Dcera kostí a dýmu

Dcera kostí a dýmu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117801/bmid_dcera-kosti-a-dymu-SOV-117801.jpg 4 744 156

Kost přání série

Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. Její tajemství nezná ani její nejlepší přítelkyně Zuzana. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo netuší, že tato mytická stvoření jsou její rodinou. Přichází a odchází skrze portál za svým zvláštním posláním, kterým ji její pověřil čaroděj, který ji vychoval. Neví, že ji sleduje smrtelně nebezpečný a mrazivě krásný anděl, a válka mezi světy dobra a zla brzy vypukne.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Daughter of Smoke and Bone , 2011

Andýsek11
18.06.2015 5 z 5

Originální příběh, který je naprosto kouzelný! (Konečně něco jiného než upíři a vlkodlaci.)
Děj se odehrává v Praze, a proto je podle mě naprosto skvělý. Protože kdo by nebyl rád, že o našem milovaném městě ví i tak dobrá autorka.
Každopádně kniha je velice čtivá, napínavá a nenechá vás v klidu sedět. Líbí se mi, jak se postupně vyvíjí vztah mezi našimi hrdiny a jak společně nahlédnou do své minulosti, aby zjistili, kdo jsou a jaká je skutečná pravda.
Už se nemohu dočkat až si koupím 2. díl. :D :D

Sally3
29.05.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem si chtěla přečíst hlavně proto, že jsem viděla hodně amerických booktuberek, které tuto knihu milovaly a často vychvalovaly. Dostala jsem ji k Vánocům, ale šanci přečíst si ji jsem dostala až teď.
Ze začátku mi trvalo se do knihy začíst. Přečetla jsem první tři kapitoly a knihu odložila. Další den to samé. Ale další dva (nebo tři?) dny jsem ji četla v každém volném okamžiku.
Kniha se odehrává v Praze. Už toto byla první věc, která mě překvapila. S Prahou přišla ale i česká jména. A to bylo něco otřesného. Nevím, jestli někdo v dnešní době pojmenovává své děti Kazimír. Ale překousla jsem to. Hlavní hrdinka Karou se mi už od začátku zamlouvala. Když ale přišel na scénu Akiva, tak jsem se zamilovala do další literární postavy. A to doslova, Dejte mi někoho takového ve skutečném životě, prosím! Nejde ho nemilovat.
Moc se mi v příběhu líbilo, jak se občas (ke konci více) objevovaly scény z minulosti. Bez nich by to nebylo ono a možná by příběh ani nedával pořádně smysl. Kniha se mi i dobře četla díky občas kratším kapitolám. To jsem toho po večerech přečetla vždycky víc, než jsem chtěla.
Já osobně jsem si čtení knížky užila. A to hodně! Až se mi chtělo brečet, že jsem po ruce neměla druhý díl. Dávám zasloužených pět hvězdiček.

stepka3765
17.05.2015 5 z 5

Moc se mi líbilo, že se děj odehrává v Praze. A celkově byla knížka prostě úžasná! Ihned jdu číst další díl a doufám, že mě nezklame a bude stejně dobrý, jako tenhle!

Laurel
04.05.2015 5 z 5

Zajímavá knížka. Líbilo se mi, že se děj odehrává v Praze. To se často nevidí :D Konec překvapující, konečně se všechno vysvětlilo. Těším se na 2. díl :)

1v8na
02.04.2015 4 z 5

Spoiler - Příběh byl velmi napínavý, dobrodružný a hrála v něm roli i láska. Karou byla fajn, jak v tomto životě, tak i v tom předchozím, však se do ní zamiloval, jak do Madrigal tak i do Karou. Jen udělal pitomost v tom, že páli všechny portály chimér a tím připravil Karou o rodinu. A tak ho Karou opustila. Nemohu se dočkat dalšího pokračování, když série má mít tři díly a tohle je teprve první.

Lenka.Vílka
16.03.2015 2 z 5

Nuda. Tohle me nechytlo a nebavilo..pul hvezdicky za napad, jedna za obalku, takze zaokroukrouhlim na dve...druhy dil si neprectu...

janka2000
08.01.2015 4 z 5

Kniha je velmi zajímavá, ale není to ten typ, kde nemusíte přemýšlet. Všechno se vyřeší až na konci knížky. Ze začátku mi to přišlo chaotické, ale i přes to se mi kniha líbila.

julliette
05.01.2015 3 z 5

Je to pěkný a zajímavý příběh.

Marillee
16.12.2014 5 z 5

Jestli tu budou dva komentáře, pak se omlouvám, někde se vyskytla chyba.

Chtěla bych říct, že jsem nikdy podobnou knížku nečetla. Je to svělé dílo, krásně napsané, bravurně vymyšlené! Zápletka se rozuzluje už od začátku knihy, vlastně ani pořádně do půlky knihy nevíme, o čem vypráví, ale právě to nás žene dál. :) Na konci to všechno graduje v monstrózní knihomilský orgasmus (pardon za ten výraz), díky přelévajícím se dějovým liniím, které nám všecko konečně vysvětlují a můžeme si říct onu větu "JO AHÁ!".

Kdybych mohla hodnotit více než 5 hvězdami, jdu do toho!

PS: někdo tu píše, že to má být nějaká "andělská tématika" - boj dobra a zla. Já takové knihy četla a tenhle námět v tom fakt nevidím... Je to asi jako říct, že Harry Potter byl o dracích, jelikož se v něm taky objevili. Spíš bych řekla, že se jedná o novodobé a fantasijní zpracování Romea a Julie. :)

maca5449
18.11.2014 4 z 5

Rozhodně stojí za to přečíst! Ke konci už mě výlet do minulosti začal trochu otravovat a chtěla jsem vědět, co bude dál, ale dalo se to zvládnout, těším se na další díl. ;)

Amaya
09.11.2014 4 z 5

Skvelá, úžasná kniha. Už viackrát mi prišla do ruky, no len prednedávnom som ju aj začala čítať. Je veľmi chytľavá :-) prečítala som ju za dva dni a teraz už čítam pokračovanie. Konečne niečo nové. Príbeh je napínavý a je v ňom ak trochu romantiky (ale nie takej ako v Twilighte :-D aby vás neodradila) :-) oddychovka, ktorá je čarovná.

Nicol González
05.11.2014 4 z 5

Kniha byla velice a zajímavá a rozhodně se těším na pokračování.
Příběh je zcela jiný než ty dnešní upíry, vlkodlaci a mágové... Rozhodně velice doporučuju. Nejvíc se mi asi v knížce líbilo, že vlastně vidíme do války z obou stran, a tím pádem se člověk uvědomí jaké to jsou války nesmyslné konflikty, které nakonec nic nevyřeší.

MissBlack
11.09.2014 4 z 5

Dala bych tak 4,5, hvězdičky, kdyby to bylo možné.

Faktem je, že kniha začne být "zajímavá" až tak v půlce. Ze začátku je to prostě jen takové příjemné počteníčko o holce, která studuje v Praze a po celém světě shání zuby pro chiméru. Moc jsem nečekala, to se přiznám, ale promyšlenost příběhu v tomto prvním díle, mě dostala. Jak jsem napsala, od poloviny už je to takříkajíc něco. Strhne vás to právě někde tam a jste celí nedočkaví, co/kdo Karou je, co se to vlastně stalo, co provedl seraf, kdo zradil, je to mnoho. Potom se to čte opravdu s neodkladným pocitem. Také jsou v knize až nečekaně hluboké myšlenky, o naději, o bolesti, o lásce, umně propletené s příběhem. Klobouk dolů.

Abyste si názor o mém hodnocení utvořili sami, chci říct, že je to má první kniha, v níž figurují andělé i chiméry. Pravdou je, že námět dobro vs. zlo (a teď, kdo je v knize čím? plus za to, že ani jedna strana není čistě černá a čistě bílá), odvěká válka, láska k nepříteli, zrada ze závisti, tajemství o původu hrdiny, to prostě není nic nového. Protože ale zkušenosti s tématikou andělů a chimér nemám, líbil se mi ten - pro mne nový - svět, i to, jak ona témata autorka uchopila, žádní ďáblové á lá čerti apod. V jejím podání mi to zkrátka sedlo. Faktem je, že jejich svět měl dost společného s našim (nebo spíš naopak podle knihy), že dál už ve vymýšlení autorka nešla, což je podle mě i škoda, já bych to uvítala, ale kdoví, možná to v druhém díle bude jinak.

Jinak vyzvednout chci i překlad a krásnou hru s jazykem, metafory, něžné popisy pocitů, všechno se mi to líbilo.

Markett
07.08.2014 5 z 5

Touto knihou jsem byla nadšená a zamilovala jsem si ji. Už když jsem četla námět, zajímalo mě, jaká knížka bude. A proto jsem si ji musela půjčit a přečíst. Zklamaná jsem rozhodně nebyla! Kniha mě chytla už od první kapitoly a já nemohla přestat číst. Naprosto mě knížka uchvátila a hlavní postavy byly taky velmi dobré. Karou mi byla okamžitě velmi blízká a sympatická a Akiva byl přesně takový ten typ "prince z pohádky". I když konec mě tedy překvapil... Trošku mě štve, že si na další díl musím počkat, ale určitě to bude stát za to. Rozhodně mohu doporučit, je to opravdu nádherná knížka. :)

Tina 243
06.07.2014 3 z 5

Na tuto knihu jsem byla zvědavá a to z důvodu že tam zahraniční autorka popisuje děj v Praze na univerzitě, Neříkám, že tato kniha je špatná, tvrdím jen že jsou o hodně lepší jiné na toto téma. To je vše.

mazzone
11.06.2014 5 z 5

super kniha - vymyká sa vsetkému čo som doteraz o anjeloch čítala a to myslím v tom najlepšom slova zmysle. o tejto knihe a postavách sa mi este pol roka snívalo :D jednoznačne spisovateľka ma bujnú fantáziu ale krásne prešpekulovaný, zaujímavý a dojímavý dej

pokračovanie - sa mi už tak nepáčilo, pre mna dni krvi a trblietavých hviezd pojaté dosť bojovne, vojensky a strategicky.

Domča
07.05.2014 2 z 5

Abych pravdu řekla, pořád tak nějak nevím, jestli se mi to spíš libilo nebo spíš nelíbilo. Jak mám od přečtení rozestup a jak jsem mezitím přečetla další knihy, přijde mi, že tenhle příběh se mi spíš ale nelíbil.
Karou - hezký jméno, modrý vlasy dobrý, tetování fajn.... a jinak nic. Postava mě neoslovila, jediná vlastnost, co se mi líbila, bylo to malování.
Akiva - taky nic. Nevyvolával ve mě během čtení prostě nic.
Plus byla celá ta záhada se zubama, to mě bavilo. Ale pojetí chimér a andělů... prostě si mě tenhle příběh nějak nezískal.
Rozhodně ale knížku neodsuzuju ani neříkám, že je špatná a nestojí za přečtení. Stojí. Vám se třeba bude líbit víc než mě, námět byl vlastně dost originální, ale mě osobně to nějak zvlášť neoslovilo.

Liška Emily
12.12.2013 5 z 5

Úchvatná knížka se skvělým dějem, plná originálních nápadů a tajemné atmosféry. Milé bylo taky, že autorka děj zasadila do Prahy, což se u zahraničních autorů nestává. S Karou jsem se tak trochu ztotožnila, zvlášť ze začátku. Vůbec jsem nečekala některé zvraty a konec mě nechal s otevřenou pusou, protože jsem si uvědomila, že na další díl si budu muset pěkně dlouho počkat. Tak jako tak - jedna z nejlepších knížek, jaké jsem kdy četla.

mercedes1j8
16.10.2013

Skvělá knížka, už se těším na další díl :)

saphe
17.09.2013 5 z 5

Je to jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Začátek byl sice trochu zvláštní, ale za chvíli jsem si na hlavní hrdinku Karou zvykla. Faktem je, že pár pasáží tam nepasovalo, ale i tak.... Rozhodně doporučuji!