Koniáš & Bakly - Mrtví muži

Koniáš & Bakly - Mrtví muži https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521226/bmid_konias-bakly-mrtvi-muzi-64e0ddcabcfc6.jpg 4 65 23

Koniáš překáží císařské válečné mašinerii víc a víc. Náklady ani obtíže už nerozhodují – rozkaz je jasný, jednou provždy se zbavit muže mnoha tváří: šermíře, žoldnéře, muže na stezce. Bakly půl svého života vede s císařstvím soukromou válku a jen to nejhorší je pro něj dost dobré. Nejtěžší je zabít ty, kteří nad svůj život staví něco jiného.... celý text

zbuy
01.09.2023 5 z 5

Koniáš a Bakly v jedné knize? Ano i ne. Čtete o dobrodružstvích obou hrdinů, které probíhá časově (v jistém smyslu i dějově) souběžně, ale v příběhu se nesetkají. Tohle by mohly být dvě samostatné tenčí knihy, je ale příjemné číst střídavě o obou hlavních postavách a vytvářet si obraz světa ve kterém konají své činy. Každý je z trochu jiného těsta, Koniáš likviduje nepřátele pomocí promyšlené strategie, Bakly zase válcuje protivníky jako rozjetý tank. Dýchlo na mě kouzlo prvních povídek s Koniášem a i Bakly je zase ten starý dobrý Řezník. Výborné počteníčko.

tonysojka
28.08.2023 5 z 5

Za mě krásný nostalgický návrat k prvním Žambochovým textům o Koniáši a Baklym,bez všech těch odboček k upírům a veteránům a sérii JFK, kterou jsem jako jedinou věc od něj nečetl.
Koniáš a Bakly jsou postavy které ví za které hodnoty se má bojovat,i když se přitom musí ušpinit krví a přijmout výčitky svědomí.

romison
13.08.2023 4 z 5

Cekal jsem trosku neco jineho, jelikoz ocekavani byla jina, ale jo, bavi porad. Klasickej Zamboch no. Spise dve novely zkombinovane do knihy.