Kováčov učeň

Kováčov učeň https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332802/bmid_kovacov-ucen-RrF-332802.jpg 4 15 5

Dedičstvo Ballantynovcov série

V jeden mrazivý decembrový deň roku 1784 prichádza Silas Ballantyne do domu kováča Liegea Leea v okrese York, štáte Pensylvánia. Silas je rozhodnutý čo najskôr dokončiť učňovský zácvik a vydať sa na západ. Ukáže sa ale, že je šikovný pracovník a znamenitý remeselník, preto sa Liege usiluje zdržať ho v Yorku, odvolávajúc sa na starú tradíciu: učeň sa musí oženiť s jednou z majstrových krásnych dcér. Eden je nežná a čistá duša, zatiaľ čo Elspeth živelná a prešibaná. Alebo? Je to skutočne tak, nie je to iba zdanie? V dome plnom tajomstiev sa každá zo sestier snaží zabezpečiť si budúcnosť. Ktorá si získa Silasovo srdce? A podriadi sa Silas Liegovým zámerom? V tejto rozsiahlej rodinnej ságe voľby jedného muža rozhodujú o budúcnosti ďalších generácií. Voľby medzi láskou a prácou, medzi priateľmi a nepriateľmi. Toto je Dedičstvo Ballantynovcov.... celý text

Romány Pro ženy Historické romány
Vydáno: , i527.net

Love’s Reckoning , 2012

Jurajovamaka
05.02.2021 5 z 5

Jedným slovom - krása! Príbehom som uchvátená. Milujem príbehy tohto typu, vždy ma dokážu pohltiť a čítajú sa prakticky samy, častokrát aj dlho do noci. Autorka dokázala krásne vykresliť vzťahy a povahy osôb, mnohokrát som sa pristihla ako sa hnevám nad nespravodlivosťou alebo ich správaním, taktiež aj hlavná hrdinka Eden bola opísaná tak krásne, že som mala pocit, že sa zamilujem do nej aj ja. Pri knihe som si aj slušne poplakala a to je pri knihách nezvyknem. Vrelo odporúčam a už sa teším na pokračovanie, čo nám prinesie ďalší ich príbeh!

pip11
31.03.2019 5 z 5

Krásný srdcervoucí příběh, plný nečekaných zvratů. Přečetla jsem ho jedním dechem, skvělý první díl série.

dorkas
22.01.2019 3 z 5

Príbeh je pútavý, dej plynie hladko, zo začiatku som bola nadšená škótskym kováčskym učňom Silasom Ballantynom, pretože táto téma bola pre mňa nová a doposiaľ som sa s ňou v žiadnej knihe nestretla. Tak ako som si zamilovala pokornú, pracovitú dcéru Eden, tak som od prvej chvíle znenávidela falošnú, zákernú a zlomyseľnú Elspeth. Bohužiaľ asi v polke knihy to akoby autorke prerástlo cez hlavu a s niektorými dejovými líniami a s niektorým konaním postáv, som sa už nedokázala stotožniť. Takisto ma mrzí veľký 8 ročný skok v deji - zostalo tu kopec nevypovedaného, viac ako polovica postáv sa úplne stratila z deja. Ja osobne som sklamaná :/

Marylaa
09.11.2017 2 z 5

Snad první kniha vydavatelství i527.net, která se mi nelíbila. Vlastně ani nevím proč. Hlavně asi kvůli zaporacké sestře (Elspeth), zaporací mohou a snad by i měli být nesympatičtí, proč ne, ale tahle byla taková až příliš jenom hnusná potvora. Ke konci přijde zvrat akce, což je u knih většinou dobře, ale tady jako by si s tím autorka nevěděla rady a vše vyřešila náhlým posunem o několik let. Ani otevřený konec mně nepřesvědčí k přečtení dalšího dílu. Spíš naopak, působí totiž jako by ho tam autorka přidala jen proto, aby měla motivaci psát dál.

lenka5535
25.02.2017 5 z 5

Príbeh sa odohráva na konci 18. storočia krátko po víťazstve amerických vojsk v boji nad Angličanmi a vyhlásenie nezávislosti. V tomto období je prudký rozvoj priemyslu a techniky. Ľudia odchádzajú do Ameriky za prácou a hlavne za svojimi snami o slobode.
Jedným z nich je aj Silas Ballantyne, ktorý chce po vojne dokončiť svoje učňovské vzdelanie,stať sa kováčom a odísť na západ. Západ je nebezpečná divočina, ktorá je iba vo sfére osídľovania. V živote prežil veľa utrpenia, ale vďaka jeho viere v Boha ostal silný a neutápal sa vo svojom žiali. Stal sa z neho čestný, zásadový a hlboko veriaci muž.
U kováčskeho majtra Leeho sa stretáva s Eden, ktorá je ešte mladým neskúseným dievčaťom. Doma potichu znáša ponižovanie od otca a sestry. Má svoje sny a tajomstvá. Túži po slobode a po Bohu. Keď však príde Silas, všetko sa zmení.
Príbeh sa mi veľmi páčil. Nebol presladený a má svoje určité čaro, ktorým upúta čitateľa. Postupne sa odhaľujú tajomstvá rodiny Leeovcov, ako aj povahy postáv, ktoré sa na začiatku zdajú iné a pomaly sa však vykresľujú do svojej pravej podoby. Koniec bol pre mňa prekvapivý, nečakala som takýto zvrat. Vrelo odporúčam a teším sa na pokračovanie série rodiny Ballantynovcov.

Laura Frantz
americká, 1961