Kraď jako umělec

Kraď jako umělec https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138173/bmid_krad-jako-umelec-7JP-138173.jpg 4 443 92

Umělec Austin Kleon dospívá k moudrému závěru, že absolutní původnost v jakékoli oblasti tvorby je v digitální době nedosažitelný cíl. Vše, co vytvoříme, je produktem naší zkušenosti, a naše zkušenost je souhrn všeho, co prošlo našimi geny a smysly. Je nutné se s tím smířit. Tvorba už bude VŽDY krádež. Teď jde o to, jak krást (tvořit) se ctí: tedy tak, abychom navzdory všem výpůjčkám přinesli něco nového a měli z výsledků naší práce radost.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Jan Melvil

Steal Like an Artist - 10 Things Nobody Told You About Being Creative , 2011

amaenium
23.10.2017 5 z 5

Tato kniha mi v lecčem poradila víc, než mi dokázali říci moji učitelé grafiky. Dokázala mě inspirovat a nekopnout a i když bych ji vzala do ruky znova, vždy ve mě vyvolá chuť pustit se do práce!

Márinka
20.07.2017 5 z 5

Základem dobré paměti je schopnost asociace a vizualizace. A k tomu, abychom mohli vytvářet ve své mysli obrazy, musíme být kreativní, i kdybychom měli krást.
Pokud si přečtete tuto knihu, budete vědět, jak na to. Myslím jak na onu kreativitu :)
Str. 27
Školy jsou jedna věc. Vzdělání druhá. Ne vždy je tam průnik. Ať už jsi na škole, nebo ne, vždycky je tvým úkolem obstarat si vzdělání. Musíš hořet zvědavostí. Musíš vyzvídat, pídit se za každým odkazem, musíš se ponořit hlouběji, než kdokoli jiný - jen tak se posuneš vpřed.

ardeas
10.05.2017 5 z 5

K tejto knihe som sa dostala, keď som mala obrovskú krízu a nebola ďaleko od vyhorenia. Sama neznášam tieto motivačné knihy, je mi to proti srsti čítať omáčky o polievkách pre dušu, ale táto! je podaná štýlom, akým by mali byť písané, takže mi to veľmi pomohlo. Odporúčam!!!

Mercatino
09.04.2017 2 z 5

Je to jedna z mála knih s tak vysokým hodnocením, která je v podstatě o ničem. Autor obstřeluje různá témata spoustou cizích myšlenek a citátů. Na mě to působilo tak nějak jako rychle prosmažený fastfood. Mínusem u této knihy je, že to nemá start ani cíl, dokonce ani nějakou tažnou myšlenku, která by se táhla knihou. Je to také tím, že kniha si protiřečí a nemá jasně dané priority co vlastně je pravdou. Kniha si určitě stojí sama za svým názvem a to doslova.

azeret
12.02.2017 5 z 5

vtipná, příjemná a hlavně optimistická knížečka (já většinou mívám u podobných motivačních knih problém, že si připadám jako největší looser a to mě vážně nemotivuje) :-)

ZuzikNike
01.02.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Velice se mi líbí design a formát. Obsah je velice motivující a inspirativní. Doporučuji.

DnyNK
01.02.2017 5 z 5

Kleon vie o čom hovorí, vie si to predať a ja mu to proste žeriem! :) Inšpiratívne!

JajaCZ
21.01.2017 5 z 5

Určite pomože začiatočníkom odraziť sa z dna / pohnúť z miesta

Kaaramelka
26.12.2016 5 z 5

Vtipná, pravdivá, radící a příjemně působící. Kniha se mi četla sama, líbí se mi proložena citáty a obrázky, je to takové osobnější. Měla jsem dojem, že autor nám, čtenářům jeho knihy, chce opravdu pomoci a odhalil nám svá tajemství.

KayvonPrg
20.12.2016 5 z 5

Inspirativní, kreativní, motivující, prostě úžasná. Rozhodně by neměla chybět ve vaší knihovně :)

marta0912
28.09.2016 3 z 5

Hezké a prosté.

michalmatousek
27.08.2016 5 z 5

Inspirativní. Kreativní. Zábavné.

Schullerka
06.07.2016 5 z 5

Inspirující a často vtipná knižní jednohubka. Text, který přinutí se zamyslet a uvědomit si, jak to vlastně ve skutečnosti chodí. Každý krade střípky nápadů ostatních, i když si to třeba nechce připustit. :D Knížku si určitě někdy přečtu znova, přece jen to byla hodinová záležitost, a myšlenka je lepší, jak některé jiné 'chytré' knihy, které se vlečou po stovkách stránek. Navíc byla kniha doplněna o citáty a ilustrace, což knihu dělalo ještě atraktivnější. :)

''The more you read, the more you can choose to be influenced by.''

Dryáda
06.05.2016 5 z 5

Úžasná kniha nabitá radami, inspirujícími tipy a plná citátů. Nabízí myšlenky, nad kterými lze podumat. A dá se přečíst za 2 hodiny (možná i méně u rychlejších čtenářů :) ).

lesumir
01.05.2016 4 z 5

Joo, dobrá knížka. Zpracování, styl, vtip.

Coucouha
06.02.2016 5 z 5

Od této knihy jsem očekávala opravdu hodně, jelikož jsem četla samé pochvalné recenze a divila jsem se, když se má očekávání splnila. Což u velmi dobře hodnocených knih nebývá až tak časté. Opravdu inspirativní dílo a rozhodně jsem jej nečetla naposledy. Včerejší večer patříl "Kraď jako umělec", ten dnešní věnuji "Ukaž, co děláš" :)

nokid
12.10.2015 4 z 5

Dost dobrý.

jaaquarius
22.04.2015 5 z 5

Na mě knížka působila jako balzám, jako útěcha, jako podpora v nejistotě, jako inspirace pro ŽIVOT.

codeas
29.01.2015 5 z 5

Krátka, jednoduchá a chytrá knížka. Nezmění vám to život, ale pomůže vám to s dalším pohledem na kreativitu. Doporučuji pro lidi co disponují s minimem času

KnihomolkaM
02.01.2015 4 z 5

Skvělá kniha plná inspirace! :)

tvořivost, kreativita

Austin Kleon
americká, 1983
2012  84%Kraď jako umělec
2014  80%Ukaž, co děláš!
2019  84%Jeď dál!

Kniha Kraď jako umělec je v