Komplet - Věčně zpívají lesy

Komplet - Věčně zpívají lesy https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106901/mid_vecne-zpivaji-lesy-vane-vitr-z-hor--XmF-106901.jpg 5 274 71

Balíček 3 ks - Věčně zpívají lesy, Vane vítr z hor, Není jiné cesty: • Věčně zpívají lesy - Příběh Daga Björndala, syna a vnuka zdatných medvědobijců, hrdého a nesmlouvavého muže spjatého s tradicemi svého kraje, je i příběhem vášně a lásky, lásky ke krásné a půvabné ženě, k přírodě, k životu. Typická norská rodová sága o životě v tajemných lesích, o lidech, kteří musejí každodenně zápasit s drsnou přírodou. Žijí jinak než obyvatelé nedalekého selského kraje a úplně jinak než bohatí kupci v přilehlých městečkách… Úspěšný norský román byl od svého prvního vydání v roce 1933 přeložen do více než třiceti jazyků. • Vane vítr z hor - Syn Daga Björndala se oženil s milovanou Adelheid, půvabnou dívkou z vážené městské rodiny. Adelheid není zvyklá na svérázné přírodní podmínky, ve kterých žije její muž, sňatek je pro ni velkým krokem do neznáma. Její počáteční strach je ale postupně vyvažován moudrostí, rozvahou a přátelstvím obyvatel Medvědího dolu. Přivykne Adelheid skutečně novým životním podmínkám? Vydrží všechna příkoří a nepřízeň osudu? A vydrží i její muž? • Není jiné cesty - Život obyvatel na statku Medvědí důl splývá s koloběhem přírody. Starému Dagovi - který byl velkou oporou Medvědího dolu a všech přidružených usedlostí - docházejí síly. Přichází chvíle jeho syna. Mladý Dag a jeho žena Adelheid jsou hned od počátku postaveni před nelehká rozhodnutí, jejich chyba se může stát osudnou…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

Og bakom synger skogene, Det blaser fra Dauingfjell, Ingen vei gar utenom , 1987

Ladys
03.06.2019 4 z 5

Drsná doba a drsný kraj vytváří drsné lidi. O tom žádná.
Kniha vám předestře paletu postav a postaviček s pestrobarevnými charaktery a k tomu vás zavede do krajů, kam by člověk chtěl na chvíli nakouknout. ale žít tam musí být těžké. To jsou klady, pro které knihu stojí za to číst.
Teď zápory.
Kdo není z horských výšin, je lenoch, nekňuba a nebo přinejmenším nepříjemná povaha. Zatímco kdo je z hor, je krásný člověk, povahově velice kvalitní, i když třeba složitý a nesmírně pracovitý.
Takhle prvoplánovitě rozdělit postavy v románu je přinejmenším škoda.
I přes to v románu najdete víc potěšení, než znelíbení a proto za sebe dávám čtyři z pěti.

magdalena0650
20.02.2019 5 z 5

Krásná, čtivá norská rodová sága, plná lesů, divoké přírody z doby, kdy lidé každodenně bojovali o přežití. Úžasný výlet do historie.

haki34
12.02.2019 5 z 5

keby to šlo, dám hviezdičiek 6..hlboké lesy, hlboké úvahy, duša človeka versus nehostinná príroda na severe. A hlboká láska...mladá Adelheida ide za Dagom, svojím vysneným princom...a zrazu, vďaka prispeniu starého Daga sa sen stáva skutočnosťou...
Akurátže život na severe nie je prechádzka ružovým sadom. Fandila som jej, silná odhodlaná žena. Oplakala som s ňou ťažké chvíle...spolu s ňou som obúvala lyže a brodila sa snehom hľadať svojho muža.
Mladý Dag sa celú knihu boril so svojím osudom, volaním rodu a hľadal svoje miesto na svete, až ho našiel.
A nakoniec - starý Dag - ústredná postava, mysliteľ, tvoriaci jadro celého príbehu. Jeho úvahy sú veľmi inšpirujúce i dnes.
Boh, príroda, a my....

Luucieee
10.12.2018

Nádherná sága, nemohla jsem se od čtení odtrhnout! :)

bobo7592
15.11.2018 5 z 5

Rodová sága ze severských lesů. Drsná příroda, drsné podnebí, drsní lidé.

cernydrak
19.10.2018 5 z 5

Ani nedovedu popsat, jak moc tuhle trilogii i autora miluji. Vlastně je mi jeho styl psaní dost blízký a je mi velkou inspirací na mé vlastní cestě.

lapagerie
17.09.2018 3 z 5

Mám z téhle trilogie takový zvláštní pocit. "Starý" Dag Björndal je zvláštní postava, těžko jsem mu rozuměla, jeho úvahám. To je možná to, co mi asi vadilo. Jakoby byl tu děj jen pojítkem mezi Dagovými myšlenkami. Líbily se mi popisy norské krajiny, ale postrádala jsem více ze skutečného "života" všech postav (Terezy, mladého Daga), více děje. Tragické události jsou jen letmo zmíněny, někdy jsem se divila, co se vlastně stalo a hledala v předchozích řádcích. Pro mě nebyla trilogie tak přitažlivá, jak jsem čekala.

munka
12.02.2018 5 z 5

Veľmi pekne napísaná trilógia o živote na severe. Príbeh jedného rodu v 19.storočí. Nórska drsná príroda, boj o prežitie, milosrdenstvo a láska. To všetko a mnoho iných myšlienok tam nájdete, ak sa rozhodnete knihu prečítať.

deirdre
28.10.2017 5 z 5

Hlboká a múdra kniha o skutočnom živote. Veľa mi dala. Chápem všetkých, ktorí ju čítajú opakovane, pretože je v nej všetko, čo je pre dobre prežitý ľudský život podstatné.

haki34
14.10.2017 5 z 5

Boh, príroda, a my....

Jana283
22.09.2017 5 z 5

Kdybych si mohla vzít na pustý ostrov pouze jednu knihu... No, na pustém ostrově jsem nebyla, ale když jsem odjížděla v roce 1991 autostopem na dvouměsíční praxi do Lucemburska, byla to tato sága, kterou jsem zvolila jako doprovod. Nelitovala jsem. Jedna z knih mého srdce, kde není rozhodující jen samotný děj. Doporučuji všem romantickým a svobodomyslným duším!

Briv
01.09.2017 5 z 5

S tím severským vzhledem máš pravdu! Mám to totiž stejně a teď jsi mě vyvedla z omylu:) Díky:)

stju
31.08.2017 5 z 5

Od mládí-a to už je dlouho-moje milovaná kniha. Nejsem v tom sama, i Briv z diskuze ji považuje za naprosto nejvhodnější pro zimní večery, má můj souhlas. Přestože ji čtu opakovaně, prožívám osudy Adelheide a mladého Daga a obdivuji starého Daga stále stejně. A perlička-mladý Dag v mých představách byl snědý a tmavovlasý fešák, ale byla jsem upozorněna, že jako seveřan asi vypadal trochu jinak...

slimáčik
23.08.2017 5 z 5

V dnešnej dobe sme zvyknutí, že stále je všetko v pohybe niekedy až chaose. Preto musíme aj tak fungovať = rýchlo sa niečo dozvedieť, bleskovo spracovať a venovať sa okamžite niečomu inému... Očakávame, že aj v knihách to prebieha tak isto.
Pri čítaní tejto ságy som vstúpila do úplne iného plynutia času a medzi postavy, ktoré skutočne žili, nie vždy sa rozhodli správne, ale predsa pred mojimi očami dozrievali, menili sa a cez to som si ich zamilovávala (hoci Adelheide bola aj môj "brúsny kamienok"), dokonca pociťovala úctu k ich jednaniu! No povedzte, koľkí spisovatelia dokážu doviesť svojich čitateľov k tomu, aby obdivovali spolu s nimi, čo v nich samých vzbudzuje úctu k hodnotám človeka!?
Trygve Gulbranssen musel veľmi milovať ľudí, rozumel im i chápal ich.

ajla5
07.06.2017 3 z 5

Kniha mne trochu zklamala. Doufala jsem, že to bude podobné Šmahelové mlynářské sérii. Bohužel.

hrosik3
02.05.2017 3 z 5

Po zde přečtených recenzích jsem čekala naprostou bombu, ale zklamalo mě to. Nemohla jsem se začíst, vyprávění mi přišlo těžkopádné. Opakovaly se motivy, osudy. Žádná z postav mi nepřirostla k srdci. Nepotřebuju mít úplně akční příběh, mám ráda i poetické knihy, ale tahle mě nudila.

LukasKudlacek
17.04.2017 5 z 5

Úchvatná sága. Mám knihu v knihovně už dlouho, léta, ale teprve teď mi na ni přišla chuť a jsem rád, že jsem ji konečně přečetl. Taky jsem moc rád, že jsem ty léta počkal, neboť si ji dokáži vychutnat mnohem lépe starší.
Kniha nám dává náhled na sto let života na drsném norském venkově, jak si tam lidí žily v devatenáctém století, jaké měli strasti a radosti, jaký přístup lidé měli k životu a práci. To je jedna rovina, která sama o sobě stačí na úžasnou knihu. Ale teprve ta druhá rovina knihy, tedy charaktery jednotlivých postav a jejich proměny s přibývajícími roky a jejich myšlenkové pochody o bohatství, penězích, tradicích, morálce, víře, čestnosti, spravedlivosti, ale také hamižnosti, tvrdosti, nepřístupnosti, nenávisti, a jejich proměny, jsou vzácným a krásným náhledem do do lidského nitra, nezatíženého moderní dobou.
Celkově je kniha sice dlouhá, ale velmi dobře čtivá a plná změn, takže nenudí, naopak. Příběh Björndalského rodu dokáže čtenáře naplnit a přimět aby se zamyslel sám nad sebou a nad svými postoji k životu. To mnoho knih nenabízí. Takže každému doporučuji si udělat výlet na norský venkov devatenáctého století. Stojí to za to.

boxas
25.03.2017 5 z 5

Stará, ale fakt dobrá! Kdo má rád poklidné vyprávění o drsné severské přírodě, detailní vykreslení jak krajiny, tak lidských charakterů, tato kniha ho nezklame.

Valborga
22.03.2017 5 z 5

Patří k mým oblíbeným, taky ji uchovávám v knihovničce.

tester
06.03.2017

Velmi rozvláčně popsaný příběh je v podstatě o tom jak peníze ničí rodinu i společnost přes několik generací. Hlavní postavy jsou bezohlední, citově nevyzrálí hraboši, hromadící majetek a peníze. Ke konci života postupně měknou a meditují o Bohu. Měl jsem co dělat, abych to dočetl do konce.