Královna Tearlingu

Královna Tearlingu https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208649/bmid_kralovna-tearlingu-kralovna-tearlin-6vA-208649.jpg 4 553 115

Fascinující fantasy příběh dlouho ztracené královny, její nejisté a nebezpečné cesty na trůn a přátelství i hlubších vztahů, které vznikají, když se temné nadpřirozené síly snaží zničit poslední zbytky dobrých, spravedlivých a věrných. První vydání.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Queen of the Tearling , 2013

Faleana
28.01.2016 5 z 5

Tato kniha mě úplně pohltila, nemohu se dočkat dalšího dílu. :)

MayaBu
03.01.2016 5 z 5

Tahle knížka mě během čtení naprosto pohltila, takže můj spánkový dluh se během Vánoc nijak nespravil :). Dle mého názoru byla však velmi středověká (i přesto, že se neodehrává v minulosti). Pro slabé povahy asi moc není

Knížkařka
03.01.2016 4 z 5

Těším se na další díl:).

kacka29
12.12.2015 5 z 5

Pěkná fantasy, dobře se četla a líbil se mi vztah Kelsey ke knihám. Jen mě občas zaskočily celkem naturalistické prvky.

Beatrice_s
21.11.2015 5 z 5

Jedním slovem... úžasné. :) Fantasy příběhy byly vždy mé oblíbené, proto jsem moc ráda, že jsem narazila na tuto knihu. :) Vyprávění o mladičké královně se mi četlo velice dobře a nemůžu říct, že bych se někdy nudila nebo narazila na nějaká „hluchá místa“. Dostatek akce po celý děj dodává knize na příjemné svižnosti. Pokud je příběh dobrý, nějaké tiskové a jazykové chyby jsem ochotná přehlédnout. Každopádně musím také pochválit krásnou a elegantní obálku. Jsem zvědavá na filmové zpracování a hlavně se moc těším na druhý díl knihy! :)

Markett
12.11.2015 4 z 5

Tak tohle bylo hustý! Nikdy bych knihu nehodnotila takovou větou, ale nevím, jak přesně definovat. Rozhodně jsem nečekala takový příběh. Už od začátku mě kniha vtáhla do děje tak dokonale, že jsem si myslela, že i já prožívám to, co Kelsea. Rozhodně to neměla lehké a já od začátku obdivovala to, že to není žádná navztekaná hlavní hrdinka, ale normální nedokonalá dívka se svými komplexy s postavou a krásou, která přesto všechno budí obdiv nad tím, jak je odvážná (nevím proč, ale hrozně mi připomínala Alžbětu I.). S ní jsem si oblíbila i Palcáta, Rafana a i Kostěje, u kterého mě zamrzelo, že je v knize tak málo, rozhodně chci o něm vědět víc. :) Co se děje týče, nechybělo napětí a kniha se četla jedním dechem. Mladším čtenářům bych ji nedoporučovala, ale mohu doporučit komukoliv, kdo se nebojí tvrdých (myslím ty klece) a krvavých scén.
Jenom mi vadila ta hromada chyb.

caroline44
24.09.2015 4 z 5

Tak tohle jsem nečekala. Je tam naprosto všechno magie, láska, skvělá zápletka a úžasná hlavní hrdinka, která sice není dokonalá, ale přesto je sebejistá a samostatná. :-))

katerina9455
31.08.2015 4 z 5

Fantasy a dobrodružné romány jsou dva oblíbené literární žánry. Dobrodružnými romány se zásobuji sama a fantasy knihami mě zásobuje babička. Nevěřila bych, že vždy dokáže trefit tu správnou knihu! Knížka se mi líbila moc, byla napínavá a hlavně jedna z mála knih, kde není zapletený nějaký románek... Moc se těším na pokračování a babi, moc děkuji ;-)

Cari
29.08.2015 5 z 5

Tahle kniha se mi moc líbila... pár stran mi trvalo než jsem se začetla, ale pak už to bylo super! Jako všem ostatním, i mě se neskutečně líbí hrdinka příběhu. Konečně jedna z nás! :D Dál se mi líbilo, že autorka nenacpala do jednoho dílu všechno, a milostnou linku jen naznačila - tudíž má o čem psát i v dalším díle. Už se nemůžu dočkat druhého dílu! Fantasy, která se vážně povedla... :) Hodnotím pěti hvězdičkami...

ElisR1
23.08.2015 3 z 5

Od téhle knihy jsem čekala mnohem víc, sice nebyla nejhorší, ale mohla být o hodně lepší.

kendllajf
22.08.2015 5 z 5

Perfektní kniha. napínavé od začátku . Jsem zrovna na nějaké 250 str. a dufám, že to tak bude pokračovat. Nikdy jsem zrovna neměla ráda knihy o dobrodružství , spíž zamileované , ale tohle mně příjemně překvapilo.Těším se 2 díl už teď.:)

HančaŠ
21.08.2015 5 z 5

Skvělá kniha! Rozhodně se těším na pokračování! :)

katerinad
02.08.2015 5 z 5

Když jsem začínala číst byla jsem skeptická, názory nebyly nejlepší. Trochu mi trvalo, než jsem se zorientovala v jaké době se to odehrává, všechno znělo jako dávné doby králů a královen a pak jsem byla překvapená, že tomu tak není jen se vše ztratilo a lidé se znovu ocitli v takových podmínkách a je to vlastně budoucnost.
Kniha mě překvapila svou upřímností ohledně násílí během válek a zkaženosti lidí, což určitě působí lépe, i když jsou to hrozné věci. Rozhodně to není podáno jako pohádka, kde se o takových věcech nemluví jako kdyby neexistovaly.
Hrdinka, která je obyčejného vzhledu a chce být souzena podle svých činů místo vzhledu, i když občas tužba být krásnější se objevila, to ale nelze zazlívat, protože je to opět přirozené přát si někdy být lepší. Také musím říct, že kniha se nezabývá žádnou romantikou, což bylo plus a ani mi to nechybělo, užila jsem si to napětí a akce.
Nečekala jsem, že se mi bude tak líbit. Těším se na druhý díl, jen doufám, že se druhá kniha vyhne té strašné kupě chyb, která se v té první objevila. připadalo mi jako kdyby korektura ani neproběhla a věty byli občas divně uspořádané. To mi opravdu vadilo.

martina3552
01.08.2015 5 z 5

Skvělá kniha která vás drží v napětí od začátku do konce. Už se těším na další díl.

Laurel
31.07.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla! Konečně (pro mě) něco nezvyklého. Jsem zvyklá číst takový ty knížky, kde se prostě holka musí dát s tím klukem dohromady, ale tohle bylo něco jiného. A hrozně se mi to líbilo! Bylo zajímavé sledovat zvyky tehdejší doby, různé intriky a podvody, ale i ta oddanost, loajalita a obětavost. Kelseu jsem si hrozně oblíbila, a s ní i Palcáta, Rafana a Kostěje. Nemůžu se dočkat na další díl.

Všem srdečně doporučuji!!!

adelaska
30.07.2015 5 z 5

Tak můžu s radostí přidat k mým velice oblíbeným tuto knihu. Něco takového jsem potřebovala, fantasy, akce, napětí, ... Knížka mě bavila od začátku do konce a i přes její tloušťku mi čtení moc času nezabralo. Kelsea je skvělá jako královna i tak ona samotná. Celkem mi v paměti utkvěl Kostěj a docela mě mrzí, že jim spolu nebylo dáno moc prostoru, a jsem zvědavá, jaké to mezi nimi bude. Nutně potřebuji další díl, který bohužel vychází až v prosinci!!! Tohle se nedělá !!!

dqenisa
26.07.2015 5 z 5

Moc hezky pribeh, pokazde kdyz jsem se zacetla tak me to vtahlo do deje. Nemuzu se dockat dalsiho dilu. Hlavni hrdinku jsem si moc oblibila a vubec ty postavy byly skvele.

Adris
23.07.2015 5 z 5

Já jsem byla maximálně spokojená! Čekala jsem spíše YA, ale nakonec bych to ani starším dětem nedoporučovala! Překvapilo mě tolik násilí v knize, ale to k té hrozné době, které je v ní vykreslená holt patří. Pomýšlela jsem na historické fantasy - a ono to antiutopické fantasy. Opravdu stojí za to. Je tam všechno - krásná krajina, neznámé věci s novými názvy, nová Anglie, otroci, královny, magie, zloději, církev, rytíři, zrada, násilí, časté akční scény, velké napětí... No, za vše mluví, že jsem šla spát v jednu ráno, abych to dočetla:)

donutka01
27.06.2015 5 z 5

Je úžasná. Moc doporučuji !!!

Alkedy
16.06.2015 4 z 5

I přesto, že jsem od této knížky moc neočekávala, velmi příjemně mne překvapila. Děj se celkem hýbe a Kelsea je mi opravdu sympatická (to se mi u hlavních hrdinek často nestává). Celkově na mě kniha udělala dojem a moc se těším na další pokračování. :)

kouzla budoucnost pro dívky pro dospívající mládež (young adult) věrnost fantasy

2014  84%Královna Tearlingu
2016  83%Tažení do Tearlingu