Kouzla rodu Thornů

Kouzla rodu Thornů https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470954/bmid_kouzla-rodu-thornu-uQb-470954.jpg 4 1043 230

Kouzla rodu Thornů série

1. díl

Strhující fantasy, ve které knihy žijí vlastním životem a mohou i zabíjet. Elisabeth vyrůstala v jedné z austermérských veleknihoven. Od malička procházela kolem spoutaných grimoárů – kouzelných knih, které se po osvobození změní v běsnící monstra z kůže a inkoustu. Když při útoku na veleknihovnu jeden z nejmocnějších grimoárů uprchne, Elisabeth se ocitne uprostřed gigantického spiknutí a je obviněna ze zločinu. A co hůř, k soudu ji bude doprovázet čaroděj Nathaniel Thorn, který je ztělesněním čirého zla… Nebo je vše jinak?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Sorcery of Thorns , 2019

Anett525
26.04.2021 5 z 5

Oblíbila jsem si všechny hlavní postavy. Příjemně mě překvapilo, že je knížka dost temná, což já naštěstí ráda, takže to bylo příjemné překvapení. Zbytek posuďte sami,protože tato knížka opravdu stojí za přečtení :)

Knihetty
26.04.2021 4 z 5

Na Kouzla rodu Thornů jsem se chystala ještě předtím, než byly vyhlášeny jako další #humbooktip, protože mě zaujala obálka. A když jsem pak slyšela samou chválu, jednoduše jsem věděla, že mě tahle kniha nesmí minout a jakmile se na skupině Humbook blogerů objevil konkurz o reading copy, nezaváhala jsem ani na vteřinu - a rozhodně toho nelituji.

Kniha vás už ze začátku naprosto ohromí svým světem (ve kterém jsem se ale z počátku trochu ztrácela) a hlavně má úžasně zpracovanou magii. Už jen samotný potenciál "oživlých" knih je tady skvěle využitý a autorka navíc skvěle pracuje s hlavní dějovou linkou a postavami, které si zkrátka nelze zamilovat.

Hlavní trio mi neskutečně přirostlo k srdci a hlavně musím vyzdvihnout postavu Silase, protože je tak skvěle napsaná.. Ach. No prostě top strop kniha s originálním dějem, nádherným prostředím, romantickou linkou a skvělými postavami. Co víc si přát?

Sice se to uprostřed knihy trošičku táhlo a ze začátku jsem byla vážně dost zmatená a měla problém se zorientovat, ale jinak to bylo opravdu milé překvapení, které by vás rozhodně nemělo minout.

Moje hodnocení: 4,5/5

lucyvknize
23.04.2021 3 z 5

Začnu tím, že je to standalone a tady přichází můj první problém… já u fantasy preferuju série, protože mi přijde, že v jedné knize to nebude až tak dávat smysl, nebo to nebude tak propracované. Tady ten svět sice smysl dává, ale že by mě ten worldbuilding nějak dostal to tedy fakt ne.

Co bych mohla vypíchnout je to, že tady mají knihy duše, dokáží s vámi mluvit a pokud jsou tam, kde mají být, tak jsou i celkem neškodné a to bylo za mě fajn. Pak se mi líbilo to, že kouzelníci/mágové/whatever, aby mohli kouzlit, tak musí udělat dohodu s démonem… dál nebudu prozrazovat, ale tenhle nápad se fakt povedl!

Hlavní postavou je Elisabeth, která se umí ohánět mečem, jde si za svým a nebyla nijak otravná nebo tak něco, ale že by se zařadila mezi moje top postavy to fakt ne. Nevím, prostě si mě ničím nezískala. Kdo měl dobře nakročeno, aby se do toho mého seznamu top postav dostal, byl Nathaniel a Silas. Nathaniel je čaroděj, který tahá z rukávu jednu sarkastickou poznámku za druhou… tedy jen v první polovině. Pak se tak nějak ztratil (obrazně řečeno) a když už se objevil, tak už to prostě nebylo ono. V druhé polovině mě zase neskutečně bavil Silas, který o sobě rád říká, že je zlý, ale vlastně je to zlatíčko, jenže tam nebyl tolik, jak bych si přála.

Romantická linka mě taky nijak neohromila. Možná kdyby tam byl milostný trojúhelník, tak by to snad bylo i lepší.

Celá ta zápletka mě vlastně nijak nechytla a to byla podle mě hlavní příčina, proč mi to až tak nesedlo. Do dočtení jsem se vyloženě nutila. Konec byl takový meh, hlavně poslední odstavec, ale v poslední době s těmi konci dost bojuju, takže asi tak.

2,5/5

book_princess
23.04.2021 4 z 5

Tuhle knihu jsem viděla už několikrát na různých zahraničních bookstagramech. Už jen obálkou mě hodně zaujala. Proto jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou. A to ještě i s předstihem před vydáním. Podle anotace se dozvídáme, že ani hlavní hrdinka nemá ke knihám daleko. Jenže knihy v tomto světě ožívají. Navíc zde mají dost podstatnou roli. Velké plus za tento skvělý nápad. Ze začátku jsem si říkala, že to bohužel nebude nic pro mě. Moc mě to totiž nebavilo - to asi tou malou čtecí krizí, které jsem se naštěstí zbavila. Ale potom se to rozjelo. Postavy jsem si oblíbila, svět opravdu propracovaný... Kniha je čtivě napsaná, stále se něco děje. Věc, kterou doteď vstřebávám, je takové rozuzlení jedné zápletky. To jsem opravdu nečekala. Navíc zde byla i pozvolná romantická linka. Já jako milovník romantiky určitě ocením. Taky zde byly části, které byly poněkud dojemné. V této knize si každý najde alespoň kousek, který pro něj bude ten oblíbený. Já sama jsem dokonce po dlouhé době použila pár lepíků. Určitě doporučuju. A pokud hledáte něco opravdu originálního, tak tato kniha čeká jen a jen na vás. Nebudete litovat.

Lutzinka
23.04.2021 4 z 5

Božííí.
Všichni tady opěvují to, že je to standalone, ale sakra...tohle měla být série.
Ten svět by si to zasloužil. Ty postavy by si to zasloužily. A já, jako čtenář, bych to ocenila. :-)
Já vím, prostě kdyby to byla série, tak budou všichni nadávat, že musí čekat, než vyjde další díl... A že míň je někdy víc a že odejít se má v nejlepším a bláá blááá blááá... :-)
Tohle bylo ale tak parádní, že to opustit bez dalšího dílu je smutný.
Přečteno za den a rozhodně se za panem Magistrem a grimoáry ještě párkrát vrátím...

barbb8k
22.04.2021 5 z 5

Na překlad této knihy jsem se těšila dlouhou dobu, protože takové ohlasy, jako získala tato kniha v zahraničí, nejsou jen tak.
A musím souhlasit se spoustou lidí. Tato kniha je fantastická a to nejen kvůli obrovské čtivosti (pěti set stránková bichle přečtena během jednoho dne), postavám a magii, ale i detailům, kterých jsme si na začátku třeba vůbec nevšimli, ale na konci měly obrovskou úlohu...
O úžasné magii, kterou autorka dokázala vymyslet, není třeba ani mluvit. Abyste pochopili, proč se mi tak strašně líbí, musíte si tu knihu přečíst, protože já nemám šanci vám ji sem popsat.

Do postav jsem se zamilovala už hned na začátku. Všechny měli svůj (úžasný) charakter a většina (ta, kterou jsme si měli oblíbit) mi byla strašně sympatická.

Konec... Tady jsem měla napsaný hodně dlouhý odstavec, ale pak jssm si uvědomila, že to byl jeden spoiler za druhým.
Jediné, co můžu říct, je to, abyste na posledních sto stran měli po ruce kapesníky (pokud brečíte u všeho jako já)

flossielex
22.04.2021

Tato kniha mě mile překvapila především svým neskutečně skvělým a originálním světem, kde knihy žijí vlastním životem a musíte se k nim chovat hezky jinak se změní v běsnící monstrum z kůže a inkoustu. Bohužel ale musím říct, že jsem tu našla pár detailů, u kterých mi přišlo, že si s nimi mohla autorka dát trochu více práce… Velkým plusem je rozhodně to, že jsem se hned od samého začátku orientovala v tom, o co tam jde, čehož si opravdu u fantasy knih považuji. Kromě opravdu zajímavého světa kniha nabízí boží ústřední postavy: čaroděje Nathaniela, démona Silase a knihovnici Elisabeth. Tyto hlavní postavy mi opravdu hned od začátku sedly a moc mě bavilo pozorovat, jak se postupně vyvíjí nejen romantická linka mezi Elisabeth a Nathanielem, ale i linka přátelství s démonem Silasem.
Díky autorčinýmu sytlu psaní celá kniha utekla jako nic a měla velkou dávku akce, zvratů a napětí.
Trochu mě mrzí, že autorka tu nevytvořila dostatečný prostor na vývoj záporní postavy. Od té chvíle co čtenář zjistí, kdo za vším stojí tak byl děj dosti předvídatelný.
Sem tam se v knize objevilo pár klišoidních scén, ale ty mi tam ani nevadili ba naopak mi přišlo, že tam krásně sedí a zlepšují můj celkový dojem z knihy.
V knize jsem našla pár mušek, ale i přesto je můj celkový dojem z knihy převážně pozitivní a určitě vám jí můžu s klidným srdcem doporučit, kniha je navíc standalone takže je skvěly že nemusíte čekat na vydání dalších dílů.

nofreeusernames
22.04.2021 5 z 5

Austermeer má šest velkých knihoven, v jejichž útrobách se skrývají méně i více nebezpečné grimoáry (spíš více), o které pečují hordy knihovníků. V jedné z těchto knihoven vyrostla i Elizabeth, kterou ředitelka přijala už jako čerstvě narozeného sirotka. Teď je jí šestnáct, je učednicí a touží zahájit trénink na strážce. Zatím teda jenom studuje, katalogizuje, uklízí, nahání knižní myši a povídá si s grimoáry nižšího stupně nebezpečnosti. Ale jednou by chtěla strážit ty opravdu vzácné. Když jsem totiž mluvila o nebezpečných grimoárech, tak je třeba říct, že tyhle knihy si jenom tak neleží v policích a nečekají, až je někdo otevře, tyhle knihy mluví a kouzlí, některé jsou přikované, jiné jsou v klecích, některé umí manipulovat s myslí, vytvářet iluze, nebo lákat lidi do své blízkosti, aby jim vylouply oči a vsadily si je do své kožené obálky. A hodně naštvaný grimoár se může proměnit v Malefict, což je monstrum z inkoustu a kůže, které fakt nechcete potkat.

Jestli chcete vědět, o čem to přesně je, přečtěte si anotaci, ale podle mě vás víc naláká právě ten svět, protože to je velký dobrý s hvězdičkou a vyznamenáním. Celé se to odehrává v první půlce 19. století, kromě knihovníků, co stráží grimoáry, jsou tu ještě čarodějové, co je čtou. A každý čaroděj čerpá magickou sílu z démona, kterého si k sobě přivázal rituálem výměnou za X let jeho života. Knihovníci čaroděje nesnáší, vlastně tak nějak všichni čaroděje nesnáší a cokoliv, co zavání magií a démony, je špatné, a kdo se do toho zaplete, je zrádce (ehm Elizabeth). Plus celý ten systém grimoárů je prostě top strop!

Druhá skvělá věc je množství akce. Pořád se něco děje, intrikaří, bojuje, mění se lokace. Neběží to ale sprintem, při kterém si nedokážete užít to mezi tím. A jako jo, jsou tam takové ty věci, jak se něco zázračně podaří a jak se někdo rychle vyléčí, aby mohl bojovat dál, a jak je někde shodou náhod položené něco, co zachrání situaci, ale whatever. Beru to tak, že je to standalone, nějaké zkratky prostě odpustím výměnou za to, že se to netáhne na x dílů.

Jako třetí zmíním postavy. A tentokrát ani ne tu hlavní postavu, Elizabeth, ta je vlastně taková docela standardní holka, mnohem zajímavější je čaroděj Nathaniel a jeho démon Silas. Díky nim je v té knížce spoustu velmi osvěžujících vtípků a sarkasmu. Nathaniel pochází z rodiny nekromancerů, je dost grumpy, všechny si drží od těla, je to takový oprsklý Zmijozel. Vzpomínáte na pana Reeda z Kronik prachu? Tak mu přidejte fakt hodně kousavý humor a trochu zlejší povahu, a máte to. Ve čtečce jsem si uložila rekordní počet jeho poznámek a hlášek, což, myslím, mluví za vše.

knihomolkaJani
21.04.2021 5 z 5

Z této knihy jsem opravdu nadšená. Úžasné postavy, prostředí, skvěle vymyšlený děj! Autorka si Vás zaháčkuje a už nepustí. Kniha Vás opravdu nebude nudit, jí ji přečetla jedním dechem.

Jen konec mě lehce zklamal.. :D V tomhle momentě to přeci autorka nemůže utnout... Potřebuji víc!
Knihu s klidným srdcem doporučuji

knihomolkaŠárka
20.04.2021 5 z 5

Příběh plný vtipných hlášek, úžasných postav, a především kouzelných grimoárů, které ožívají. Tak přesně to se ukrývá v této krásce, která má detailně vykreslený svět, v němž nechybí akce a ani lehká romantická linka. ❤ Já si příběh užívala od samého začátku a nemohla jsem ho odložit. Navíc mi tady ty postavy natolik přirostly k srdci, že si je stále živě představuji před očima, a nejraději bych byla, aby jejich příběh ještě neskončil. Moc ráda po knížce v budouvnu sáhnu minimálně ještě jednou!