Koho miluješ

Koho miluješ https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275264/bmid_koho-milujes-YTz-275264.jpg 4 133 39

Někdy se bojíme uskutečnit svůj sen ze strachu, že bychom přišli i o to málo, co máme nyní. Bylo jim osm let, když se setkali v čekárně na pohotovosti. Rachel Blumová je v nemocnici jako doma, má totiž vrozenou srdeční vadu. Andy Landis potřebuje jen zasádrovat zlomenou ruku. On se jí představí. Ona mu povypráví svůj příběh. A pak se rozejdou v domnění, že se vidí naposledy. Mýlí se. Rachel vyrůstá v honosném domě, rodiče ji zbožňují a udělali by pro ni první poslední. Není divu, že Rachel postupem času zjistí, že vlastně ani neví, co by od života měla chtít. Naproti tomu Andy žije na chudém předměstí se svou osamělou mámou. Jedinou šancí na vymanění z mizérie takového života je jeho neobyčejný sportovní talent. Ano, Andy se má stát jedním z nejlepších běžců své generace. Rachel a Andy se náhodně setkávají po celá tři desetiletí. Oba v tom čase vystudují střední i vysokou školu, projdou si manželstvím i peklem rozvodu, zažijí chvíle sladkých vítězství i rozčarování z porážek. Celou dobu jeden o druhém vědí, ale přesto se pokaždé rozcházejí s pocitem, že tentokrát se už opravdu vidí naposledy. A pokaždé se znovu mýlí. Jejich příběh je totiž jedním z nejsilnějších milostných příběhů, jaké jste kdy četli.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Who Do You Love , 2015

arket
10.04.2017 3 z 5

Taková příjemná oddychovka, od které si nic moc neslibujte. Rozhodně to tedy není "jeden z největších milostných románů, jaké jste kdy četli. Kniha se dobře čte, děj plyne, ale bylo to na můj vkus hodně povrchní, až moc ve stylu "americký sen". Také mi vadilo, jak si některé popisy událostí protiřečily, např. v příběhu Andyho, když se dozvěděl, že otec není mrtvý, tak to volal Rachel a pak o 100 stránek dál v příběhu Rachel se dozvíme, že se tuto informaci dozvěděla z novin. A na str. 379, kde autorka popisuje jak se slaví židovský svátek pesach " babička v kuchyni ochutnávala bůček"to mě opravdu dostalo. Pořád doufám, že je to chyba překladu a né, že je autorko opravdu tak hloupá.

Mufka
07.03.2017 4 z 5

Milé čtení, doufala jsem, že to dopadne trochu jinak, ale dobré. Žádný z hrdinů mě neštval, jen v "dospělé" části měla kniha jiný spád, ale nebylo to nějak výrazně na překážku.

Atuin
05.03.2017 4 z 5

Velice se mi líbila první část, tedy hlavně ta část v níž byli ještě dětmi a vyprávěli veškeré svízele skrze dětské oči. A více Andyho část. Ale celkově mě kniha spíše mile překvapila v rámci žánru je to jistě lepší průměr 3,5/5

jahlina
18.02.2017 3 z 5

Byly chvíle, kdy jsem chtěla knížku odložit. Nakonec jsem ji dočetla. Posledních 100 stran už jsem četla jedním dechem.

tess.de.veles
10.02.2017 2 z 5

V polovině jsem uz na tu knihu neměla "nervy" . Hrozne se to tahlo. Do čtení jsem se musela nutit....

Peace
06.02.2017 4 z 5

"Měřítkem člověka je, zda umí milovat.""

Příběh je čtivý a jako oddechovka na zimní večery ideální. Ale jeden z nejsilnějších milostných příběhů, jaké jsem kdy četla (viz anotace) to bohužel nebyl. Myslím, že kdyby to byla láska až za hrob, tak se na tolik let a po takových životních momentech hlavní hrdinové nerozcházejí..

klarinka9974
03.10.2016 5 z 5

Krásný poutavý příběh, který vás hned od začátku bude bavit a až dokonce vás to neomrzí. Něco jako S láskou Rosie. Příběh je plný lásky ale také pravdy o životě a v neposlední řadě se sladkou třešinkou na dortu.

warca
02.10.2016 4 z 5

Pěkný příběh, ale prostě mi to přišlo trochu podobný S laskou Rosie...
Konečně nějaká knížka, kde se mi líbili hlavní hrdinové :)
Jen ten konec šel najednou strašně rychle.

Jaruce
08.09.2016 4 z 5

Krásný milý příběh, jen konec trochu uspěchaný.

evasamankova
31.08.2016 3 z 5

Přiznávám - z anotace jsem přeci jen měla trochu jiná očekávání. Jeden z nejsilnějších milostných příběhů to zrovna není, jelikož autorka brouzdá spíše po povrchu, než aby se ponořila to vnitřních hloubek hrdinů. Ti jsou tak celou dobu vcelku neuchopitelní....
Příjemná nenáročná oddechovka. Nic víc, nic míň.

Bablu
15.08.2016 4 z 5

Moc hezký romantický příběh, nic jsem od knížky nečekala a velmi příjemně překvapila.

Marselle
19.07.2016 4 z 5

Kniha se čte dobře, i téma je pěkné. Jedná se o milostný román, ale není to žádná klasická slaďárna, prostě příjemný příběh ze života a osudech dvou lidí od dětství až po dospělost.
Líbí se mi i to, že Rachel a Andy jsou tolik rozdílní a přesto si dokáží být tolik blízcí. Jejich občasná setkání se jim vždy hluboce vryjí do jejich dosavadních životů. Knihu doporučuji jako příjemné čtení třeba na dovolenou, i když tato kniha potěší v každou dobu.

jluky
18.07.2016 4 z 5

Pekná kniha!............celý čas som želala tým dvom nešťastníkom palce....Taká milá romantika....

kanitsuj
14.07.2016 5 z 5

Kvalitní romantické počtení, které mi připomnělo moji oblíbenou knihu "Jeden den" a které potěší příznivce "S láskou Rossie":-) Síla románu tkví v citlivém zobrazení křehkého teprve probouzejícího se citu, který se postupně mění v trvalé a pevné pouto, ve kterém se pojí láska s přátelstvím. Autorka zobrazuje hrdiny v jakési dojemném citovém obnažení, v životních etapách, kdy hledají cestu k sobě samým a vymezují se i vůči svým rodičům, vrstevníkům a svému okolí. Román má podle mne vše, co od tohoto žánru očekávám a není vyloučeno, že se k jeho četbě ještě vrátím:-) Byla jsem opravdu velmi mile překvapena a ráda si od této autorky přečtu nějakou další knížku.

Karolína18
12.07.2016 3 z 5

Čím více knih čtu od této autorky, tím spíš se utvrzuji v názoru, že všechna její díla jsou jen jakoby povrchová. U některých pasáží - zvláště v této knize - to ani tak nevadilo. Na druhou stranu bych uvítala, a nejsem jistě sama, kdyby byl více rozvedený konec.
Dalo by se říci, že kniha byla o chybách a událostech mnoha životů i obyčejných lidí, avšak právě proto mě zřejmě tak moc neupoutala. Mám ráda příběhy, k jejichž napsání je potřeba ve velké míře i fantazie, ale zde mi připadalo, jako by se slova psala sama.
Nemohla jsem si oblíbit ani jednoho z hlavních hrdinů, protože se ani jeden z nich nechoval stále správně nebo podle nejlepšího vědomí a svědomí.
Jednalo se o oddechové čtení, klidně i na pokračování. Nemyslím si, že Andyho a Rachelin život něčím, co bych potřebovala číst někdy v budoucnu znovu.

Danka1975
06.07.2016 3 z 5

Tuhle knihu jsem četla se záměrem oddychu (po přečtení Maniaka a Tarantule :))). . .Za mě to je "takové milé domácí čtení". . příběh mi ze začátku připomínal "Hvězdy nám nepřály", ale jak nám hrdinové vyrůstali, příběh se začínal lišit :-).. . určitě to podle mě není knížka, u které nemůžete přestat číst. Ba naopak, některé pasáže mi připadaly zdlouhavé a trochu jsem písmenka šidila :-). Také mi přijde poněkud přemrštěné, že se zde jedná o. . . "jeden z nejsilnějších milostných příběhů, jaké jse dy četli." (cituji anotaci na přebalu). . . . .ne že by to byla zbytečná knížka, ale jsou jiné tituly, které ve mě zanechaly větší stopu.....ale na dovolenou, proč ne :-).

PS. a jak se blížil konec, tak jsem si říkala. . ."no oni se snad nepoktaj". . . :-)

Boboking
29.06.2016 4 z 5

Další vynikající kniha ze "stáje" Domino. Čtivé, nepřeslazené love story, ve kterém autorka vynikajícím stylem popsala milostný vztah, táhnoucí se přes celá desetiletí, dvou tolik odlišných charakterů. Doporučuji!!!

bookcase
29.06.2016 5 z 5

Nádhera!!!! Jemný, křehký příběh o velké lásce. Dva nemusí být nutně pořád spolu, aby je spojovalo pouto lásky. A přesto je silné.

zuzana2599
16.06.2016 3 z 5

Rachel je opečovávaná dívka z bohaté židovské rodiny a Andy míšenec, který vyrůstá pouze s matkou. Nejdříve se setkají jako děti v nemocnici, pak se náhodně setkávají po tři desetiletí... Námět knihy je určitě dobrý, no budu upřímná, že mě tato kniha neoslovila tak, jak jsem čekala. Čtení mi přišlo místy nudné, chyběla mi zde jiskra, nebyl to úplně můj šálek kávy :-)