Husité - Ve znamení kalicha

Husité - Ve znamení kalicha https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135353/bmid_husite-ve-znameni-kalicha-ZUr-135353.gif 4 153 24

Další dobrodružství v minulosti! Kouzelný atlas nás tentokrát přenese přímo na Vítkov, kde se právě schyluje k bitvě. Bára se spřátelí s práčetem Borkem a podnikne s ním dobrodužnou cestu do Tábora. Jak se jí bude líbit život v husitském městě?

DračiceLaura
04.06.2014 4 z 5

Tenhle díl byl nejslabší ze všech. Navíc se Bára chovala jako naprostý idiot(což ovšem není tak neobvyklé). Jinak to bylo fajn.

JanaDor
24.02.2014 5 z 5

Opět se mi cesta do minulosti líbila, sice to nebylo tak akční, ale husitská doba tam byla popsána dobře a aspoň jsem si opět uvědomila, o co to máme v dnešní době jednodušší a jak se máme dobře.

anibeni
21.08.2013 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale pro mne byla ze všech třech dílů nejslabší... Zápletka byla dle mého slabá..
Co se mi ovšem na této trilogii hodně líbí je to, že si Bára sama vyhledává v encyklopediích výrazy, jména a data, která nezná... Což může být pro děti velkým přínosem..

Cleo De Nile
06.04.2013 4 z 5

Knížku dostala moje mladší sestřenice, a moc ji bavila. Protože mě husitská doba zajímá, řekla jsem si, že si kousek přečtu, ale moc jsem od toho nečekala. A tak se stalo, že jsem knihu přečetla celou :) Je to sice pro mladší čtenáře, ale bavilo mě to. Bylo to napínavé, zajímavé a občas i vtipné. Mladší čtenáři se díky tomu dozví spoustu věcí o této době a to zajímavou formou, ne jen stručným zápisem v učebnici.