Vidořád

Vidořád https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247901/bmid_vidorad-LZd-247901.jpg 4 748 155

Kostičas série

Udělali z nás zloděje. Je načase ukrást, co nám patří... Paige Mahoneyové se podařilo utéct ze šeolského zajetí, ale tím její problémy teprve začínají: mnoho přeživších je nezvěstných a ona se stala nejhledanější osobou v Londýně. Scion upřel na Bledého snílka své vševidoucí oko, vidopáni a vidopaní městských gangů jsou pozváni na vzácné setkání Sněmu nepřirozených. Jaxon Hall a jeho gang Sedm pečetí jsou připraveni získat pozornost, ale vztahy mezi jasnovidci kazí staré nevyřízené účty a za každým rohem číhají temná tajemství. Pak se začnou ze stínů vynořovat Refájci. Ale kde je Strážce? Paige se musí z doupěte u Sedmi ciferníků dostat do spisovatelské čtvrti Grub Street a proniknout do tajných katakomb Camdenu dřív, než bude osud londýnského podsvětí zpečetěn.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

The Mime Order , 2015

Dodik728
12.12.2015 4 z 5

Druhý díl už nebyl tak dobrý jako první. Neříkám, že je špatný, ale trochu se zastavila hlavní linie děje. Hlavní chybyčka byla v tom, že se skoro nic nedělo. Je krásné mít téma revoluce, ale né v začátku, kdy se jen něco plánuje a čeká se na příležitost která trvá 300 stran? Co se mi taky nelíbilo vztah se Strážcem byl odsunut uplně na vedlejší kolej a moc se o něm taky nezmiňovali... Každopádně pár čtenářů ztratila a pokud bude takhle pokračovat, ztratí o dost víc=/ Každopádně se mi líbí popis funkčnosti společnosti a je boží jak se autor pokouší svrhnout svůj vymyšlený svět=D Jsem vážně zvědavá, jak je dokáže osvobodit od systému, protože to je asi jedna z nejtěžších věcí, samozřejmě aby to bylo logicky udělaný. Takže i kdyby to totálně mrvila až do konce, tak musim vědět jak to vymyslí=D Ale pokud to zmrví na konci, nikdy jí to neodpustím =D

Relle
11.12.2015 2 z 5

Miluju Kostičas. Naprosto. Když jsem ho naposledy četla, měl vše, co jsem od knížky chtěla. Neváhala bych ho ohodnotit 10/10, jelikož si to fakt zaslouží. A hrozně jsem se těšila na Vidořád. Na to, jak všechno bude pokračovat.
Bohužel se v 5/6 knihy opakuje stále to samé, pasáže, které by měly aspoň zavánět akcí jsou pořád jen nudný a nudný a jen se u nich budou klížit oči, Paige byla neuvěřitelně nesnesitelná, jak furt brala jako důležitý jenom to, co chtěla sama, a překvapení? Nějaké zvraty? Děláte si srandu? Nic tam nebylo.
Pak přijde šarvátka, jejíž konec mě pekelně nasral, protože samozřejmě, co by to bylo za hlavní hrdinku, kdyby vždycky nedostala to, co chce. Nakonec rádoby nečekaná věc, která mě už potěšila. Mně by vůbec nevadilo, kdyby Paige nakonec umřela. Mh, to by byl krásný konec...

Marta88
06.12.2015 5 z 5

Úžasné...

Lucipeci
23.11.2015 2 z 5

Kostičas jsem četla až nyní, bezprostředně před Vidořádem a nadchl mě. Oproti tomu je Vidořád velké zklamání. Vůbec jsem se nemohla začíst, dvě třetiny knihy jsou v podstatě o tom samém, děj se nikam neposouvá. Pak nastává šarvátka, což je dlouhý dlouhý dlouhý popis akční bitky, bohužel také nic pro mě. Skutečně se zaujetím jsem četla asi tak posledních 10% knihy.

lenkaknel
22.11.2015 5 z 5

Měla jsem trochu obavy, jestli si Vidořád udrží úroveň prvního dílu, a s radostí říkám, že byly zcela zbytečné. Normálně se sice považuji za mírumilovnou osobu, ale za ten konec bych autorku nejradši uškrtila. Do třetího dílu minimálně tři roky... Tohle nám přece nemůžeš dělat, Samantho!

Nasko
22.11.2015 5 z 5

Kostičas se mi upřímně řečeno moc nezamlouval, ale Vidořád je obratem o 180 stupňů. Jsem ráda, že jsem mu nakonec dala šanci.

Děj není tak komplikovaný a citadela je o mnoho zajímavějším dějištěm, než jakým byl Šeol. Jen postrádám retrospektivní kapitoly, které minulému dílu zajistily to minimum sympatií, které jsem mu byla ochotna přidělit.

A ta obálka... Grafické zpracování je prostě úžasné.

Petra28
20.11.2015 3 z 5

Z prvního dílu jsem byla nadšená. Vidořád vcelku zklamal. Dlouho mi trvalo, než jsem se chytla. Přišlo, mi že celý příběh druhého dílu by se dal napsat na sto stránkách .. neustále se opakují informace již několikrát zmíněné. Protahuje se to. Napětí se rozkládá.

drbohlav
18.11.2015 4 z 5

já tedy měla problém s první polovinou, která byla zaplněna novými postavami, u nichž si nejsem jistá významem. Slovíčka používaná ve Vidořádu byla naprosto skvostná a alespoň mně začaly připomínat tolik zmiňovanou Rowlingovou, což beru jako velké plus. Jinak kniha se opět velice dobře četla.

Sarfias
18.11.2015 5 z 5

Těžko bych porovnávala první díl s druhým. Oba byly naprosto dokonalé a každý z nich trochu jiným způsobem. Na prvním díle jsem si vážila propracovaného Šeolu a charakterů, kterých se příběh týkal. Příběhu plného zvratů a napětí. A jestli jsem si myslela, že více zvratů a napětí snad už není možné, ošklivě jsem se spletla.
Vidořád.
Jak již poznamenala Ninive - to byla jízda!
Už dlouho jsem nezažila pocit, že prostě nemůžete odložit knihu. A jak bývám mnohdy skleslá kvůli konci knihy, který je příliš rychlý a rázný, tady je konec dech beroucí a naprosto perfektní! Tak teď už jen, aby další díl na sebe nenechal dlouho čekat!

ninive
16.11.2015 5 z 5

To byla jízda. Musím říct, že Vidořád mě okamžitě vtáhnul do děje a těžce se mi opouštěl. Musím uznat, že druhy díl kvalitou předčil ten první a ten konec navnadil.

Kailey
14.11.2015 5 z 5

Jsem moc ráda, že i druhý díl je stejně dobrý jako ten první!
Četla jsem jedním dechem, protože knížka je neuvěřitelně čtivá a na vysoké úrovni jako ta první.
Paige už není ta mladá dívka, za tu dobu se hodně změnila a je opravdu odvážná!
Na Kostičasu a Vidořádu miluju, že tam je mnoho různých žánrů, které dělají knihu ještě napínavější..
.....Tak překvapivý konec jsem skutečně nečekala!
Rok do dalšího dílu bude velmi dlouhý..

kklepkaa
11.11.2015 4 z 5

Druhý díl nebyl tolik zpropagovaný jako první díl a i o něm se nakonec vědělo celkem málo. Když jsem pak viděla, kolik se vložilo úsilí do marketingu např. Skleněného trůnu, trochu mě zamrzelo, že této sérii se takové pozornosti nedostalo a je to opravdu škoda!

Hlavní hrdinku nacházíme tak jak jsme ji na konci prvního dílu opustili. Celý příběh se odehrává v Londýně a autorka si to opravdu užívá. Je vidět, že Londýn zbožňuje a já jsem se kolikrát s Paige procházela temnými uličkami Londýna.

Paige už rozhodně není ta stejná holka jako během prvního dílu. Zažila a poznala věci, které jí pomohli zformovat se... do Paige, která chce bojovat za svobodu. Bohužel návrat do Londýna je pro ni drsný. Zjistí, že zorganizovat revoluci rozhodně nebude tak lehké jak si myslela a bude se muset ke svému cíli prokousávat postupně a obrnit se trpělivostí. Ono už vůbec ostatní přesvědčit o existenci tajemných stvoření ovládající svět je celkem oříšek. Mezitím na povrch vycházejí znepokojivé informace z prostředí Syndikátu a vypadá to, že v tom všem jsou opět zapletení Refájci... (ne neprozradím jestli se tam objeví Strážce - přečtěte si to - chachá)

Samantha rozhodně ví, jak udržet napětí. I když kniha není úplně tenounká, tak jsem jí de facto zhltla a pak litovala, že není delší. Autorka by za ty svoje konce měla dostat pořádně za uši. V podstatě v půlce nějaké scény to ukončit a nechat čtenáře minimálně rok vydusit je nefér. No ale rozhodně to zvětší touhu po dalším dílu.

Je vidět, že si je autorka jistější, má vše promyšlené a nikoho nenechává na pochybách, že by tohle byla další tuctová série... a já budu opět nedočkavě čekat na další díl.

Katschka
11.11.2015 4 z 5

Souhlasím, kvalita stejná, perfektně napsané. Jen lituju, že jsem znovu neotevřela a nepřečetla Kostičas, než jsem se pustila do Vidořádu. Místy jsem se trochu ztrácela, rok je přeci jen dlouhá doba. Rozhodně ale doporučuju! ;)

anielka
30.10.2015 4 z 5

Jsem moc ráda, že si druhý díl udržel kvalitu prvního, je to příjemné překvapení. Jen zas rok do dalšího dílu. :(

esussi
01.06.2015 5 z 5

Druhý díl Kostičasu se sice odehrává v úplně jiném prostředí, ale kvalita se drží pořád vysoko. Knize nechybí vůbec nic, najdeme v ní napětí, plno překvapení, zradu a i ždibíček romantiky. A samozřejmě obrovské překvapení na konci! Kromě toho se dozvíme plno zajímavých informací z historie hlavních postav. Paige začíná vysrkovat růžky a rozhodne se konečně začít jednat. Je u ní vidět obrovský posun oproti minulému dílu. Ale to čekání na další díl mě asi zabije.