Konečně se rozhodni

Konečně se rozhodni https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217242/mid_konecne-se-rozhodni-EX1-217242.jpg 4 109 35

Natália je rozvedená matka dospívající dcery, zaměstnaná v půjčovně svatebních šatů. Se svými zákaznicemi prožívá jejich radost i nejistotu a dokáže jim poradit, ale sama si neví rady. V osobním životě až dosud příliš štěstí nezažila, manželství s Lacem, který ji stále jen ponižoval, pro ni bylo utrpením a ani vztah se ženatým mužem neskončil tak, jak si představovala. Teď se zdá, že konečně našla toho pravého. Jenže když už si myslí, že je pevně rozhodnutá, najde v poště e-mail, který všechno změní. A Natálie znovu stojí před dilematem, kterého z mužů, jimž patřilo její srdce, má zvolit.... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Motto

Konečne sa rozhodni , 2011

Tylinka
28.02.2017 4 z 5

Moc hezky napsané. Pana manžela bych zabila z fleku a tu jeho povedenou rodinku bych si taky podala. Jen je fakt, že jsem chvílemi přemýšlela v kterém časovém úseku se nacházím.

Aleh
24.03.2016 4 z 5

Opět příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Vyprávění mělo spád, nebyla tam žádná hluchá místa. Příběh je vyprávěn retrospektivně. Vždy je čtenář upozorněn na dobu, ke které se daná kapitola vztahuje. Všechny zmińované postavy hrají v příběhu důležitou roli. Hlavní postavu autorka nešetří, ale Natálii těžké životní zkoušky posilují. Zase příběh, který dokazuje, že ženy toho ve svém životě dokáží hodně překonat. Ne všichni lidé však mají dobré úmysly. A takovým se snažme v životě vyhýbat - Laco, jeho matka, jeho sestra...

locin
15.02.2016 3 z 5

Občas jsem měla chvíle kdy jsem něvěděla v jakém časovém období se právě nacházím.
Ohledně dějové stránky jde hlavně o dnes už celkem běžnou manželskou krizi i když mi bylo hrdinky nesmírně líto. S takovým manželem žít je prostě otřes.
I přesto že toto je smyšlený příběh je mi jasné, že úplně bez reálného námětu rozhodně nebude.
Rozhodně to není kniha odpočinkového stylu.
Určitě by se mi i líbilo kdyby se spisovatelka více vydala směrem, kde zachycuje práci hlavní postavy, v půjčově svatebních šatů. To mě z toho všeho nejvíce zaujalo :)

kika 13
07.07.2015 3 z 5

Smutně psané o lidském štěstí a obyčejném životě po boku někoho kdo si mě bude umět vážit a bude mi i oporou.
Knížka se mi četla dobře,ale nebylo to moc veselé čtení.

Šánka
20.06.2015 3 z 5

Opravdu název knihy vystihuje postoj hlavní hrdinky k životu, její neschopnost něco se svým životem provést a rozhodnout se.
Kniha se nečte špatně, ale není tam snad nic pozitivního, taková bezmoc. Špatné partnerské a rodinné vztahy, tragické události. Skoro jako by se spisovatelka snažila do knihy nacpat z toho života co nejvíc zlého.
Kdyby kniha měla víc stran, tak ji nedočtu.

Ankavi
13.06.2015 3 z 5

Od knih tohoto typu čekám, že mě rozptýlí, přivedou na jiné myšlenky, odvedou od běžných starostí. Nemusí být přehnaně romantické ani sladkobolné, ale chci od nich relax. Tato kniha můj jediný požadavek bohužel nesplnila. Cítila jsem se po celou dobu čtení iritovaná, vadilo mně chování většiny postav, včetně Natálky. Nicméně musím uznat, že kniha čtivá je, avšak nevyrovná se knihám Táni Keleové-Vasilkové či Magdy Váňové, které taky řeší příběhy ze života, ale o mnoho zdařilejším způsobem. Za mě slabý průměr.

amysa
06.04.2015 3 z 5

Moje první knížka od autorky a i když píše celkem čtivým a předvídatelným stylem, tak jí asi stejně moc vyhledávat nebudu... Nebráním se, není to zase tak úplně špatné, ale já mám v plánu si přečíst ještě tolik knížek, že si prostě chci vybírat takové, u kterých pak nemám pocit ztráty času... Tady mi především vadila ( tak jako i u Magdy Váňové ) ta přehnaná a zbytečná dramatičnost děje, která pak ve finále vyzní jako laciná telenovela... Asi je to takový trend, napasovat do děje co nejvíc zvratů, aby se čtenář nenudil, ale pro mě stále platí, že méně znamená více, takže si asi tyto novodobé románky musím odpustit... Nejsem naivní, vím, že se to v běžném životě taky děje a že je těch tragédií kolem nás nepočítaně, ale já už jsem asi všeho tak nějak přesycená a chci se ve čtení dostat někam jinam, dál, chci prostě víc... A to se tady nepovedlo, nic mi to nepřineslo, nedalo, prostě přečtu a zapomenu...

dencuska
09.03.2015 4 z 5

Od tejto autorky mám prečítané už takmer všetky knižky a na začiatku čítania tejto knižky som mala pocit, že je bude jedna z tých slabších. Postupne som si však napravila názor, keďže som sa od knihy len ťažko odtŕhala. Autorka opäť nesklamala, čítanie zo života a oddychové :) Odporúčam.

jasmína
01.03.2015 5 z 5

Konečně kniha, která nemusela být od nějaké cizí spisovatelky, aby mě chytla a nepustila, dokud jsem nebyla na konci.

Možná hodně zamotané, ale děsilo mě, co člověk musí zkusit, když narazí na tak děsného manžela, jako měla Natálie. Ještě, že pak dcerka Natálka snad pochopila, jaký ten "táta" vlastně je.....

"Nevěsta" Kvetka, tam děj vyústil skoro ve thriller, a opravdu nemám knize co vytknout, jedn snad hodně postav, ale naprosto dolišných povah, že ani to mi nevadilo.

Takže jsem si nepletla ani Tamaru se Žofkou, Vlastu, Jiřinku, ani LIbora, Vaša a Zdena :)

1v8na
24.02.2015 5 z 5

Spoiler - Knihu jsem četla ve slovenštině. Příběh se mi velmi líbil. Byl velmi citově založený a slovenština to jen podporovala. Laco byl dle mého totální idiot. Rýpal stále do Natálie, níc mu nebylo dobré, všechno mu vadilo. Když se Natálie chtěla s Lacem rozvést, tak jí Laco vydíral tím, že ji sebral Natálku, jejich společnou dceru a naočkoval ji proti vlastní matce. Bylo mi Natálie, hlavní hrdinky velmi líto, ovšem zároveň na druhou stranu nechápu, proč hledala útěchu zrovna u ženatého muže.

Leniiis
10.02.2015 4 z 5

Její knížky prostě mám ráda!!:-)

Peace
10.12.2014 3 z 5

"Někdy, když se zachováte správně, to bolí k zešílení."

Kniha je klasickou vztahovou oddechovkou, která neurazí, nenadchne.
Měla jsem trošku problém s hlavní hrdinkou, která byla prototypem superženy, kolem níž se nejen motá hned několik osudových mužů, ale která zvládá kamion těžkých ran osudu v podstatě sama. Chvílemi mi vadilo i její moralizování (konkrétně ustavičné hodnocení životního rozhodnutí jejího bratra bylo až protivné), přičemž sama měla v některých situacích sama co říkat.
Abych byla upřímná, znovu bych se ke knize již nevrátila.

hatuli
24.11.2014 5 z 5

Kniha se čte velmi dobře :-)Citová.Super na zimní dlouhé večery :-)

bookcase
29.09.2014 4 z 5

Přečteno za odpoledne, autorka píše fakt čtivě. Čas od času mám tyhle romantické knihy ze života ráda.

MartinaF
12.09.2014 4 z 5

Přečteno. Po dlouhé době nápor na city. Natálie mi byla hodně sympatická, neměla to v životě moc lehké, navíc měla příšernýho manžela a otřesnou tchyni a švagrovou. Vřele doporučuji přečíst, byly to moc příjemně strávené chvilky.

pro ženy

Kniha Konečně se rozhodni je v