Království hříšných

Království hříšných https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498660/bmid_kralovstvi-hrisnych-2Gv-498660.jpeg 4 696 696

Dvě sestry. Jedna vražda. Touha po pomstě, která rozpoutá peklo… Emilia a její dvojče Vittoria byly celý život nerozlučné. Jako streghe – čarodějky tajně žijící mezi lidmi – vědí, jak nebezpečné je upoutat na sebe pozornost. Pracují ve vyhlášené rodinné sicilské restauraci a žijí víceméně v utajení. Jenže jedné noci se Vittoria nevrátí domů. Nedlouho poté rozrušená Emilia objeví neuvěřitelně zohavené tělo svého milovaného dvojčete. Zničená Emilia přísahá, že za každou cenu najde sestřina vraha a pomstí se mu. I kdyby to znamenalo, že bude muset použít temnou magii, která je dávno zakázaná. Potom se Emilia seznámí s Irou, jedním z Hříšných – pekelných princů, před kterým ji už od dětství varovali. Ira tvrdí, že je na Emiliině straně a byl pověřen svým vládcem, aby vyřešil sérii vražd na italském ostrově, ve které je Vittoria zatím poslední obětí. Jenže když jde o Hříšné, nic není tak, jak se zdá…... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: ekniha , King Cool

Kingdom of the Wicked , 2020

Gleam
19.07.2022 2 z 5

Podle pětihvězdičkových komentářů bych čekala něco, co mě chytne a nepustí. Nechytlo a jsem ráda, že jsem dočetla. K vodě na plovárnu vlastně skoro ideální, nenáročné čtení. Čekala jsem, kdy se příběh zvrtne v klasickou červenou knihovnu, to se překvapivě nestalo, do dalšího dílu série ale nemám odvahu.

Ketfl
18.07.2022 5 z 5

Tak tohle mě fakt chytlo. Skvělý rozjezd nové série. Zajímavé prostředí Sicílie, italština, jídlo, hlavní postavy čarodějky a démoni. Emilia byla zpočátku pěkná naivka, ale líbila se mi její kuráž. Její rozhovory s Irou mě neskutečně bavily. Taková ta hate to love romantika, to je něco pro mě. Kniha končí samozřejmě tím nejzajímavějším a já jako tedy nutně potřebuji další díl! Skvělé, moc se těším, co se na nás chystá dál, asi to bude pořádný peklo.

Atuin
14.07.2022 5 z 5

Skvělá knížka, démoni versus čarodějky ( ještě že obyčejní smrtelníci nemají o ničem tušení). Otevřené brány, magické kruhy, pokrevní spojení, ztráty a chuť přijít všemu na kloub. Navíc dobré ( magií šmrnclé) jídlo, víno a všechny možné doplňky....

valika0302
14.07.2022 5 z 5

Fantasy čítam len príležitostne, keď dostanem chuť na príbeh odohrávajúci sa na inom svete. Prv som o tejto sérii netušila, no nedávno sa okolo nej spustil veľký boom, keďže ju vydávali aj v Česku aj na Slovensku skoro v rovnakom čase. Ja som si počkala na preklad od @vydavatelstvopandora a vyplatilo sa.

1.Kniha: Kingdom of the Wicked (Kráľovstvo hriešnych)
Prvá časť nám predostrie prostredie v ktorom sa príbeh odohráva (aj keď potom ďaleko v príbehu sa dostaneme aj do iného sveta). V Palerne žijú dve sestry (dvojčatá) Emilia a Vittoria, pričom každá z nich má inú osobnosť. Emilia je viac utiahnutá, radšej zostane doma a číta knihy (preto som si ju veľmi obľúbila) a Vittoria je skôr rebel vyhľadavajúci nebezpečenstvo, čo sa jej aj stane osudným. Hneď na začiatku príbehu je Vittoria zavraždená, pričom Emilia ju nájde ešte v čase, keď je pri nej jeden zo siedmych princov pekla. Keď na seba Emilia upozorní s cieľom zachrániť sestru, princ zdrhne, no zanechá po sebe dýku. Emilia je po smrti svojho dvojčaťa odhodlaná vypátrať jej vraha a pomstiť jej smrť. Pomocou dýky sa pokúsi princa Wratha privolať, čo sa jej aj podarí, pričom pri privolávaní vysloví aj kúzlo, ktoré je veľmi silné a poznačí ich oboch. Ďalej môžeme sledovať vývoj ich vzťahu, ktorý je typický hate to love, postupne sa začnu zbližovať a Wrath jej začne pomáhať vypátrať vraha a ochraňuje ju. Koniec je šokantný a to až do takej miery, že som nemohla čakať na preklad druhej časti a pustila sa do nej v angličtine. Ešte stále ju čítam, no po dočítaní vám určite dám recenziu aj na druhú časť. Pre tých ktorí nečítajú v angličtine mám dobrú správu, na jeseň má Pandora v pláne vydať aj druhú časť. Kto sa teší?

Veľmi sa mi spracovanie a preklad od @vydavatelsvopandora páči a určite vám túto knižku odporúčam, kto má rad fantasy prepletenú s romantikou, príde si na svoje. Ja som tento žáner čítala po veľmi dlhej dobe a ani som si neuvedomila, ako veľmi mi chýbal.

Morla
09.07.2022 4 z 5

7 hříchů… 7 princů … čekala jsem co z toho vyleze… začátek se tedy nesl dost v italském duchu. Musím souhlasit s ostatními, že s touhle knihou nejde nemít hlad :) kniha je prospikována italskými pokrmy které by snad snědl každý .. a jak je vidno - láska opravdu prochází žaludkem :) po všech těch vílách, elfech jsou démoni příjemná změna…i když na druhý díl nebudu čekat uplně s nadšením … určitě si ho přečtu …protože mi příběh Iry stále běží v hlavě a nemůžu se ho zbavit … možná přeci jen dam 4 hvězdy, ale jen kvůli Irovi - má romantická duše plesá ️

Duchoslp
08.07.2022 5 z 5

Jsem naprosto nadšená. Démoni, pekelní princové, magie, čarodějky. Skvělý koktejl od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Moc se těším na pokračování

Mihal27
08.07.2022 5 z 5

Skvelá kniha. Skvelé, jednoduché čítanie pri ktorom som si oddýchol a neviem sa dočkať pokračovania. veľmi odporúčam. Neviem prečo ale takéto knihy môžem.

" Láska je najmocnejší magie. Všechno prekoná. Zapamatuj si to. Vždycky ťe dovede tam, kam budeš potrebovať".

Majuš333
07.07.2022 5 z 5

„Existuje sedm démonických princů, ale naše rodina by se měla bát hlavně čtyř: Iry, Golosa, Invida a Orgolia. Jeden touží po vaší krvi. Jiný se zmocní vašeho srdce. Jeden z nich vám ukradne duši. A další vám vezme život.“

Démon a čarodejnica... Nikdy by ma nenapadlo, že to spojenie môže byť také prvotriedne :)
Království hříšných je jeden vynikajúci, ozviežujúci, sarkastický fantasy príbeh :)
Koniec je na infarkt...takže sa neviem dočkať pokračovania...

„A jak ti vlastně mám říkat? Vaše Výsosti? Obávaný a mocný? Pekelný generále? Princi Iro?“
Zahledí se mi do očí a vidím, jak se mu napnou svaly v čelisti. „Jednoho dne mě nazveš Smrtí. Ale pro teď postačí Ira.“

Všimne si, že na něj zírám, a pozvedne obočí. „Kocháš se tím, co vidíš, čarodějko?“
„Jedině kdybych si přála zemřít.“
„A přeješ?“
„Ani trochu.“
V očích mu blýskne temné pobavení. Téma smrti se mu pochopitelně zamlouvá.

Ivka14
29.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Emilia a její dvojče Vittoria čarodějnice žijící mezi lidmi na Sicílii, pomáhající s provozem restaurace rodičům. Jedné noci se Vittoria neukáže na večeři, a když to jde Emilia prozkoumat, najde znesvěcené tělo svého dvojčete. Emilia, hnána touhou po pomstě, se nezastaví před ničím, aby zjistila, kdo zavraždil její sestru. Vstoupí Wrath, princ pekel, před kterým byla Emilia varována už od dětství. Tvrdí, že je na stejné straně jako Emilia, protože nalezení vraha, který loví mladé ženy, slouží jeho vlastní agendě. A ten konec???

O MŮJ BOŽE!! Jestli další kniha bude tak skvělá, jako takhle, tak se tohle stane mojí nejoblíbenější fantasy sérií. Byla jsem do knihy začtená od začátku do konce a nemohla jsem přestat. Vůbec bych se nezlobila, kdyby ta kniha byla o něco delší :)

Ajwy
21.06.2022 4 z 5

Moc jsem se na tuhle knihu těšila. Několik měsíců na mě koukala z knihovny, než jsem konečně svolila.
Neříkám, že jsem úplně zklamaná ale....nebylo to TO.
Děj byl celkem dobrý, akce sem, akce tam, démonský princ sem, démonský princ fuč, ďábel bude, nebude...
Emilia mi chvílemi lezla neskutečně na nervy s tou její pomstou a vzteklinou, která se dá pochopit, samozřejmě, ale občas to bylo dosti dětinské.
Každopádně i tak si další díl přečtu, pač jediný, kdo byl z celé knihy fajnovej, byl Ira, i když tam měl dost málo prostoru a proto jsem zvědavá, jestli ho v dalším díle bude mít víc.

barbb8k
18.06.2022 4 z 5

Když jsem četla všechny ty zahraniční ohlasy na tuto knížku, věděla jsem, že je to must read a nespletla jsem se. Tato knížka byla skvělá.
Začátek, asi prvních padesát stran, nebyl podle mě úplně ono, ale později, když se všechno pořádně rozjelo, jsem se od knihy nemohla odtrhnout.
Svět, zápletka magie, vraždy a princové byli v knize úplně úžasně popsáni. Autorka si prohrála s každým malým detailem, abychom se do příběhu přímo přenesli a následně do sebe vše krásně zapadlo.

Většinu postav jsem si oblíbila hned. Některé mi byly sympatické od první chvíle, na některé jsem si však musela zvykat déle, ale spousta z nich si nakonec vydobyla místo v mém srdci.
O romantické lince nemluvě. Takto dokonalou hate-love jsem už dlouho nečetla.

Celkově tato kniha byla skvělá. Děj, příběh, zápletku jsem si moc užila. Zase tuto knížku moc doporučuju.

Dela90
18.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Emilia má sestru Vittorii - jsou to dvojčata. Obě jsou čarodějnice. Babička jim od dětství vypráví báchorky o sedmi pekelných princích, ani jedna tomu příliš nevěří. Jejich rodina vlastní vyhlášenou italskou restauraci. Jednoho dne se Vittoria nevrátí domů a Emilia má tu smůlu, že najde její zohavené tělo v klášteře a sklání se nad ní démon. Nad tělem své sestry vyřkne přísahu, že najde jejího vraha. Použije temnou magii a vyvolá tím jednoho z Hříšných, pekelného prince Iru. I on se snaží vypátrat kdo na italském ostrově vraždí. Chtě nechtě se musí spolčit právě s Irou a vydat se hledat stopy, které snad povedou k vrahovi její sestry. Jenže nic není takové, jak se na první pohled zdá. Všude číhá nebezpečí.

Klobouk dolů autorce. Mě ten příběh tak neskutečně bavil. Je to úplně něco nového, bylo to neotřelé. Skvělý nápad se sedmi pekelnými princi coby smrtelnými hříchy. Opravdu zajímavé pouto mezi Emilií a princem Irou. Dávné proroctví. Nebezpečí fakt na každém rohu. Skvěle popsané prostředí. U těch receptů jídel se mi doslova sbíhaly sliny. Líbilo se mi, že u některé kapitoly byla na jejím začátku poznámka či čarodějné doporučení z grimoáru. U některých scén mi doslova běhal mráz po zádech a nebudu nic předstírat fakt to bylo děsivé. Přitom jsem pořád chtěla vědět, jak to bude dál. Příběh je mega čtivý a už se nemůžu dočkat na pokračování.

NicaCola
14.06.2022 5 z 5

"Dám ti radu, čarodějko. Když vykřikneš ZABIJU TĚ, tak překazíš nečekaný útok. Ale když mě nemůžeš zabít, alespoň se pořádně procvičíš..."
"Možná tě nedokážu zabít, ale přinutím tě trpět."
"O to už se postarala tvoje přítomnost!"

Omg! Tak strašně dlouho mi chyběla kniha, ve které bude pořádná romantická hate-to-love story! A tohle bylo ono... nabité sarkasmem, humorem, napětím i očekáváním, jak se bude příběh vyvíjet dál.

Líbí se mi celkový příběh o pekelných princích, přičemž každý oplývá jedním ze smrtelných hříchů. Přimíchejte do toho drzou čarodejku, která se žene za pomstou a spravedlností a uvidíte, že tahle kniha opravdu stojí za přečtení!

Vůbec nebudu komentovat konec knihy... co vám budu povídat, nejradši bych hned sáhla po dalším díle...

Za mě rozhodně 5*/5*

maja8148
12.06.2022 3 z 5

Díky různým hodnocení na instagramu jsem od této knihy čekala, že bude plná jídla. A ano jídlo tam bylo, ale prostě jsem ho čekala víc. Takže toto očekávání vzbuzené internetem nebylo bohužel uspokojivě splněno. A jiné očekávání jsem od knihy neměla. Takže mě nemohla nějak zklamat. A nezklamala. Ovšem ani nenadchla.
Neříkám, že je špatná, ale... Měla jsem strašný problém s časovým zařazením a to mě celou dobu neskutečně štvalo. Prostě to, že jsem netušila v jaké době se odehrává. V současnosti? Před padesáti lety? Před dvěma sty lety? Ne vážně, ze začátku jsem měla za to, že se to odehrává v současnosti, podle chování postav. A to nejen hlavní hrdinky (protože ty se často vymykají standardům doby), ale i podle jednání všech vedlejších postav, protože kdy bylo normální, aby máma jen tak přihlížela tomu, že její dcery se loudají bůh ví kde a s bůh ví kým? A od kdy je tetování natolik normální, že jej nikdo nekomentuje a nepřijde nikomu nějak extrémně divné?. A těchto věcí tam bylo více. Na druhou stranu hlavní hrdinka nosí celou dobu jen šaty (zde se mi líbilo, že konečně nějaká holka opravdu každý den řeší, co má na sobě) a ano byť by to mohl být její styl oblékání asi by si je nebrala na souboj s démonem, když hledá oblečení v kterém se ji bude nejlépe běhat. A navíc párkrát se zmíní i o korzetu. A nikdo tam ani jednou nepoužije telefon, tedy se dostáváme minimálně do 19. století. A také si svítí svíčkami. A prostě toto mě celou dobu strašně štvalo. A ano uvědomuji si, že je to fantasy, ale odehrává se v našem světě a v tu chvíli by za mě měli být alespoň trochu časově ukotveno a tomu odpovídat prostředí a chování lidí.
Asi i díky tomuto jsem se nedokázala plně vžít do děje (a díky občas trochu hloupé a naivní hlavní hrdince) i když kniha se četla sama a detektivní zápletka nebylo úplně špatná. Ovšem jestli sáhnu po dvojce to v tuto chvíli nevím. Je možné, že ano, ale stejně tak je možné, že se ji vyhnu. Asi záleží v jakém rozpoložení budu až se objeví na pultech knihkupectví.
Co se hodnocení týče, tak jsem někde přesně mezi 3 a 4 hvězdami, ale na ty 4 tomu prostě něco málo chybí...

kikikrat
05.06.2022 5 z 5

Autorka umí skvěle popsat prostředí a atmosféru. Dýchá na mě z jejích knih ta doba, to místo a to se mi opravdu líbí. V Po stopách Jacka Rozparovače mi něco chybělo a to něco jsem našla tady. Bavilo mě téma čarodejnic a hříšných princů, s kterýma jsem se zatím nesetkala. Bavil mě ten vývoj hlavní hrdniky od vaření po pomstu. Nejlepší na knize byl bezpochyby princ Ira a to, že do poslední chvíle nevim co si o něm vlastně myslet. Ostatní mýtické bytosti a detektivní linka, děj skvěle doplňují. Konec byl fasnicující a já se těším na další díl.

MonaR0se
03.06.2022 3 z 5

Království hříšných je prvá kniha, ktorú som čítala od Kerri Maniscalco a moje očakávania boli asi až príliš vysoké. Vôbec to nebola zlá kniha, autorka píše super - jednoducho, odľahčene a zaujímavo, takže sa mi čítala veľmi dobre. Jednoznačne v sebe mala niečo, čo ma poháňalo vpred.

Môj problém bol ten, že som pri čítaní mala pocit, že všetko som už niekde čítala. Nejako som v knihe nenašla žiadny originálny prvok, ktorý by vo mne vyvolal to povestné VAU. Nepomohla ani talianska kuchyňa, aj keď z opisov niektorých jedál som zostala veľmi hladná.

Postavy ma však bavili, boli charizmatické a dokázala som sa do nich vžiť. Pekelní princovia mali tiež niečo do seba, no zatiaľ som si ich nedokázala zamilovať. Najviac sa mi páčili tie časti, v ktorých figurovala mágia a legendy.

K detektívnej linke som mala jemné výhrady. Vrah bol totiž jasný od začiatku a tak sa u mňa nekonal žiadny moment prekvapenia a navyše mi prišlo zvláštne, že žiadnej z budúcich obetí nedošlo, že sú v ohrození. Ale možno som len niečo nepochopila.

Avšak, moje zmiešané pocity vylepšil úplný záver knihy. Dovtedy som mala pocit, že po dvojke pravdepodobne nesiahnem, no posledné riadky ma donútili moje rozhodnutie prehodnotiť. Nadobudla som pocit, že prvá kniha bol len taký úvod do deja... Že to bol len taký dlhší 367 stranový prológ a ten skutočný príbeh, ten ktorý stojí za to, na mňa čaká v dvojke.

AniDi
01.06.2022 5 z 5

Naprostá pecka, napínavá zápletka, zajímavé prostředí, uvěřitelná hlavní hrdinka a má nejoblíbenější "hate to love" romantická linka. Čtení jsem si užila a moc se těším na další díl.

Veve721
28.05.2022 5 z 5

Úvodní díl čarodějnické trilogie sklidil v našich vodách velký úspěch a ani já nezůstala vůči kouzlu Hříšných imunní. Příběh je osvěžující kombinací fantasy s lehce ponurou detektivní linkou, která však není uměle našroubovaná na příběh, ale skvěle se zbytkem ladí. Hlavní hrdinka Emilia se pokouší vyřešit tajemnou vraždu svého dvojčete, přičemž se zaplétá do nebezpečné sítě intrik vedoucích k samotnému ďáblovi... To vše doplňuje dokonale nastíněné prostředí sicilských uliček provoněných italskými bylinkami a tradičními pokrmy. Už jen autorčin jedinečný cit pro detail je dostatečným důvodem pro to, abych knihu doporučila. Osobně fandím tomu, když spisovatelé cílí na zapojení čtenářových smyslů (čichové, chuťové vjemy). Autorka nikam nespěchá, děj plyne poklidným tempem, věnuje dostatek prostoru poznávání charakteru hlavní hrdinky a budování atmosféry. Emiliin vztah k pekelnému princi není žádná láska na první pohled, naopak se zde nešetří sarkasmem a naschvály. Rozhodně je mi takový přístup sympatičtější než klasická klišoidní romance.

U závěrečného verdiktu jsem přemýšlela nad tím, zda nebyl příběh rozvláčný až příliš. Nebylo autorčino pohrávání si s atmosférou nakonec na úkor samotného děje? Ten při zpětném pohledu může vyznít až příliš jednoduše a nerozvitě. Chybělo například obšírnější vysvětlení původu magické moci čarodějek, což však pravděpodobně můžeme očekávat v dalších dílech. Nakonec tedy hodnotím "Království hříšných" velmi kladně. Tempo, které si autorka zvolila výborně ladí k prostředí a umožňuje čtenáři naplno se vžít do charakterů i vztahové linky. Ta (díky bohu!) nemá prim, naopak se nenásilně line v pozadí a neodvádí pozornost od hrdinčina vyšetřování. Osobně takový přístup jen chválím a těším se na další díl, u něhož díky závěrečnému plot twistu předpokládám i větší nálož akce. Nechci to zakřiknout, ale tahle trilogie má slušně našlápnuto...

Bryel
23.05.2022 4 z 5

"Ira nikdy nebude hrdinou tvého příběhu. Je někým úplně jiným. Možná je největším lhářem že všech.."
Mně se styl psaní této autorky zamlouvá, je taková stručná a výstižná. Kniha má skvělou temnou atmosféru. Líbilo se mi použití italských slov, námět detektivky a fantasy funguje dobře. Vztah Emilie a Iry je velká neznámá. Jsem zvědavá, co přinese pokračování..

Fallenyard
22.05.2022 4 z 5

Něco mezi fantasy, detektivkou a kuchařkou :D Není to tak strašně WOW, jak jsem se dočetla v některých komentářích, ale na druhou stranu je příběh zasazený do originálního světa a je napínavý. Velmi oceňuji, že autorka nedělá z hlavní hrdinky Terminátora - hrdinka je zranitelná, dokáže truchlit i špatně nést stres, podléhá panice - to je přeci bomba! Díky tomu je příběh o dost uvěřitelnější. Co už zas tak moc uvěřitelné není, je ústřední lovestory. To je tak ohrané, že to došlo i autorce, a tak nám připravila prapodivný konec, který měl asi naši představu o klišé rozbít. No nevím. Další věc je magie - určitě by se dalo lépe vysvětlit, jak to tedy s těmi Bohyněmi je. Chápu, že asi máme pomalu rozkrývat jejich podstatu a historii, ale hodilo by se vědět trochu víc o principu, na kterém má magie fungovat a určitě by to nemělo zásadní vliv na odhalování dalších mystérií. Další díly si určitě i tak přečtu, je to jednoznačně jedna z kvalitnějších YA knih.