Poslední dny Kondora

Poslední dny Kondora https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249352/mid_posledni-dny-kondora-249352.jpg 3 14 4

Kondor série

< 3. díl

Když agentce Faye Dozierové někdo zabije parťáka v domě bývalého agenta Kondora, nejen jí se převrátí život naruby. Ve snaze odhalit skutečnou pravdu musí čelit útokům ze všech stran a najednou není jisté, komu se dá věřit. Jako jediná možnost se jeví navázat kontakt s Kondorem na útěku a nějak se k pravdě probojovat. Strhující špionážní román se odehrává v kafkovském prostředí amerického hlavního města, ve žhavé současnosti ovlivněné útoky z 11. září 2001, v době přebujelých technologických vymožeností.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Last Days of the Condor , 2014

soukroma
10.02.2022 3 z 5

Nikdy jsem nečetla špionážní román, který by byl napsán jinak než velmi analyticky, stručně a jasně. Až tenhle, který je napsaný psychedelicky (a to nejen z pohledu Kondora,, který jediný by měl na takový pohled nárok při jeho spotřebě léků, takže vidiny duchů a rozhovory s neviditelnými jsou namístě) - a nemohu rozhodně říct, že by se mi to líbilo. Znejišťuje, zahaluje, rozleptává, a hlavně činí neuchopitelným skutečnost, o kterou v knize jde. Nevím, zda zdolám.
Zdolala jsem, ale jen letmo a silou vůle. Chvilku uprostřed se to zdálo napínavé, konečně špionážní, ale pak to zase sklouzlo do nekonečných absurdit. 50%

Ladinek
20.01.2022

Fakt dost špatné. Už tady bylo vyřčeno, jak moc pitomý a nevěrohodný příběh to byl. Jen dodám, že Grady je patrně sám velmi zmatený a již nerozeznává, co bylo v knize (šest dní Kondora) a co ve filmu a odkazuje se na tu závěrečnou filmovou pasáž s tiskem, která v knize vůbec nebyla (a ani nemohla být).

Hanka44
04.02.2021 2 z 5

Nebylo to špatné, ale nějak mě to nevtáhlo tak, jak asi autor zamýšlel. Vlastně jsem moc nepochopila, proč se to celé děje

Hella
01.08.2015 1 z 5

Obrovské zklamání. Na to, jak byl první díl dokonalý, je tenhle třetí .... příšerný. Zmatený, nelogický a nevěrohodný (milostná scéna v právě probíhající akci?). Ani překlad do češtiny tomu nepřidává - "lovci lidí" jsou tu označováni opakovaně jako headhunteři, což je ve vztahu k českému používání tohoto slova velmi komické a velmi hloupé. Takže za mě s bídou jedna hvězdička, a to ještě jen z úcty k původnímu Kondorovi.

americká literatura špionáž

James Grady