Čipkárka

Čipkárka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434414/bmid_cipkarka-H0P-434414.jpg 3 15 5

Lady Elisabeth „Liberty“ Lawsonová má takmer všetko, čo by si žena jej postavenia mohla želať. Je dcérou britského viceguvernéra Virgínskej kolónie a miláčikom vyberanej spoločnosti tejto drsnej krajiny. Okrem toho ju čaká výhodné manželstvo. Na tom, že jej nastávajúci je nehanebník a ich vzťahu chýba láska, až tak nezáleží – alebo si to aspoň nahovára. Jej život síce pôsobí usporiadane, ale koloniálny Williamsburg je ako sud s pušným prachom, čo onedlho vyletí do vzduchu. Bratranec jej snúbenca Noble Rynallt nosí v srdci povstalecký zápal. Tí, ktorí majú dočinenia s britskou šľachtou, sú podozriví zo špionáže a Liberty čoskoro zistí, že stojí pred strašnou voľbou. Zostane verná svojim anglickým koreňom? Alebo sa pridá k Nobleovi a radikálnym revolucionárom? Nový román Laury Frantzovej vďaka svojim detailným historickým opisom čitateľa doslova vtiahne na miesto a do obdobia, v ktorom sa príbeh odvíja. Je popretkávaný výjavmi, zvukmi, vôňami a atmosférou koloniálnej Ameriky v roku 1775. A ten príbeh! Vzťah, ktorý sa rodí medzi Liberty (Elisabeth) a Nobleom, čitateľovi vyrazí dych a spôsobí zimomriavky na celom tele. Vďaka rôznym nebezpečným situáciám, podvodom a prekvapujúcim udalostiam dej neustále napreduje a vyvoláva otázky, ako sa to skončí. Obľúbená autorka historických románov Laura Frantzová prichádza s napínavým príbehom o láske, zrade a nových začiatkoch. Znova očarúva čitateľov historickej beletrie svojím citom pre detail a schopnosťou vytvoriť živé, uveriteľné postavy.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , i527.net

The Lacemaker , 2018

rebciatko
21.02.2022 3 z 5

nikdy som nerozmýšľala o tom ako vznikajú čipky a ako vznikali kedysi.. ďakujem za neplánované rozšírenie obzorov a ako bonus som dostala aj romantickú dejovú linku... potešilo...

petra3895
11.12.2020 5 z 5

Dobre napísané, veľmi pekný príbeh, nie celkom predvídateľný čo sa mi veľmi páčilo, aj keď ku koncu možno čitateľ už trošku tuší kam sa autor uberá :)))

dorkas
07.07.2020 3 z 5

Pekne spracovaný príbeh, ktorý Vás prenesie do roku 1775 do koloniálnej Virgínie. Hlavná hrdinka Elizabeth sa zo dňa na deň stane ženou, ktorá stratila takmer všetko okrem svojej vynaliezavosti a hrdosti. Z bohatej a obskakovanej lady Elisabeth Lawsonovej sa stáva tvrdo pracujúca čipkárka Liberty.
Postavy ako už býva u Laury Frantz zvykom, od prvej strany buď milujete alebo neznášate. Dejovo zaujímavé naozaj až do poslednej strany, vždy sa objavuje niečo nové a nečakané. No a nakoniec pozemky a domčeky Ty Mawr a Ty Bryn, v ktorých sa prevažná väčšina príbehu odohráva sú tak realisticky a krásne opísané, že má človek chuť sa tam nasťahovať hneď a zaraz :D

pip11
12.05.2020 5 z 5

Skvělá romance z období kolonizace Ameriky, kdy lady Elizabeth „Liberty“ pokorně čelí ranám osudu s přicházející válkou za nezávislost. Patriot Noble Rynallt jí jako jediný podá pomocnou ruku, i když jsou z nepřátelských stran. Děj oplývá spoustou historických detailů, trochou napětí, intrik a dramatu. Krásně a laskavě vyprávěný romantický příběh, ke kterému se moc ráda vrátím :)

keiko33
18.04.2020 5 z 5

Krasny pribeh lasky umiestneny do americkeho boja o nezavislost. Kde zalubenci stoja naoko na opacnych brehoch boja, no vskutocnosti bojuju za to iste. Za lasku a nezavislost ameriky. Styl romantiky, ako od Austinovej. Opisy citov a neznosti, len do tej miery, ake boli vhodne aj v tych casoch. Co bolo prijemne osviezenie. A ktomu krasna obalka, takze za mna 5*

historické romance

Laura Frantz