Kouzla rodu Thornů

Kouzla rodu Thornů https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465954/bmid_kouzla-rodu-thornu-26q-465954.jpg 4 1043 230

Kouzla rodu Thornů série

1. díl

Strhující fantasy, ve které knihy žijí vlastním životem a mohou i zabíjet. Elisabeth vyrůstala v jedné z austermérských veleknihoven. Od malička procházela kolem spoutaných grimoárů – kouzelných knih, které se po osvobození změní v běsnící monstra z kůže a inkoustu. Když při útoku na veleknihovnu jeden z nejmocnějších grimoárů uprchne, Elisabeth se ocitne uprostřed gigantického spiknutí a je obviněna ze zločinu. A co hůř, k soudu ji bude doprovázet čaroděj Nathaniel Thorn, který je ztělesněním čirého zla… Nebo je vše jinak?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Sorcery of Thorns , 2019

MikasaKubickov
14.10.2021 4 z 5

Za mě trošku zklamání, ale bylo to spíše moc velkým očekáváním a i tím, že se jedná o samostatnou fantasy. Říkala jsem si, že nebude prostor na žádné slepá místa, ale stalo se. Rozuzlení zápletky jsem odhadla tak nějak v polovině a i ten konec byl takový "zvlášťní" a dlouhou dobu jsem si nebyla jistá, co si o ní myslet.
S většinou postav jsem si sedla, ale vysvětlení moci hrdinky mi moc nestačilo.
Za to jsem ale byla spokojená s romantickou linkou i navzdory tomu, že normálně na romantiku nejsem.
Hodnotím 3,5-4*, za mě je ideální pro někoho, kdo teprve s fantasy začíná, ale kdo má už načteno moc nepřekvapí.

mina_harker
05.10.2021 3 z 5

Výborné. Napětí, akce, humor, romantika. A knihy. Spousty knih. Do čtyř hvězdiček mi chyběl jen kousek.

MullerMix
05.10.2021 5 z 5

Tato kniha je vážně úžasná. Pro lidi co mají rádi fantasy knihy a magii tak se bude určitě líbit. Hlavní postava mě občas trošičku štvala s chováním ale nebylo to nic hrozného co by mě donutilo tuto knihu přestat číst. Prostředí ve kterém se příběh odehrává je senzační a popis veleknihoven také. Myslím si, že jsem ještě nikdy nečetla nějakou knihu která by se odehrávala takto ve veleknihovnách nebo klasických knihovnách. Zajímavé tam jsou i informace o grimoárech a co se s nimi děje. Mohu jen vřele doporučit. Přečetla jsem ji v podstatě za den a půl.

viola5163
26.09.2021 4 z 5

Místy sice odhadnutelné, ale jinak pěkný příběh. Postavy jsou pěkné, sympatické a řekla bych, že i dost realistické. Nejvíce se mi tam asi líbil hůmor.

Marthas
22.09.2021 5 z 5

Přes existující zjevnou podobnost s Bartimeovou trilogíí od J. Strouda i jinými knihami, bych tuto knihu rozhodně nenazvala prostým plagiátem naopak. Obsahuje pestrý, promyšlený, dotažený a fungující svět plný i originálních prvků, ve kterém ožívají psychologicky uvěřitelné postavy, barvitý sloh resp. krásný překlad. I ta obálka je nádherná. Kniha dokazuje, že může být použita inspirace a přesto to nemusí být pouhá splácanina či kopie. 5/5

Bramburek007
19.09.2021

Tato knížka je úžasná. Příběh plný živých knih, čarodějů, knihoven, kouzel, démonů a dobrodružství je úžasný a celá knížka má zajímavý magický systém. Pokud hledáte nějakou tu romantiku, tak i tady se jí dočkáte, i když je jí málo, protože přeci jen, má to být dobrodružství, ne romantika. Navíc celé to rychle ubíhá. Stoprocentně doporučuji.

Magdyla.8
18.09.2021 4 z 5

Nová a neotřela fantasy se světem, který tu ještě nebyl. Podle mě byl svět veleknihoven a gimoárů skvěle popsaný, Silase si oblíbí každý, Nathaniel měl sarkastický humor, romantická linka je tu velmi nenásilná a bylo to celkově nové osvěžení v tomto žánru. Taky tomu přihrává to, že je to jen jeden díl. Ale k dokonalosti mi k tomu něco chybělo, hlavní hrdinka tak či tak proplouvala příběhem jak nic, to věčné umírání a oživování osob tomu taky nepřidalo.. Jinak knize nemám co vytknout a byl to skvělý příběh oživlých knih v knihovně !

aquaver
14.09.2021 4 z 5

Skvělá kniha. Romantická linka celkem milá. Elizabeth byla fajn hlavní postava, Nathaniel byl úžasný a Silase jsem si taky oblíbila. Ale nejvíc co se mi asi na této knížce líbilo, byl ten vymyšlený svět. Nejspíš se k ní někdy zase vrátím.

Mikuše-Ivet
13.09.2021 4 z 5

Kniha se příjemně četla. Až na pár zdlouhavých míst, kde se nic moc nedělo, mě kniha moc bavila.

HermanekB
05.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Kdybych měla krátce popsat knihu, použila bych slova „Správně napsaná klasická fantasy“. Dobře, možná to zní trochu nudně, ale nudné to rozhodně nebylo.

Knížka je opravdu velice originální, a přesto mi připadalo, že kdyby někdo vytvořil šablonu na správnou fantasy bez chyby, vypadala by jako tato kniha. Všechno bylo tak nějak správně napsané, s velkou částí originality, napínavého průběhu a poklidným zakončením...
K té originalitě bych chtěla dodat jen, že se i zde nacházelo pár klišé detailů, které ale nijak neničily děj. Například vyznání typu: Miloval jsem tě už tehdy, když „nějaký hrdinský skutek, který provedla hlavní hrdinka na začátku knihy.“ Ale vlastně jsem se ti vyznal až skoro na závěr knížky, protože by to jinak nebyla taková zábava,“ měli by dodávat.
K tomu kniha obsahovala hned několik nesmyslů, jedním z nich je třeba, že je několikrát zmiňováno, že Elizabeth se neúčastnila žádného bojového výcviku, ale přesto hned od začátku se zlotvory a šotky vytírá podlahu a téměř se nezraní. Jako pardon, ale vážně?
Postavy byly jiné, ne vyloženě jedinečné, ale jiné. Elizabeth byla sice odvážná, ale zároveň hrozně naivní. Nathaniel byl sice ohleduplný, ale zároveň místy mrzutý a nesoběstačný. A Silas... dobře, tahle postava nejde objektivně posoudit, protože byla napsána tak, aby zosobňovala dokonalého sluhu/ochránce a ke konci ještě citlivého tvora. To k tomu příběhu tak nějak sedělo. Ashcroft byl zase padouch, který chtěl po svém přispět a pomoci světu, ovšem nepochopil, že způsob, jakým chtěl pomáhat je špatný. A takto má, podle mě, vypadat správný záporák.
Samotné prostředí na mě působilo kouzelně. Opravdu krásně popsáno, připadala jsem si jako ve skutečné středověké a magické vesnici/městě, kde lidé věří, že kouzla jsou skutečná. Nádhera, málo knih ve mě dokáže vyvolat až takovou představivost.

Knížka je originální, postavy realistické, romantická linka sice předvídatelná, ale neurazila. Až na jedno klišé a pár nesmyslností se kniha opravdu povedla. Dávám pět hvězdiček *****.

Julinka679
31.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Kouzla rodu Thornů si mě naprosto získala, ať už postavami, akcí nebo popisem prostředí.
Děj se točí kolem Elisabeth, která od malička vyrůstala ve veleknihovně a která si neuvěřitelně dobře rozumí s grimoáry (pravděpodobně proto, že skoro nic jiného nezná).
Naše hlavní hrdinka se musí poprat s řadou problémů a nepříjemností v průběhu celé knihy, vypořádat se s několika pokusy o život a zachránit celý svět.
V průběhu děje poznává čaroděje Nathaniela Thorna s jeho démonem Silasem, kteří jsou mí oblíbení. Mají velmi dobrý smysl pro humor a Silasovi hlášky stojí za to.
Tito dva "gentlemani" Elisabeth nakonec pomohou rozmotat nitky celého spiknutí, zachránit veleknihovny a na konci i celý svět, i když to je zásluha Silase.
Konec kdy se Silas nakonec obětuje mě dostal a já neměla k slzám daleko, o to víc když ho Elisabeth volá zpět a my zjišťujeme, že stále "žije".
Asi bych se nebránila, kdyby autorka napsala pokračování protože bych si ráda o Elisabeth a ostatních ráda přečetla víc a mrzí mě, že se s nimi musím tak rychle rozloučit.
Za mě oprávněných 5*, naprosto doporučuji a určitě si ji hodlám přečíst znovu! :-)

NamNami
30.08.2021 5 z 5

Moje nejmilovanější fantasy kniha vůbec. Jsem ráda, že jsem nedala na negativní recenze. Ten propracovaný svět. Ten nápad samotný. Nathaniel a jeho povaha. Nejsem velký čtenář a proto mne i fascinovalo, že snad poprvé jsem zažila pocit, kdy nejde přestat číst, či kdy se ke knize musím co nejrychleji dostat zpět.

whiolet
29.08.2021 4 z 5

Bylo to zase trochu jiné fantasy než co jsem poslední dobou četla a byla to příjemná změna.
Konverzaci mezi Nathanielem a Elisabeth jsem si užívala, on byl skvěle sarkastický ona zas lehce naivní, prostě super kombinace :D
Taky mě bavil příběh sám o sobě, co mi tedy naopak vadilo, byl chvílemi dost zamotaný děj, neustále přesuny a zmatek s griomarama, jinak to bylo fajn čtení.

DreamerX9
28.08.2021 4 z 5

Po dlouhé době to byla kniha,co mě bavila alespoň tedy ze začátku. Skvělý smysl pro humor, originální svět především schopnosti grimoárů a postavy mi také sedli hlavně Silas. Elizabeth byla ze začátku dost naivní a hloupá ale poté sem se té její nemotornosti a šíleným napadum zasmala. Je to taková odpičinkova kniha pro mladší čtenáře ale nic co by chytlo a nepustilo.

Pozor možný spoiler!

Občas to bylo dost zdlouhavé a také zas to umírání jak na střídavém páse a omdlévání, čas se zastavil a hlava která se slečně Písařové (Scrivenerové) motala až nějak moc často že se divím že ji na konci ještě má, záchrana světa tohle když čtete v každé druhé knize tak už vás to prostě nebaví. Ale když čtěte až moc fantasy tak se člověk prostě rozmlsá:D

Laf
28.08.2021 4 z 5

Super kniha. Děj velmi rychle utíká a je napínavý od začátku do konce. Originálně a poutavě je také vykreslené prostředí, do kterého je příběh zasazen. Rozhodně se u toho nebudete nudit. Doporučuji :)

klarka009
27.08.2021 3 z 5

Tahle kniha je tak vychvalovaná až ji to škodí, protože člověk pak očekává, že to bude naprostá pecka a ona nakonec není... Neříkám že to bylo špatné, to vůbec ne. Začátek byl velmi slibně rozjetý, prostředí knihovny plné grimoárů se mi moc líbilo. Knihy které jsou živé, některé vázané částmi lidského těla nebo různých tvorů, které na vás šeptají, plivají inkoust, snaží se vám ukousnou prsty nebo vás dokonce zabít. Hlavní hrdinka Elisabeth nebyla špatná, ale více se mi líbil Nathaniel se svými hláškami :) a samozřejmě jeho démon Silas, toho jsem měla nejraději :) Líbilo se mi, že aby čaroděj mohl používat magii, musel na oplátku něco obětovat. Za to romantická linka se mi zde moc nelíbila, bylo to takové nijaké :-/ Elizabeth s Nathanielem mi trochu připomínali horší verzi Animant a pana Reeda :D Když to shrnu tak začátek byl super, uprostřed nuda a konec byl také dobrý, ale nic z čeho bych si sedla na zadek. Knížku si přečtěte, špatná určitě nebyla, jen raději nic neočekávejte a pak budete třeba naopak příjemně překvapeni :)
3,5 *

Zatoulana
19.08.2021 5 z 5

Tato kniha je skvost. Naprosto dokonalý SKVOST ve všech směrech. Skvělá zápletka, velmi detailně popsané charaktery postav a světa včetně všech tvorů, grimoárů, démonů… A také se mi zde líbil způsob jakým funguje magie.
Tušila jsem, že kniha bude skvělá ale nenapadlo mě, že mě až tak moc strhne.
Stále vstřebávání dojmy ze čtení, protože nebudu lhát v průběhu čtení mi několikrát zvlhly oči a na konci jsem to už nevydržela a posledních deset stran naplno proplakala.
Příběh byl po celou dobu v příjemném magickém duchu. Sice uznávám, že dvě zásadnější věci jsem trochu odhadla dopředu a nebyli pro mě překvapením ale nijak mi to nevadilo, protože se příběh ubíral přirozeným tempem.
Romantická linka zde byla na vedlejší koleji, přesto v příběhu vykvetla tak nenuceně a přirozeně, nic drastického ani umělého.
Hlavní hrdinka Elisabeth byla skvělá. Bylo hezké postupem čtení vnímat změnu jejího smýšlení a vnímání magie. Stejně tak mi byl sympatický i Nathaniel. Jeho sarkasmus a smysl pro humor mě velmi během čtení bavil. Ovšem nejvíce jsem si asi zamilovala Silase. Nebudu to zde moc rozepisovat protože vám to nechci spoilerovat ale on byl naprosto úžasný.
A nakonec mě samozřejmě tak jako většinu čtenářů okouzlilo grimoáry. Ty byli naprosto dokonalé. Knihy které mají svou hlavu a duši a jsou náladové? No to je prostě naprosto dokonalé!

Hodnotím 10/10 Nemám co vytknout protože tato kniha byla opravdu skvělá i když jsem dvě věci odhadla dopředu.

tessalovesbooks
11.08.2021 5 z 5

Tohle bylo fakt skvělý. Kouzla rodu Thornů jsou podle mě tou knížkou, která je jako dělaná přímo na míru pro všechny knihomoly - najdete zde skvěle vystavěný magický svět, ve kterém jsou totiž jednou z nejdůležitějších součástí právě knížky. A to ne jen tak ledajaké... Autorčino pojetí knih mě na tom celém bavilo asi nejvíc a ta její fantazie mě po celou dobu nepřestávala udivovat a já s každou další kapitolou jenom žasla nad tím, jak to má celé promyšlené. Autorka navíc píše tak nádherně, že mi občas bylo jedno, co se tam děje a jenom jsem si vychutnávala ten její krásný styl psaní. Co musím také pochválit, jsou hlavní postavy. Elisabeth je výjimečně jedna z těch YA hrdinek, které nepůsobí naivně a umí se rozhodovat sama za sebe a Nathanielův sarkasmus si stejně jako jeho démona, Silase, prostě nejde nezamilovat a tohle trio dohromady mě bavilo hrozně moc. Příběh je čtivý a napínavý, k čemuž napomáhá i fakt, že se jedná o standalone, což se v dnešní době, zvlášť u fantasy, moc nevidí, ale já osobně jsem za to ráda a knížku jsem si možná i díky tomu ještě víc užila.

5⭐/5⭐ Myslím si, že pokud máte rádi fantasy, tak by vás Kouzla rodu Thornů neměla minout a já vám je můžu jenom doporučit.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Albatros Media

pavlusci
06.08.2021 5 z 5

Skvělá kniha! Příběh se dobře četl a nebyla tam žádná nudná část. Elisabeth byla skvělá hlavní hrdinka (i když její zkušenosti s mečem byly hodně dobré, na to že žila celý život v knihovně...) a Nathaniel (sarkasmus!) i Silas byli super! Moc jsme si tuhle trojku oblíbila a jsem ráda jak celý originální příběh, s knihami a veleknihovnami, dopadl.

Těším se na další knížky od téhle autorky.

Damonka18
05.08.2021 5 z 5

Páni! Velmi skvělá kniha. Děj se nikde nezasekával a rychle se do knihy začtete. I když je to pouze jeden díl, tak je skvělý. Některé série by měli být pouze v jedné knize.
Námět je perfekní, protože když milujete knihy a ještě čtete o knihách? Úžasné.
Postavy se mi také dost líbily a dokonce jsem i uronila slzu na konci. VŘELE DOPORUČUJI!