Král je malý

Král je malý https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14914/kral-je-maly-14914.jpg 4 18 4

Král je malý – příběh plný dobrodružství mladého muže, který je převyšován mnoha bojovníky, ale sám je předčí svou chytrostí, šermířským uměním a dobrosrdečností.

špulo
20.12.2021 4 z 5

Opäť príjemná vec z našich luhů a hájů. V časoch, keď som sa vo fantasy ešte len rozkukával (koniec 90-tych), patrila k istému štandardu. Dnes príjemná retro spomienka. Ako keď sa z rádia ozve Love Me Do ;))

Ronjička
07.02.2016

MNě kniha nepřipadala natahovaná. Jistě, je na ní znát, že je to román autorky povídek, ale natahovaná není. NA to tam není dost vaty, hluchejch míst.
Mně se líbí. Idealismus bez naivity v týhle podobě umí snad jenom Rečková.

kurcatovium
25.01.2013 4 z 5

Zajímavé čtení s hodně přelévavou atmosférou. Chvíli se jen tak bezcílně s hlavním hrdinou potulujeme světem, abychom v zápětí byli svědky obrovských řeží, mocenských tahanic a v závěru zase značně poklidných toulek a lehkého filosofování. Určitě tohle proměnlivé tempo neberu jako zápor, ale ve výsledku kniha působí přeci jen trošku natahovaně. Jako by autorka úplně přesně nevěděla, co má být nosná linie a co je jen omáčka okolo.

Cirila
18.02.2012 5 z 5

Tato kniha mne zaujala svou neotřepaností a neopakovatelností a právem si zaslouží všechny body.

Jana Rečková
česká, 1956 - 2018