedá přehlédnout jsou chyby překladatelky. A to někdy opravdu velké.

AnnieS

Kniha je hodně čtivá, příběh je i zajímavý, nicméně jsem měla občas pocit, jako by to napsal někdo, kdo nemá se psaním příliš zkušeností. Nelíbilo se mi, že krom dvou hlavních postav, nedostali jiné moc příležitost - snaha byla řešit i vztah Americy se Shepleym nebo Abby s Finchem, ale bohužel toho bylo málo a to špatně vtahuje do děje. Další věcí, která mi na stylu psaní vadila, bylo, že často chyběl nějaký bližší popis a dále se objevily situace, které nedávaly smysl (příklad co mi nejde do hlavy je, proč se panna vyspí s klukem jen proto, aby ji dal pokoj).
Ještě mě trochu překvapuje, že má kniha pokračování, jelikož už netuším, co by se dál mělo řešit. Kniha je tak obsahově rozsáhlá (z čehož nevím jaký mám pocit), že už mě opravdu nic nenapadá - ale nechám se překvapit a po dalším díle určitě sáhnu.

Misspullinn
27.12.2017

No.... mám z toho docela smíšené pocity..
prvni půlka knihy pecka, s menšími nedokonalostmi..
Ale druha? Co to mělo znamenat? Tohle je chovani 19ti leté slečny? A co Travis, Wtf? Začla jsem dokonce byt i alergicka na to je Holoubku, Holubičko..
No nevim, nemyslím si, ze je normální, rozejit se s klukem, pak vyvadet takové šílenosti, a pak se k němu jentak zase vratit :)
Dávám 3 hvězdy za prvni půlku knihy..

janno69
04.12.2017

jooo, je to čtivý...

Elíček
24.11.2017

Tuhle knížku jsem si opravdu zamilovala:-) vůbec jsem se nemohla odtrhnou od čtení:D

MizNaďa
22.11.2017

prostě pecka, zatím asi moje nejoblíbenější kniha. :)

Andynka
21.11.2017

Hned jsem se zacetla a nemohla přestat. I kdyz je to asi pro mládež, ale me to ted moc bavilo a cele jsem to hltala. :-D i kdyz teda jsou tam docela velke chybi, kdy spisovatelka zapomina , co maji postavy na sobe a tak :-D

nikiem
13.11.2017

Kniha se četla dobře. Příběh je velmi zajímavý. Občas jsem Abby absolutně nerozuměla a občas jsem se až divila jak jednoduše nějakou situaci vzala. Ta holka pro mě byla stejnou záhadou jako pro Travise.

Mukaa
31.10.2017

Nádherná kniha. Doporučuju všem, kteří mají rádi romány!

Kristy21
20.10.2017

Supr knížka! Chytlavý děj, super zápletka, komické scény.
Mě kniha velmi zaujala, tento žánr je můj oblíbený. Knih jsem četla dost, tahle patří mezi ty nejlepší! :) jsem zvědavá na další dva díly. 2. díl mám zrovna rozečtený a zatím je na stejné úrovni jako ten 1.
Doporučuji!

dospívající mládež pro ženy vyrovnání se s minulostí přátelství vysoká škola zápasy, zápasení hazard

Jamie McGuire

Jamie McGuire