Kouzelné pírko pro Gwendy

Kouzelné pírko pro Gwendy https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489609/bmid_kouzelne-pirko-pro-gwendy-7oy-489609.jpg 4 141 141

Kouzelná skříňka série

Volné pokračovaní titulu Kouzelná skříňka pro Gwendy, který napsal Richard Chizmar spolu se Stephenem Kingem, nás znovu zavede do malého mainského města Castle Rock, kde šerif Norris Ridgewick a jeho tým zoufale pátrají po dvou pohřešovaných dívkách. Ve Washingtonu D. C. se 37 letá Gwendy Petersonová nemůže více lišit od rozpačité dospívající dívky, která kdysi trávila léto běháním po sebevražedných schodech. Téhož léta jí byla tajemným cizincem v černém obleku svěřena neobvyklá krabička, která jí nabídla drobné dárky výměnou za její péči, dokud se cizinec nakonec nevrátil, a slíbil Gwendy, že krabici už nikdy neuvidí. Gwendy o krabičce nikdy nikomu neřekla - ani svému manželovi. Jednoho dne se ale krabička znovu objeví, bez varování a bez muže v černém obleku, který by vysvětlil, co s tím má dělat. Znovuobjevení krabice spolu s znepokojivým zmizením v Castle Rocku vede Gwendy znovu domů, kde by mohla pomoci zachránit ztracené dívky a zastavit nebezpečného muže...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Gwendy's Magic Feather , 2019

BStone
13.02.2023 3 z 5

Solidní pokračování o sympatické Gwendy, ve které se skrývá více než ona sama tuší. Kniha se čte sama, i když předchozí díl ve spojení se Stephenem byl přece jen lepší. Jdu tedy na další pokračování, tentokrát už opět ve spojení s Mistrem.

evickakyticka
28.01.2023 3 z 5

Teď je pro mě docela těžké hodnotit knihu jako celek. Hned po prvním díle jsem přečetla i tento, psaný samostatně Richardem Chizmarem. Přiznám se, že jsem trochu hledala podobnost se Stephenem. Hlavně v "duchu" příběhu, ne ve psaní. Jako pokračování to rozhodně nebylo špatné, ale drobátko mi tam něco chybělo. Hned jdu na pokračování, moc se těším.
PS: Kterej blb schválil formát knihy ve smyslu zbytečně velkých písmen a nepopsaných prázdných stran? Ten by zasloužil jednu....

MM_Master
17.01.2023 5 z 5

Druhá kniha zo série o Gwendy Petersonovej nesie názov "Kúzelné pierko pre Gwendy". Keď má Gwendy tridsať sedem rokov a výborne rozbehnutú politickú kariéru, tak sa do jej života opäť vráti magická skrinka. Tajomný Richard Farris jej znova na krátky čas zverí tento mocný nástroj.

evaval
29.12.2022 5 z 5

Moc hezký příběh, četl se skvěle a užila jsem si ho. Klidně bych si dovedla představit, že kniha bude delší.

n.ezn.amy
30.11.2022 4 z 5

Gwendy Pettersonová po odchodu z domova v Castle Rocku se stane úspěšnou spisovatelkou a následně i kongresmankou. Když z ničeho najde svou bývalou kouzelnou skříňku a vrací se domů na vánoční svátky, tak netuší, že opět bude bojovat s velkým nutkáním zmáčknout červené tlačítko. Ale hlavně v Castle Rocku se začnou ztrácet mladé dívky. Zvládne Gwendy odolat pokušení i pro vyřešení případu? Líbilo se mi, jak Chizmar skvěle popsal Castle Rock a jeho obyvatele jako by to psal sám King. Děj jako takový je jednodušší, žádné extra napětí, prostě pomalu plyne jakoby to byl jakýkoliv vánoční příběh o návratu domů. S Kingem se shodnou na velké propagaci demokratů a obrovské antipatii vůči republikánům až mi to občas už přijde moc. Ovšem kniha jako taková mě bavila.

Johny van M.
19.11.2022 3 z 5

Stejně dětský, jen ještě nezáživnější (nejsem cílovka) a poměrně zbytečný pokračování. Ale jako nenáročný, rychle odsýpající čtení na odreagování je to OK. Do Posledního úkolu se musím pustit buď hned, nebo nikdy...

horys
13.11.2022 4 z 5

Takový hezký, milý příběh.

Alix
05.11.2022 2 z 5

Nebavilo mne to. Kdybych měla někomu vyprávět, o čem to je, asi bych měla problém. A souhlasím s názorem, který jsem si přečetla někde níže, že nás vydavatel tak trochu podvedl. Velikost písmen, poloviny prázdných stránek a cena - no, to jsem se nechala nachytat. K této knížce se už nevrátím.

happy-smile
11.09.2022 3 z 5

Za mě už taková průměrná knížečka. Děvčátko Gwendy se mi líbilo více, než dospělá verze. Uvidím, jestli se pustím i do dalšího dílu, který má vyjít - možná, kdyby to byla krátká povídka. Děkuji za předmluvu pana Kinga, ta byla zajímavá.

petrarka72
06.03.2022 4 z 5

Tak. A Kingův Castle Rock se rozrostl do děl dalších autorů - a zjevně se ho hned tak nezbavíme (odkazů není zase tolik, ale jsou). Gwendy, tentokrát dospělá, kongresmanka USA s manželem na misi, opět doma, kde mizí malé holky a u mámy, která má možná rakovinu, znovu dostane na hlídání skříňku s tlačítky. Žánr - víc detektivka kombinovaná s pohádkou než horor, rozsah - delší povídka (tu a tam nastavovaná). Vcelku spokojenost, ale nadšení se nekoná.

klaraj093
04.02.2022 5 z 5

Celou dobu jsem u knihy měla dojem, jako by ji s Richardem psal zase i King.. Děj byl svižný, knihu jsem přečetla během dne.. Pokračování zaujalo, sice jsem si nepamatovala všechny podrobnosti z první části, ale nevadilo to..

Jančislava
28.01.2022 3 z 5

Z prvního dílu jsem byla nadšená a tak jsem se s chutí vrhla na další díl. Noo nějak jsem nepochopila proč je vlastně napsaný, protože až na ten konec tam nebylo nic zajímavého. Je znát i jiný styl psaní. Za mě tedy nic moc ač jsem se velmi těšila, ale věřím, že závěrečný díl bude stát za to.

kolacky
27.01.2022 5 z 5

Knížka mě hodně potěšila, jednak návratem do známého prostředí Castle Rocku, jednak chytrou Gwendy, která se nevzdává, a konečně uznáním Norrise Ridgewicka, který je fakt dobrý šerif.

Terva
16.01.2022 3 z 5

„Hele, holka,
dej si pozor, o čem sníš,
protože ta skříňka slyší,
co si myslíš.
O tom ani na vteřinku nepochybuj.“

„Proč se skříňka vrátila? A proč zrovna teď?“

Zatím, co mě Kouzelná skříňka pro Gwendy spíše nesedla, je Pírko o něco lepší. Ale zase ne tak o moc. V této knize se toho totiž skoro nic neděje. Vlastně mě v tomto příběhu překvapila jen jedna skutečnost a to, jak si Gwendy tentokrát poradila s kouzelnou skříňkou. Jenže vše ostatní kolem jsou jen planá slova, moc povídání a ve své podstatě žádné napětí.

Citát: Skutečná vášeň téměř vždycky vyžaduje oběti.

Jedná se o další povídku, která je velikostí sazby, velkými okraji a vloženými obrázky jen převlečená za knižní román. Příběh má 300 stran, ale v pohodě by se vešel na půlku z toho. A to mluvím i o ceně. Netuším, kolik chce pan Richard Chizmar ještě napsat takovýchto povídek, ale rozhodně bych dal přednost antologii, ve které by byly všechny ty povídky soustředěny. Což se z pohledu K současné knižní světové politice dá v budoucnu očekávat.

Citát: Nedělej to, co je snadné, udělej to, co je správné.

Janniska
12.01.2022 2 z 5

Já Vám nevím.Skoro si myslím že by na děj stačilo 10-15 kapitol.Dlouho,dlouho o ničem , semlelo se vše nakonec….zklamalo mě to.

iveta3689
02.01.2022 4 z 5

Parádně napsané, čte se samo. Bavily mě ty větší i menší odkazy na Kinga, skvěle to zapadlo k jeho knihám.

DennisMoore
30.12.2021 5 z 5

Od první knihy, která byla nakonec velmi fajn, jsem vlastně nic moc nečekal, a už vůbec ne to, že bude mít pokračování. Navíc tak dobré pokračování. Když napíšu, že Richardu Chizmarovi padnou Kingovy boty jako ulité a umí si v nich frajersky vykračovat, asi tím přirovnáním nikoho neohromím, ale ono to přesně tak je. Druhý Gwendyin příběh jsem četl s velkou radostí, užil jsem si ho a nesmírně mě potěšil koncem a celkovým vyzněním. Nedokážu si představit, o čem by mohl být další díl, ale kdyby byl, určitě si ho přečtu taky.

Susán888
27.12.2021 5 z 5

Gwendy už je dospělá a já jsem moc ráda, že jsem ji mohla poznat i v dospělém věku. Potěšil mne i úvod, který napsal Stephen King, vysvětluje v něm, jak to s Gwendy vlastně bylo.
Kouzelné pírko je poutavý příběh, po jehož přečtení se těším na další pokračování.

Lenka.Vílka
26.12.2021 5 z 5

Hned na začátku je předmluva od Kinga. Je to milé, ale nepochopila jsem, proč to už nebylo v jedničce. Ano, v prvním díle série, byť u nás vydavatel uvádí "volné pokračování". Snad znění názor, když se už ví, že trojka vyjde na Vánoce 2023. Vtipné na tom je to, že dost lidí u jedničky remcalo "kolik toho asi napsal King?". No, tady se sám King přizná, jak to bylo doopravdy s psaním Kouzelné skříňky pro Gwendy. A jenom doufám, že trojka (kde je King opět jako spoluautor) nebude psaná jako jednička a oba autoři tentokrát psali knihu spolu dohromady.

A o čem je tahle kniha? Noooo...

Teď už velká a dospělá Gwendy, která dosáhla v životě, co všechno chtěla (mmch, ta pasáž shrnutí jejího života byla fakt skvěle napsaná, se stupňováním jako když se blíží konec knihy), se vrací domů na Vánoce. Ale nevrací se sama. Veze si s sebou kouzelnou skříňku. Skříňku, o které ví, co všechno umí. Jenže už není malá holka. A právě tohle mě bavilo ani nejvíc. To psychické dilema, které se v Gweny odehrává. A taky pochybnosti, když se dívá zpátky na svůj život. Jenže doma se toho děje tolik, i ve světě se děje tolik, a Gweny neví, co si má počít. A to je ta věc, která mě na knize částečně ne/mrzí. Ano, Gweny je dospělá, ale taky už ví, co je skříňka zač. Bylo by zajímavé pozorovat, co se skříňkou udělá dospělák v situaci, kdy neví, co to umí. Nebo kdyby se na scéně objevil někdo další, kdo měl u sebe skříňku taky...

Už se v ději nechci dál hrabat, ať nic nevykecám. Protože děj v knize jde vážně pomalu. To někomu může vadit, protože na první pohled kniha kvůli zpracování působí jako román, ale stále je to novela. Ale mě rychlost přišla v pohodě.

Vevnitř je kniha designovaná stejně jako první díl a ilustrace jsou taky skvělý. Stejně tak jako propojení obou obálek.

Za co bych moc ráda poděkovala autorovi? Že má Kingův svět jako vážně pekelně nastudovaný. Protože on tam snad hazí víc odkazů, než sám mistr  :D  Což je ta druhá věc. Nezbytné věci jsem ještě nečetla. Takže malá rada. Nečtěte si na tuhle knihu recenze. Ať se vám nestane to, co mě. Že si přečtete nějakou, kde se její autor rozjede a spoileruje skrz postav do knih od Kinga. Pro ostatní to bude asi milý návrat do Castle Rocku a jeho obyvatelům. Vy, kteří začínáte s Kingem...Chizmar si vyloženě neotevře pusu, ale...pro jistotu...přeskočte stranu 112, tam je toho poměrně dost...

Kniha mi stavbou silně připomíná sérii Elm Haven, kdy díly zásadně vychází jeden z druhého, doplňují se, vysvětlují se věci z nich, věci již zmíněné jsou vysvětlené, protože není nezbytné číst oba díly, jenom si to užijete o trochu víc. Ale v tomhle případě víme, že bude trojka. A já osobně doufám, že se dozvím o jedné věci víc. Myslím, že o tom chce vědět snad každý, kdo knihu četl. Ale psát to sem nebudu, protože ne každý knihu ještě četl.

PS: King v předluvě zmíní povídku Zbraň od Frederica Browna (vyšlo i u nás). Je to povídka na dvě stránky, kterou jsem si hned musela přečíst. A musím říct, že mě vážně dostala. Je to ten typ povídky, kterou máte přečtenou za dvě minuty, ale přemýšlíte o ní celý den. Děkuji za doporučení, Mistře  :)

MamaKnihomolka
22.12.2021 4 z 5

Druhý díl série Tlačítková skříňka. První díl, napsal společně s Chizmarem King. Tentokrát Gwendy nepustil do zapomnění jen Chizmar, ale rozhodně to stojí za to.
Gwendy už je 37 let a vypracovala se na velmi vlivnou a vysoce postavenou osobu. Co se stane, když se jí ve zdárně uspořádaném životě znovu objeví kouzelná skříňka s barevnými knoflíky a páčkami, kterou už nikdy v životě neměla vidět?
Knihu ozvláštňují krásné ilustrace, které knize dodávají šmrnc a díky krátkým kapitolám příběh rychle ubíhá. Obálka je velmi vymazlená a líbí se mi jak jsou na ní jen vyměněné barvy z obálky prvního dílu.
Ještě musím zmínit, že ač Castle Rock je čistě Kingův svět, tak Chizmar se do tohoto světa perfektně ponořil a napsal jeho příběhu další pokřivenou rýhu do jeho historie.