Cesta domov

Cesta domov https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404788/bmid_cesta-domov-WF0-404788.jpg 4 10 3

Dedičstvo Ballantynovcov série

< 3. díl

Mladá žena stojí na križovatke dvoch ciest a pred ňou je neznáma budúcnosť. Rowena „Wren“ Ballantyneová žila od malička v Kentucky a o veľkom dome a veľkom bohatstve jej starého otca v Pensylvánii sa u nich veľa nehovorilo. Keď jej otec dostane list, v ktorom ho rodina volá späť, Wren ide s ním a čoskoro sa ocitne v úplne novom svete. Sú tam príbuzní, ktorých nikdy nestretla, tance, ktoré sa nikdy neučila, a hoci si myslela, že svojho otca pozná, zistí, že má aj inú stránku. V snahe zapadnúť sa spriatelí s Jamesom Sackettom, najlepším lodivodom Ballantyneovskej spoločnosti. Ani s jeho pomocou sa však medzi smotánkou necíti dobre. Vydá sa teda vlastnou cestou... do nebezpečenstva? Pod perom Laury Frantzovej pred nami ožíva Pensylvánia päťdesiatych rokov 19. storočia a príbeh o strate, láske a vernosti.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historie

Vydáno: , i527.net

Love's Fortune

Jacinda123
Jacinda123
03.11.2019

Celkom dobrý historický román v štýle Jane Austenovej. Len dej sa strašne ťahal. Na posledných stranách sa aj začalo niečo diať, ale dej bol taký posekaný že som vlastne ani nepochopila ako dospelí k šťastnému koncu.

pip11
pip11
21.06.2019 4 z 5

Poslední díl ze série a tentokrát o třetí generaci Eden a Silase. Je to opět krásný příběh a moc pěkné zakončení. Všechny tři příběhy do sebe pěkně zapadají a navazují na sebe. Příjemné čtení a poutavý příběh.

dorkas
dorkas
04.05.2019 3 z 5

Pekné zakončenie série. Kniha neslamala, ale ani výrazne neprekvapila, taká zlatá stredná cesta. Na môj vkus sa dej dosť dlho naťahoval a potom na pár stránkach sa všetko rýchlo vyriešilo a ukončilo. Na Laure Frantz mám ale rada, že dokáže famózne opísať negatívne postavy - Andre a Benettovi by som najradšej zakrútila krkom. Uvítala som aj opisy plavby po rieke, významného postavenia lodivodov a páčil sa mi aj opis večierku u Mellonovcov.

Laura Frantz
americká, 1961