Královna mrtvol

Královna mrtvol https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496985/bmid_kralovna-mrtvol-zY5-496985.jpg 4 206 70

Molly Greenová, sedmnáctiletá osiřelá dívka, je po záhadné smrti své nejlepší kamarádky Kitty nucena odjet za svou „tetičkou“. Molly však o žádných příbuzných neví, a tak se domnívá, že ji křesťanský sirotčinec za drobnou úplatu prodal a ona teď bude nucena pracovat v domácnosti. Nebylo by to nic neobvyklého. Svobodná dívka má ve Philadelphii v 50. letech 19. století jen pramálo jiných možností. Po svém příjezdu však Molly zjistí, že její teta je nejen skutečná, ale také nesmírně bohatá a skrývá jedno velké tajemství. O všechno se chce se svou neteří podělit – ne však zadarmo. Mollyina teta Ava nabyla své bohatství tím, že vykrádá hroby a mrtvoly prodává studentům medicíny, kteří je potřebují k procvičování chirurgických zákroků. Od neteře žádá, aby jí mrtvoly pomáhala shánět. Molly tedy po nocích proniká do tajů tetina podnikání a ve dne prozkoumává její sídlo. Nedokáže se přitom ubránit pocitům fascinace a hrůzy, které v ní vyvolávají hodiny anatomie, jež probíhají v kostelíku na tetině pozemku. Lekce záhadného doktora LaVallea jsou omamnou směsicí znalostí a moci a Molly zjišťuje, že nikdy po ničem netoužila víc než být součástí výhradně mužské skupiny studentů. Cena za přijetí je vysoká, ve městě přitom pobíhá vrah, a cesta za mocí a příležitostmi se tak promění v tanec smrti.... celý text

Literatura světová Thrillery Dívčí romány
Vydáno: , King Cool

The Corpse Queen , 2021

MollyCornelia
14.03.2023

Nedočteno, musela jsem vrátit do knihovny.
Ta kniha má velký potenciál. Pro teď bych to viděla na 4*, dostala jsem se do ⅔.
Hlavní postava mi nepřišla naivní a bavila mě. Vedlejší postavy také ušly. Romantiky tam byl jen drobet, což mi ale vyhovuje. Trochu tajemné a děsivé. Detektivní zápletka. Medicína.
Jsem vážně spokojená. Někdy se ke knize vrátím.

Teea
12.03.2023 5 z 5

Od knihy, podle názvu a popisu, jsem čekala hodně a něco jiného.
Ale zklamaná nejsem. Příběh je rychlý, napínavý a překvapivý.

orangerose
08.03.2023 5 z 5

knížka je napínavá , kdo je řezník - si říká každý čtenář nebo čtenářka- co jim spadne tato knížka do klína, kdo četl po stopách Jacka rozparovače , Dextera a jiné morbidní detektivky - je ideální tyto čtenáře, já do nich patřím :D

jestli něco napíše tato spisovatelka ,budu se těšit

Trolice
03.03.2023 5 z 5

Od knihy jsem nic nečekala, zaujal mě název a obálka. Děj je o získávání mrtvol a následných pitvách, což může u někoho vyvolat jisté znechucení, ale na mě to tak vůbec nepůsobilo. Jsou mnohem nechutnější knihy :-D Doporučím dál

Lucyk01
03.03.2023 4 z 5

Od knihy jsem nevěděla, co mám čekat, ale obálka na mě pěkně zapůsobila a o její anotace nemluvě. Hodně se mi na knize líbil styl psaní autorky. I když kniha je psaná v er-formě, dokázala jsem se hned začíst a vžít do hlavní postavy, protože pohled se zaměřuje jen na hlavní postavu.

Trošku jsem se bála, co mě tam čeká, protože přece jenom název může některé čtenáře odradit, ale byla jsem mile překvapená. Molly mi byla už od začátku sympatická a rychle jsem si ji oblíbila. Tom, který jí pomáhal dělat špinavou práci, co se týče mrtvol, mi byl sympatický, i když autorka ho popisovala hanlivě a moje fantazie si to přebrala jeho výzor po svém. Romantická linka mi byla trochu nedokončená. Hodně jsem jim to přála, ale jejich začínající vztah a chemie nebyla dostatečně rozvinutá, což je škoda, to mělo potenciál.

Příběh byl od začátku do konce zajímavý s nádechem detektivní linky ohledně Kitty. Příběh skrývá tolik tajemství až jsem se divila. V jednom momentu mi přišlo to jako nějaká mexická telenovela a v některém případě jsem byla i překvapená.

Molly byla bojovnice za svoje sny v nelehké době, kde ženy nevykonávaly mužské práce. Příběh je napínavý, strašidelný a celkově čtivý do poslední stránky.

Knihu doporučuji. I když to nebylo perfektní na plný počet knih, čtení jsem si užila a věřím, že i vy budete mít podobné pocity.

Mooneylan
27.02.2023 3 z 5

Původně jsem čekala opravdu zajímavý horor, ale vzešlo z toho spíše dobře napsané YAčko. I když mě příběh ani nevyděsil, ani neznechutil, celkem jsem si u něj odpočinula.

Co jsem si z knížky odnesla? Asi to, že na práci na zahradě teď nutně potřebuju stejně zdobené nářadí, jakým je ta lopatka na přebalu. :⁠-⁠D

LussyP
24.02.2023 3 z 5

- Hranice mezi živými a mrtvými byla nebezpečně tenká. -

Od této knihy jsem měla opravdu vysoká očekávání, nejen díky opravdu nadšeným recenzím, ale samotnou mě zaujala. Hashtagy a označování jsem viděla různé: morbidní, zvrácené, nechutné... Já při čtení na nic takového bohužel nenarazila, ale rozumím, že zde to každý vnímá jinak.
Velice oceňuji prostředí té doby, knížka je skvěle zasazena. Na jedné straně tu máme touho po pokroku, vědu, vývoj lékařství a na straně druhé křesťanství. Nepotřebujete přeci léky, stačí se pomodlit. Pokud potřebujete služku, či něco jiného, kupte si od církve sirotka. Ideál prostě.
Knížka je označená jako horor, ale občas i jako YA, k tomu bych se přiklonila spíše, temnější YA. I vzhledem k době mi některé chování, jednání postav přišlo velice velice naivní a v dané době pro mě nereálné a neuvěřitelné. Líbila se mi myšlenka zaměřená na feminismus, kdy většinu věcí nemůžete, protože jste prostě žena. To na dobu sedí, tím víc mi pak nesedí příběh, bohužel.
Celkově bych hodnotila 4 hvězdičkami, konec mi ale opravdu nesedl... Myslím, že kniha si zaslouží slušné 3 hvězdičky, za přečtení určitě stojí, ale po druhé bych jí určitě nečetla.

renefer
03.02.2023 3 z 5

Tohle je opravdu dívčí román. Nečekejte nic napínavého, strašidelného nebo tajemného. Prostě dívka ze sirotčince, která si vyčítá smrt své kamarádky, zkouší zapadnout do života své tety, s ambicí stát se chirurgem (strašně mě rozčilovalo označení "chiruržka"). Citlivé náctileté dušičky si možná přijdou na své, pro nás starší a pokročilé je to ale dost nuda.

Pitraska
22.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Asi budu jedna z mála, ale čekala jsem mnohem lepší děj a temnější atmosféru. Nebylo to špatně napsné, přečíst se to dalo, nicméně trochu nuda a pro mě bez emoční. Kdyby mě někdo zaměstnal jako "obstarávačku" mrtvol asi bych se s tím tak lehce a jednoduše nesmířila. První třetina vypadala nadějně a pak už se děj hodně opakoval. Kriminální linka okolo Kitty také nic moc. Nebyla to pro mě kniha, kterou nelze odložit. Nejspíš jsem měla vysoké očekávání, kvůli skvělé a vábivé anotaci.

lenka7679
21.01.2023 5 z 5

Od začátku roku kniha, která si zaslouž plný počet. Čte se sama, perfektně vykreslené prostředí, z kterého dýchá atmosféra minulosti, s některými z jejich morbidních detailů. O to zajímavější je, že se autorka snažila držet historické skutečnosti, od fotografování, až po shánění mrtvých těl.
Proložení příběhu prospělo a osvěžilo ho. Vneslo ten potřebný poslední střípek. Nicméně není vůbec těžké uhodnout, záhadu, která se vine celou knihou, až k jejím posledním stránkám. Tušila jsem od samého začátku, o co půjde. To mě, k mé škodě, připravilo o zážitek na konci.
Každopádně vřele doporučuji, jen nehledejte žádnou velikou romantiku, ta se zde nekoná a přes to, nebo možná i proto stojí kniha za přečtení. Skvělý zážitek.

Parwana
15.01.2023 4 z 5

Napínavý, místy děsivý příběh o sirotkovi, který se díky bohaté a mocné tetě stane medičkou. Bavilo mě to, bylo v tom napětí, dekadence, drama, ale i láska. Finální rozuzlení mě nepřekvapilo, závěr byl uvěřitelný, mohl by přijít i druhý díl.

Knižní střípky
15.01.2023 4 z 5

Hernajs, to bylo boží, přesně něco takového jsem potřebovala. Něco, kde mě úplně maximálně pohltí atmosféra a zapomenu aspoň na chvíli na okolní svět. Bylo to temné, místy hooodně nechutné (na to opravdu pozor!), originální a tísnivé.

Ženské hrdinky v této knize byly skvělé, originální a moc mě bavily. S muži to zde již bylo krapet horší, ale daly se najít zajímavé charaktery. Všimla jsem si v komentářích pár stesků nad nevyužitým potenciálem romantické linky. K tomu mohu napsat jediné – panebože, necpěte to všude, ne každá kniha musí být postavena na romantice, konkrétně tady by mě to vysloveně naštvalo.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

smrčci
12.01.2023 4 z 5

Tato kniha pro mě byla velkým překvapením. Příběh je opravdu jedinečný, myslím, že jsem nikdy nic podobného nečetla, a tak mě kniha nesmírně bavila. Navíc musím vyzdvihnout i jazyk, kterým je napsaná.
Dávám 4,5 hvězdy.

katerina6705
10.01.2023 5 z 5

Autorka si pro nás připravila opravdu neobvyklý příběh. Je tak zvracený, temný, spletitý a děsivý, že nebudete chtít přestat číst. Postava hlavní hrdinky Molly se mi moc líbila. Od první chvíle je vidět, že je ,,jiná”. Každou její výpravu jsem s ní prožívala opravdu na plno. U některých částí se mi až tajil dech. A závěr? Ten je naprosto fenomenální. Pro většinu čtenářů bude určitě velice překvapivý, stejně jako pro mě.
Hledáte knihu na zimní dlouhé večery? Tak tohle je přesně ona. Tenhle lehce strašidelný příběh vás okouzlí od prvních stran. Hodně mi připomíná knihu Po stopách Jacka Rozparovače. Máte se na co těšit.

Šebestová3
09.01.2023 4 z 5

Tady jsem čekala krapet víc...nicméně atmosféra knihy je naprosto úžasná.

alexvera
03.01.2023 4 z 5

"Krást, kde se dá, platit, kde se musí, a hlavně respektovat tělo."

Ideální kniha po shlédnutí seriálu Wednesday! ️
Zesnulí na každém kroku, inteligentní hlavní hrdinka a odporné rodinné tajemství.. Do toho se městem prohání šílený vrah, který po sobě nechává zohavené mrtvoly, které nejsou tak úplně neporušené. Bavil mě tu náhled do tajných pitev a bourání tehdejšího stereotypu, že lékařem může být jen muž.

"Zjišťovala, že hřbitovy se vyznačovaly charakteristickou vůní. V pekárně víly smrti se mísila skořice a kůra stromů prostoupená posledními záchvěvy zimy."

GalaxyR
02.01.2023 4 z 5

4,5/5
Mrazivé filadelfské ulice plné temnoty v době, kdy Anglii vládla královna Viktorie. Smělí a ambiciózní vykradači hrobů, chladné a sterilní pitevny, mrtvoly pohozené a ochuzené o kůži, hlavu, ruku. Jednooký mládenec a dívka ze sirotčince, chytrá, statečná, však laskavá. Skvostně dekadentní atmosféra na vás dýchá z každé stránky.
Postavy jsou uvěřitelné a doba je vyumělkovaná do podrobností. Přeloženo závratně nádherným jazykem, čtivost zaručena.
Naprosto souhlasím se skvělým hodnocením, které se knize dostává, ačkoliv se jedná o čerstvou novinku.
Byl to příběh, kterému nic nechybělo. Postavy, které nesnášíte, milujete a máte ohledně nich rozporuplné pocity. Prostředí luxusu i chudoby, slzy skutečné a emoce falešné. Pravá tvář šlechtické smetánky i osoby odkrývající nechutě a taje tehdejší prostituce. Operace mrtvých těl do nejmenších detailů a vědomosti žen, které byly v tehdejší době prakticky zakázané.
A tady se dostáváme k té půl hvězdičce, kterou musím umazat z jinak perfektního hodnocení.
Feminismus je pro mě ošemetná záležitost, což nehodlám dále rozebírat, protože vím, jak je takové téma v dnešní době diskutabilní.
Kniha se v jistých chvílích, především ke konci, příliš zaobírala ženami a jejich postavením ve společnosti. Tehdejší doba k tomu naše pohlaví nutila, proti tomu nemůžu a nechci nic namítat, bohužel je toho v dnešní době už řečeno tolik, že ten dojem z knihy mi to lehce zkazilo.

Královnu mrtvol ovšem můžu jen a pouze doporučit. Byla to jízda.

adabraz
31.12.2022 4 z 5

Tahle knížka byla jedna velká jízda. Líbilo se mi její ponuré vyprávění, ale zároveň zajímavý děj. Nebylo to čistě o morbidních věcech ale i o životním příběhu všech postav. Bylo zde všechno, co by dobrá kniha měla mít. Romantickou, morbidní, poučnou i děsivou stránku.
Líbí se mi, že autorka často popisuje hlavní hrdinku, některé vedlejší postavy a prostředí jako ne úplně hezké, což přidává na celkové atmosféře již ponurého příběhu. Navíc dlouho jsem nečetla tak dobře napsanou a propracovanou knížku.
Doporučuji :).

-knihomolka-
26.12.2022 5 z 5

Vůbec nevím, proč někdo tuhle knihu přirovnává k seriálu Wednesday, který mi přijde jako absolutní blbost a přitom tahle kniha je skvělá! Tohle by byl super námět na film nebo seriál. Líbilo se mi to ponuré prostředí, atmosféra.. konec trochu rychlý, ale proč ne:-)

JaAnička
24.12.2022 5 z 5

Rozhodně to bylo dekadentní a nádherně děsivé...chvílemi až morbidně obsesní a nechutné (oceňuji, že to neni v ich-formě - "tento způsob vyprávění, zdál se mi poněkud vhodnější"). Ale teď vázně... kniha je i přes přehršel detailních popisů rozkládajících se těl, umírajících, zvratků, dávení se a popisu smradu z mrtvol, velmi zajímavá a čtivá.

Rozhodně je potřeba ocenit to, jak autorka toto, relativně těžké téma z rozvoje medicíny, pojala + stejně tak i celé prostředí...zejména pak
"nečernobílou" společnost, jak už kontrast bohatých a chudých, tak postavení ženy ve společnosti, šikanu, samoobživu, vzdělávání a podobně.
Bohužel, jen ta hlavní hrdinka je trochu na facku. Ale co, nebudeme si tím kazit den, pořád je puberťák, takže jí toho dokážu spoustu prominout a pochopit. Ostatní postavy to trochu vylepšují a její jednání mi pak tolik nedrásá nervy.
A co neskutečně obdivuji je, že hlavní postavy nejsou dokonalé, svým způsobem, jsou škaredé, což nám (k nelibosti čtenářů) pořád připomínají.
Jestli účelem knihy bylo opravdu šokovat, pak tedy - dobrá práce.
Uvidíme, jestli se někdy v budoucnu dočkáme dalšího dílu, nebo se autorka vydá úplně novou cestou.
Kdo ví, co přinese zítřek...