Konec léta

Konec léta https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401762/bmid_konec-leta-xW6-401762.jpg 4 1029 1029

Roční období série

Strhující krimidrama z pera oceňovaného švédského bestselleristy Anderse de la Motte. Za soumraku na konci léta roku 1983 prolezl pětiletý Billy Nilsson dírou v plotě ze zahrady do kukuřičného pole – a nevrátil se domů. V poli našli jen jednu jeho botu. Příbuzní, policie i sousedé po něm několik dní marně pátrali. Příběh ze zapadlé jihošvédské vesnice obletěl celou zemi, zdevastoval rodinu Nilssonových a po čase se na něj zapomnělo. A pak, dvacet let poté, potká Billyho starší sestra Veronica na skupinové terapii ve Stockholmu mladíka, který začne vyprávět o svém zmizelém kamarádovi. O tom, jak si s ním hrál v zahradě. O skrýších, které důvěrně znala i Veronica… a které měly zůstat neodhaleny. Stejně jako pravda o tom, co se stalo onoho horkého večera.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Slutet på sommaren , 2016

dom.ini
02.09.2018 5 z 5

Výborná knížka. Čtivá, napínavá od začátku až do konce a plná zvratů. Až do konce jsem netušila jaká je pravda, takže rozuzlení pro mě bylo překvapivé a od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Rozhodně doporučuju.

Tereziee
31.08.2018 4 z 5

Tak tohle bylo hodně zajímavé. Příběh o zmizení malého chlapce, který rodinu pronásleduje desítky let. Opravdu jsem měla spoustu verzí, co se s malým Billym vlastně stalo, ale konec jsem opravdu neodhadla.

Čtivá knížka se spoustou zápletek, které opravdu umí zamotat hlavu.

Miška.Miška
28.08.2018 4 z 5

U této knihy mně velmi zaujala anotace.

Kniha je čtivá, zaujme hned od začátku. Bohužel jsem čekala něco úplně jiného. Chtělo by to trošku více napětí a akce. Dávám čtyři hvězdy za konec který jsem opravdu nečekala a překvapil.

SimonaP
28.08.2018 2 z 5

Kniha mě nezaujala, postrádala napětí. Celkově o ničem, ztráta času.

tchiwawa
25.08.2018 4 z 5

Musím říct, že byla povaha hlavní hrdinky velmi osvěžující. Nejednalo se o nějakou dokonalou postavu, ale o cloveka s chybami ba či dokonce labilniho. Navíc konec byl pro mě překvapujici což se mi často nestává.

Lindulinek
19.08.2018 5 z 5

Kniha byla čtivá a příběh se mi líbil. Závěr jsem nečekala a rozhodně mě překvapil.

broskev28
17.08.2018 2 z 5

Druhá a třetí věta komentáře Zlatinka.Emily je trefa do černého. Nemůžu vyřešit záhadu, když od začátku vycházím z mylných předpokladů. Potom dlouho nic, život Veroniky/Very neposkytuje příliš zajímavé situace; odkazy na Leona působí dojmem, že snad existoval nějaký předešlý díl. Objeví se nová postava, notorický lhář s jediným cílem. A závěrečné odhalení pro mne vyznělo velmi nevěrohodně.
Takže já tohle "strhující krimidrama" určitě nedoporučím.

reňa30
17.08.2018 3 z 5

Občas jsem měla dojem,že když přeskočím pár stránek,tak se nic nestane.Nedělám to a i tady jsem vydržela.Děj se místy zbytečně protahoval,ale jinak téma bylo dobré.

Zlatinka.Emilly
16.08.2018 5 z 5

Mě se kniha líbila hned od začátku. V samém závěru jsem si uvědomovala, že celý ten příběh byl postavený na jedné, vlastně na dvou lžích. Nebýt toho, příběh skončil po první kapitole. Kniha je členěná dvěma obdobími, létem 1983 a současností, kdy se v prvních dvou třetinách příběhu období střídají. Někdy jsem měla tendenci přeskočit a pokračovat číst jedno období, no ale naštěstí jsou kapitoly kraťoučké. Jen bych očekávala trochu rozvitý konec. Já osobě bych "ty dva" sloučila dohromady :)

L.Helena
15.08.2018 2 z 5

Příběh dobrý, ale zpracování postrádalo dramatičnost, napětí... Celou dobu jsem se nemohla začíst, teprve závěr byl lepší.

Ivi835
12.08.2018 3 z 5

Zdlouhavá, konec už lepší, celkově kniha průměr

Analady
11.08.2018 2 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala ze dvou důvodů: jednak mě zaujala obálkou a anotací a taky se mi hodila do "výzvy". A musím přiznat, že kdyby nebylo té druhé okolnosti, knihu bych nedočetla. Bylo to pro mě hodně náročné dočíst, ale dala jsem to. Příběh bych přirovnala k hodně špatnému béčkovému filmu.

4xbabča
07.08.2018 4 z 5

Je pravda, že první polovina knihy byla příliš zdlouhavá. Samotný příběh rodiny s dost smutným a hořkým nádechem, který má nakonec překvapivý závěr.

CharlesWard
07.08.2018

Po 100 stranách jsem se rozhodl, že s tímhle ztrácet čas nehodlám. Nedočteno.

Denisa.knizky
06.08.2018 4 z 5

Precteno za vikend, klasicka, napinava detektivka, co nezklamala a byla napinava az do konce. Kniha na chvilkove odreagovani, casem ale zapadne mezi dalsi detektivni pribehy. Kazdopadne pozitivni dojem z dobre napsaneho pribehu zustava. Jedine co me posledni dobou zarazi je abnormalni pocet narusenych osob v detektivnich pribezich, a to ne na pozici vraha ale na pozici doktoru, detektivu apod., copak musi mit kazda hlavni postava silene detstvi, aby se dala napsat dobra detektivka?:D kazdopadne urcite precist:)

Jamra
06.08.2018 4 z 5

Jo tak to by šlo. Konec přečtený na jeden nádech. Čtivý příběh, zajímavý bez hluchých míst. Stojí za přečtení.

prestiggio
04.08.2018 5 z 5

Oddychovka pri ktorej nemusíte veľmi premýšľať, no napriek tomu napínavá a neočakávaná.

koniklecka
04.08.2018 5 z 5

Skvělá atmosféra i zápletku jsem nedokázala předvídat, takže ráda na knihu vzpomínám. Ideální letní četba.

mekkinka
02.08.2018 4 z 5

Kniha zajímavá, občas zdlouhavá, napínavé to začalo být až v druhé půlce...

Anasa
01.08.2018 4 z 5

Čtivé od samého začátku, napínavé, ale ne zase nervy drásající. Navíc mě příběh průběžně nutil k vymýšlení řešení - vůbec nevadilo, když se ukázalo, že jsem s nimi vedle. Prima knížka pro letní večer.