Království stínů

Království stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354581/bmid_kralovstvi-stinu-LOT-354581.jpg 4 349 65

Hlavní hrdince Clare se stále vrací podivný sen: je uvězněna v kleci, cloumá mřížemi, za nimiž vidí nenáviděné tváře, snaží se ukrýt, ale není kam… Může za to hrozný zážitek z dětství? Nesouvisí to s vidinou tajemného přízraku ženy, o níž Clare vyprávěla její teta, majitelka rodového sídla – hradu Duncairn na skotském pobřeží? Clare se stane dědičkou hradu a získá k jeho historii bližší vztah. Tehdy se jí začne při jogínských meditacích zjevovat krásná skotská šlechtična Isabel, která kdysi na Duncairnu pobývala, a postupně nechá Clare prožít pohnutý příběh svého života na přelomu 13. a 14. století.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Brána

Kingdom of Shadows , 1988

AlenaF
17.01.2019 4 z 5

Příjemné čtení pro zimni večery.

Linda007
09.01.2019 4 z 5

Zatím se mi líbila nejméně od autorky. Je to pořád velmi kvalitní dílo, ale na můj vkus ohromné množství postav a jmen a já už jsem se v nich nevyznala. Musím říct, že mě tady velmi zaujal Paul, takhle se mi dlouho nehnusila postava. Paul by výborně napsaný, ale naopak se mi moc nelíbil Neil, který se podle mě choval velmi nelogicky. Byla to velmi obsáhlá a dlouhá kniha. Skotská historie je zajímavá, v tomto ohledu je to perfektní.

Alíša236
21.10.2018 4 z 5

Je to ženské odpočinkové čtení, ale asi polovinu se mnou prožil i můj muž, kterému jsem před spaním předčítala a bavilo ho to. Kniha by mohla být kratší, zvláště ke konci už se vše moc opakovalo podle stále stejného scénáře a konec byl nakonec vysvobozením, že už je konec a ne proto, že by šlo o nějaký skvělý a překvapivý závěr. Každopádně, až nebudu mít co číst a budu chtít něco nenáročného, zkusím další knihu této autorky.

Angelicca
22.09.2018 5 z 5

Musím říct, že kniha se mi velice líbila. Kombinace přítomnosti s minulostí, byla skvěle napsána. Kdo má rád historii, tajemno, určitě si přijde na své. Toto je má první kniha od této autorky a určitě ne poslední. Knihu vřele doporučuji!!

pedroK
11.07.2018 5 z 5

Kniha dobrodružná, historická i romantická. Čtivě psaná. Pohltila mě ta dvojí dějová linie Isobel a Clare. Autorka umí psát o pocitech i místech tak, že vás vtáhne do knihy, víte o každém detailu, aniž by vás to přehlcovalo. Četla jsem i jiné autorčiny knihy, tato byla pro mě nejlepší, nejživější!

niknikita
07.07.2018 4 z 5

Skvělá historická kulisa dala vzniknout knize, kterou jsem trochu nadhodnotila, přiznávám se. Na můj vkus autorka příběh v některých momentech až zbytečně protahovala a já jsem opravdu nerada musela přeskakovat stránky.

SoniaR
19.05.2018 5 z 5

Úžasná kniha!!! Mohu jen doporučit.

Jane417
08.02.2018 4 z 5

"Království stínů" je opět skvělý ženský historický román, jaký umí napsat jen Barbara Erskinová. Znovu se v příběhu prolíná přítomnost s minulostí, když se hlavní hrdinka Clare Roylandová v meditacích setkává s Isobel hraběnkou z Buchanu a prožívá s ní její neveselý život v drsném 13. století. Clare poznává krutý osud statečné hraběnky, krutý osud lidí kolem ní, jejího nelítostného manžela, války, mučení a zakázanou lásku ke skotskému králi. Clare se ale vypořádávý i se svým nelehkým a komplikovaným životem, který s Isobel a jejími předky, úzce souvisí. Chvílemi mi děj přišel zdlouhavý a natahovaný, pak ale byly pasáže velmi čtivé a strhující. Historická fakta se zde mísí s fikcí, ale výborně vymyšlenou a napsanou. Kniha má skoro 500 stran a já musím přiznat, že 4* ode mě příběh dostal kvůli epilogu, ten byl dokonalý!

mariva
23.10.2017 5 z 5

Tentokrát mi trvalo delší dobu, než jsem docela tlustou knihu přečetla, ale stejně jako i ostatní knihy této autorky, bylo to báječné a napínavé čtení a já si ho vychutnávala. Mám ráda knihy ze skotské historie i současnosti a tato kniha shrnuje obojí. Historické postavy Robert Bruce, William Wallace, středověký Edinburgh, hrad Stirling i neexistující hrad Duncairn jsou skvělou kulisou pro zajímavý příběh z historie i současnosti.

Phewell
13.10.2017 5 z 5

Byly to pro mě teda nervy, obzvláš poslední třetina knihy, většina postav by potřebovala přinejmenším vyfackovat. Tak vytočená a emotivní jsem u žádné knihy ještě nebyla (myšleno dění v knize). Na to, že je kniha z roku 1988, tedy dobu bez mobilních telefonů, jsem neodlišovala tehdejší a reálnou současnost. Velmi obohacující jsou pasáže ze skotských dějin i poznámky překladatele. Škoda toho překotného konce, jak píší i ostatní.

hranostaj13
22.06.2017 5 z 5

Tato kniha byla mnohem lepší než předchozí. Obě hlavní hrdinky, Isobel i Clare, mi sedly a celou dobu jsem jim fandila. Akorát ten závěr mi opět přišel trochu překotný, když vezmu v úvahu, že před tím se některé části docela táhly. Ale dávám plný počet bodů.

Kerberos
18.06.2017 5 z 5

Jedna z jejich nejlepších,člověk se nemůže odtrhnout dokud to nedočte

wiana82
17.05.2017 4 z 5

Hezky zpracované, čtivé, dvě dějové linie...na tu historickou jsem se vždycky těšila trochu víc, protože Clare mě tak trochu "vytáčela"..znuděná bohatá panička bez jakýchkoli zájmů, která si neumí vyplnit den,..mě nevadí když manželka bohatého muže nepracuje, ale když nemá žádné koníčky, to opravdu nechápu...slepě poslouchala Paula, vše nechávala na něm...no hrůůůza...i když už mu pak několikrát řekla, že s ním nepůjde, stejně šla...
Líbí se mi, že se člověk i něco dozví z historie, ještě jsem si i pak četla nějaká fakta o Skotsku té doby.

Lucky_one
03.05.2017 5 z 5

Skvělá, přečetla jsem ji za dva dny, nešlo přestat... :) Hodně mě potěšilo, že drobné detaily ze života Isobel zapadají do příběhu z knihy Oheň je tvým osudem. Jeden příběh rozšiřuje druhý.

katallinka
22.03.2017 5 z 5

První kniha od této autorky a musím říct, že jsem nadšená. Už se těším na nějakou její další knihu.

rozalupe
10.03.2017 5 z 5

Zase vynikajícící kniha

zbožňuju_knihy
01.03.2017 5 z 5

Super! Nemohla jsem se otrhnout! :-)

petula6844
19.01.2017 5 z 5

moje první kniha od této autorky, skvělá, od té doby její knihy čtu jedním dechem

lenkavildomcova
17.10.2016 2 z 5

Nedočetla jsem...

Elea
28.08.2016 4 z 5

Hodně zajímavý děj, popis historických událostí se mi líbil o něco víc než současnost.