Královna mrtvol

Královna mrtvol https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496985/bmid_kralovna-mrtvol-zY5-496985.jpg 4 206 70

Molly Greenová, sedmnáctiletá osiřelá dívka, je po záhadné smrti své nejlepší kamarádky Kitty nucena odjet za svou „tetičkou“. Molly však o žádných příbuzných neví, a tak se domnívá, že ji křesťanský sirotčinec za drobnou úplatu prodal a ona teď bude nucena pracovat v domácnosti. Nebylo by to nic neobvyklého. Svobodná dívka má ve Philadelphii v 50. letech 19. století jen pramálo jiných možností. Po svém příjezdu však Molly zjistí, že její teta je nejen skutečná, ale také nesmírně bohatá a skrývá jedno velké tajemství. O všechno se chce se svou neteří podělit – ne však zadarmo. Mollyina teta Ava nabyla své bohatství tím, že vykrádá hroby a mrtvoly prodává studentům medicíny, kteří je potřebují k procvičování chirurgických zákroků. Od neteře žádá, aby jí mrtvoly pomáhala shánět. Molly tedy po nocích proniká do tajů tetina podnikání a ve dne prozkoumává její sídlo. Nedokáže se přitom ubránit pocitům fascinace a hrůzy, které v ní vyvolávají hodiny anatomie, jež probíhají v kostelíku na tetině pozemku. Lekce záhadného doktora LaVallea jsou omamnou směsicí znalostí a moci a Molly zjišťuje, že nikdy po ničem netoužila víc než být součástí výhradně mužské skupiny studentů. Cena za přijetí je vysoká, ve městě přitom pobíhá vrah, a cesta za mocí a příležitostmi se tak promění v tanec smrti.... celý text

Literatura světová Thrillery Dívčí romány
Vydáno: , King Cool

The Corpse Queen , 2021

TerkaM
21.12.2022 5 z 5

Tak tohle bylo hodně dobré! Z mého pohledu asi jedna z nejlepších knih, která tento rok vyšla a kterou jsem četla. Četla se skvěle a ač některé pasáže prostě neprošly růžovou zahradou, od této knížky to zkrátka očekáváte. Ta atmosféra, které se vám v knize dostane, je ponurá. Nicméně zde autorka měla takový feministický pokus, takže pokud vás zajímá úděl ženy v 19. století a toho, jak se se svojí úlohou snaží vyrovnat, jen směle do ní. Za sebe ji rozhodně mohu doporučit, stojí to za to. :-) Navíc ten konec, wow!

katasokolov
17.12.2022 4 z 5

Příběh se silnými hlavními hrdinkami, které se snažily prosadit v ryze mužském světě.

Knihou nás provází nádherně chmurná atmosféra, jíž pomáhá prostředí, ve kterém se naše postavy pohybují.

Knihu doporučuji milovníkům temných dramat a také těm, kteří se nebojí zabrousit do míst jako hřbitovy či pitevní místnosti. Děj plyne celkem svižně, a to až do samotného závěru, kde nás čeká nejedno překvapení.

Co se týká milostné linky, někdo tvrdí, že tu žádná není, což není pravda, jelikož je samým základem příběhu, a to u obou hlavních protagonistek a od ní se odvíjí jednotlivá rozhodnutí, která v rámci děje učiní (to, že její vyústění je jednoznačně jiné, než u dalších románů, je rozhodně pravdivé :-) ).

Knihu na přebalu doporučuje K. Maniscalco, a tuhle autorku jsem si opravdu zamilovala, takže bylo jasné, že čtení tohoto literárního počinu mne nemine. Ve finále mohu konstatovat, že zklamaná rozhodně nejsem a Herrman určitě psát umí. Něco mi tam ale přeci jen chybělo, byť neumím přesně pojmenovat co, tudíž strhávám jednu hvězdičku, jinak ale panuje především spokojenost.

renulka16
13.12.2022 5 z 5

Ano, ano, ano. Tuhle knihu si rozhodně musíte přečíst. Já ji miluji. Připomněla mi částečně můj nejoblíbenější seriál The Knick, kdy se operovalo při publiku a medicína byla v totálních začátkách.

Kniha plná zvratů, morbidností odehrávající se v devatenáctém století, to je přesně něco pro mě. Opravdu oceňuji prostředí patologie a taky to, že spolek vykradačů hrobů opravdu existoval.

Pro milovníky romantiky zde ovšem bude zklamání, protože romantická linka je zde totálně pohřbena. Mně to tedy nevadilo, protože jsem si užívala prvky dané doby a samostatný příběh, který měl velmi nečekaný konec, takže za to přidávám další plus.

Hlavní hrdinku Molly jsem si velice oblíbila, líbila se mi její povaha, jak si šla za svým a prosadila si to, co chtěla. To na ni opravdu oceňuji a taky to, jak se chopila práce pro svoji tetu Avu, kterou jsem si svým způsobem oblíbila. Přišla mi hrozně zajímavá její práce a tak celkově.

Kniha je opravdu velice čtivá, nejsou tam, podle mě, žádná hluchá místa a díky tomu se od knihy nedá příliš odtrhnout. A v neposlední řadě musím vychválit božskou obálku.

TerryDee
13.12.2022 4 z 5

Z knihy je opravdu cítit vibe Kerri Maniscalco a její knihy Po stopách Jacka Rozparovače. Nicméně není to žádná kopírka, ale má to svůj vlastní svět a příběh.

Hlavní hrdinka Molly mi byla sympatická. V některých případech jsem ji obdivolala, neboť měla odvahu jít do všeho. Já bych to nedala, jsem starý posera. Nicméně si myslím, že někdy jednala moc unáhleně a mohla si to více promyslet.

Co mě mrzí, tak je romantická linka, která byla totálně zabita. Což je podle mě škoda. Protože Tom mi přišel, jako hodně zajímavý charakter.

Můžu říct, že mě konec celkem překvapil. Jeden zvrat jsem tam opravdu nečekala. Ovšem řezníka jsem uhádla. Jupí.

Knihu bych doporučila těm, kteří mají rádi 19. století, lékařské prostředí, tajemno, záhady a trochu morbidnosti. Myslím si, že kniha by zaujala ty, co četli knihy Kerri Maniscalco či viděli nejnovější seriál Wednesday na Netflixu.

katerina7986
11.12.2022 5 z 5

Ještě jednou bych chtěla poděkovat @kate_valter a @knihydobrovsky za poskytnutí tohoto krásného recenzního výtisku!
U knihy jsem vůbec nečetla anotaci, takže jsem ani nevěděla, co od ní čekat. To je takový můj zlozvyk, že knihy vybírám podle obálky a ne podle anotace.
Do knihy jsem se rychle začetla a prokousávala jsem se poutavým příběhem. Za den jsem byla schopna přečíst i přes 200 stránek, protože to bylo neuvěřitelně napínavé. Autorka krásně zpracovala dobu, kdy ženy nemohly mít povolání jako ženy. U příběhu jsem si ihned vzpomněla na knížku Po stopách Jacka Rozparovače, kterou jsem letos taky četla. Dovolím si říct, že Královna mrtvol tuto knížku i předčila.
V knize také nechybí mnoho zvratů a pro mě dosti nečekaný konec. Kniha je nabitá působivým dějem - práce, která pro ženu nepříslušila, tajemná atmosféra a nečekané zvraty.
Hlavní postava Molly mi hned byla sympatická. Byla odvážná a to přesto, že dívky to v 19. století neměly lehké.
Možná by tam mohla být trochu víc rozvedená romantická linka, která se vždycky na chvíli objevila a záhy zmizela.

Kate3003
10.12.2022 4 z 5

Tohle čtení jsem si hodně užila. Na začátku příběhu na mě dýchl podobný vibe jako u knihy Po stopách Jacka Rozparovače, která byla fajn, ale Královna mrtvol jí svou atmosférou předčila. Autorka má velmi příjemný styl psaní takže se kniha velmi dobře četla. V příběhu nechybí akce, překvapivé zvraty a opravdu velmi nečekaný konec. Hlavní hrdinka byla sympatická, líbila se mi její odvaha a zarputilost i když v některých situacích nebyli její činy úplně vysvětleny a možná by stálo za to lépe objasnit její důvody. Díky tomu že je příběh zasazen do 19. Století to navíc jako dívka nemá úplně jednoduché, ale přesto si jde za svým. Je škoda nevyužité romantické linky, která občas vysvitne v příběhu, ale hned je zase odsunuta na pozadí. Užívala jsem si tu tajuplnou atmosféru, která se prolínala celým příběhem a skvěle vykreslené detaily prostředí pitev a vykrádání hrobů. Přesto že se najde pár méně zajímavých částí tak za mě obrovské doporučení.

Chtěla bych poděkovat Kate Valter a Knihy Dobrovský za možnost stát se ambasadorem této knihy.

Moniska2410
08.12.2022 5 z 5

Na začátku sem měla pocit, že čtu menší kopii knihy Po stopách Jacka Rozparovače, která mě moc nenadchla. Naštěstí se to pak otočilo o 1000 stupňů a já dostala krásnou, mrazivou až tajuplnou atmosféru. Kniha mě totálně pohltila, nechybí v ní akce, nečekané zvraty a ten konec, ten sem vůbec nečekala, já měla jinou teorii.

Molly se mi líbila, pro mě to byla odvážná holka, která se nebála jít sama v noci na hřbitov. Já bych nešla ani kolem. Líbilo se mi jak si dokázala skoro se vším sama poradit. Příběh je zasazen do 19 století, to ženy neměly ve společnosti moc jednoduchý a ona si i přesto šla za svým.
Další postava která se mi líbila byl Tom. Co mě mrzelo byla romantická linka, jak rychle začala, tak rychle skončila.
Jsem ráda, že je příběh ukončený, knížek na pokračování je teď hodně.

Za možnost si knihu přecíst děkuju knihydobrovsky a Kate Valter......knizniambasador

Jane2016
08.12.2022 4 z 5

Za svou bookstagramovou kariéru jsem se poprvé stala knižní ambasadorkou! A jsem za tuto možnost neskutečně ráda, protože Královna mrtvol od autorky Heather Herrman je skvělá a magická kniha.

Trochu mě mrzí, že jsem nečetla knihu Po stopách Jacka Rozparovače, protože hodně ambasadorek psalo, že je této knize hodně podobná. Já vám bohužel toto porovnání říct nemůžu, ale alespoň Vám povím, jaké to bylo poprvé se setkat s podobným žánrem.

Hned na začátku příběhu jsem se zamilovala do hlavní hrdinky Molly. Už jenom její nátura a víra v to něco dokázat, v to stát se doktorkou, mi byla velmi sympatická. Její paličatost a umíněnost mě bavila a neskutečně moc jsem ji fandila.

Celý příběh je zahalen v temné, morbidní a záhadné atmosféře. To mi přesně sedlo. Před pár dny jsem totiž dokoukala nový seriál Wednesday, který byl mimochodem absolutně dokonalý, a tato kniha mě alespoň chvilku vezla na podobné vlně tajemna.

Příběh vřele doporučuju všem, kteří mají rádi temné příběhy. Děj rychle utíká a než se nadějete kniha je dočtená. Za mě parádní záležitost!

Sanny_happ
07.12.2022 5 z 5

Tahle knížka pro mě byla ohromným překvapením! Přelouskala jsem ji bez problému za dva dny a bylo mi i líto, že neměla o pár stránek víc Příběh se odehrává v 19. století a je nutno říci, že se autorka snažila držet historických reálií dané doby. Dokonce i spolek vykradačů hrobů skutečně existoval což je za mě ohromné plus!
Na hlavní hrdince se mi líbilo, že se snažila bojovat částečně i se systémem a chtěla začít studovat chirurgii, což v té době pro ženu bylo téměř nemožné. Na příběhu mě bavilo, že byl skutečně rozmanitý a neustále se něco dělo! V knize najdete jemnou romantickou linku, snahu odhalit vraha, vskutku neobvyklou práci a k tomu všemu ještě (někdy dost) děsivé hodiny anatomie a pitvání těl… No kniha je to vskutku nabitá a nudit se nebudete!
Jen z konce mám smíšené pocity.. Jednu část konce jsem odhalila téměř hned, ale ta druhá mě dost šokovala! Každopádně jsem moc ráda, že se mi kniha dostala do rukou a já si ji mohla přečíst

nela3812
06.12.2022 4 z 5

Od samého začátku mě naprosto pohltila celá atmosféra příběhu. Už několikrát jsem si posteskla že na našem trhu knih chybí více příběhů z pohřebních ústavů a jejich okolí. A tento příběh je tím naprosto nabitý, ačkoliv mrtvoly místo do hrobu míří na lékařský stůl. Ale co už. Je to bomba!

V příběhu není nouze o akci, nečekané zvraty a zcela jistě velmi překvapivý konec, který tomu nasadí korunku. Občas se v příběhu najdou prázdná místa, kde je o proti zbytku až příliš velké "ticho", ale svým způsobem to umocňuje napětí, které je z příběhu cítit.

Jediné mínus shledávám v hlavní hrdince, jejíž pohnutky jsou těžce nepodložené. Osobně bych ocenila větší vhled do její mysli, protože mám v jejích rozhodnutích mnoho prázdných míst. Zdá se mi spíše jako loutka, než jako plnohodnotná hlavní postava. Také nechápu, proč v rámci role chodila všude sama a neměla už od počátku k ruce svého parťáka. Všichni věděli pro co si jde, on tam za ní stejně přišel. Ale už prvé spolu jít nemohli? Bože proč? Nechápu. Chybí mi logické vysvětlení.

Další menší mínus je za, z mého pohledu, pochybnou a doslova pohřbenou romantickou linku. Ta tam misty problikne, ale kde nic tu nic. Vyškrtnout!

Sečteno, podtrženo: úžasná atmosféra plná detailů, že kterých se nejednou čtenáři zvedne žaludek. Jiní si naopak obohatí znaloati anatomie. No co vám budu, tohle si prostě musíte přečíst!

Hodnotím 4/5