Kód růže

Kód růže https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500868/bmid_kod-ruze-bSF-500868.png 5 211 64

Rok 1940. Zuří druhá světová válka a Británie se připravuje k boji s nacistickým Německem. V zámečku Bletchley Park je založeno speciální kryptografické pracoviště, kde se ty nejbystřejší hlavy učí dešifrovat tajné informace nepřátelských vojsk. Energická Osla, dívka z dobré rodiny, je krásná a bohatá a zdánlivě jí nic nechybí. V hloubi duše však touží prokázat své schopnosti a inteligenci. Naopak neústupná Mab pochází z chudé londýnské čtvrti a touží si především najít výhodné manželství. Domácnosti blízko Bletchley Parku, které mají volné pokoje, u sebe musejí z nařízení vlády ubytovat zaměstnance kryptologického štábu, a tak se tyto dvě zdánlivě odlišné dívky ocitnou v jednom pokoji. Při práci se spřátelily, ale stačila malá roztržka a přátelství vzalo za své. Uplyne několik let, je rok 1947 a v Británii se chystá svatba královny Alžběty s princem Filipem. Beth žije uvězněná v psychiatrické léčebně, protože se údajně „zhroutila“. Ve skutečnosti byla nespravedlivě obviněna a zná temné tajemství – že v Bletchley Parku působil zrádce. A právě ten se postaral, aby byla „uklizena“ do ústavu. Na světě existují jen dva lidé, jimž Beth důvěřuje natolik, aby se na ně obrátila s prosbou o pomoc. A tak se nakonec dávné přítelkyně opět setkávají, tentokrát aby společně pachatele dopadly. Děj knihy vychází ze skutečných událostí.... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

The Rose Code , 2021

kaja77
17.06.2022 5 z 5

Kniha je dlouhá a báječná. V doslovu se nakonec dozvíme, že v podstatě vše se zakládá na realitě, takže fakt skvělé rozšíření obzorů...pro mě jako ženu, žijící v r. 2022 byla celkem šílená i představa postavení ženy v tehdejší společnosti...o všem rozhodoval manžel včetně toho, zda mi doktor může předepsat antikoncepci. Šílené bylo i to, jak se přistupovalo k pacientům v psychiatrické léčebně, dnešním informovaným souhlasům a možnosti reverzu by se asi divili. Paní spisovatelka je moje oblíbená, její předchozí knihy mám přečtené a všechny budoucí v hledáčku

Le Chat
15.06.2022 5 z 5

Jsem NADŠENÁ, posledních 290 stran jsem přečetla za jeden den. Líbila se mi i Alicina síť, ale tato kniha je ještě lepší. DOPORUČUJI a už se těším na autorčin třetí román Lovkyně.

Jenny46
04.06.2022 5 z 5

Tak tato kniha předčila moje očekávání, nemohla jsem se knihy dočkat a nemohla se rozloučit s příběhem - zůstane dlouho v srdci ( určitě si knihu přečtu ještě znovu a pomaleji )
Od autorky jsem četla Alicina sít a Lovkyně úžasné knihy a Kód růže ještě zvedla latku - silné ženské postavy respekt a obdiv, i když historická fikce, ale děj vychází ze skutečných událostí.
Bletchey Park kryptografické pracoviště poprvé jsem slyšela v seriálu Bletchley Circle a od té doby mě hodně lákalo si něco podobného přečíst.

Tři dívky, které nemají nic společného ?! Osla, Mab a Beth pomohou změnit průběh 2. světové války - ženy slavného týmu pro rozluštění kódů...
Od první stránky jsem si čtení užila, autorka má můj obdiv a vřele doporučuji!!!!!!

Lexie321
02.06.2022 5 z 5

Kniha bola od tej autorky moja prvá a musím uznať vyrazila mi dych. Dej bol od prvej strany nekompromisne napínavý a nedovolil čitateľovi poľaviť. Postavy, Osla, Mab a Beth mali všetky niečo do seba. Striedanie minulosti a prítomnosť iba podčiarkuje napätie a urguju čitateľa aby pokračoval. Určite si od autorky ešte prečítam knihy. Maximálna bomba! Vrelo odporúčam.