Kód 9

Kód 9 https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97991/bmid_kod-9-LNV-97991.jpg 4 104 25

Nechte se unést poutavým, napínavým a zároveň kontroverzním příběhem o jedné neobvyklé cestě... Jeho hlavní hrdina, Michal Kráľ, se vydává na vysněnou expedici do Číny, Tibetu, Nepálu a Indie. Než odjede, stihne ho záhadná Kumárí pověřit tajemným úkolem - na různých místech světa, význačných pro křesťanství, buddhismus, hinduismus a islám, má předat celkem devět artefaktů, aby z nich byl vytvořen poslední, konečný symbol a nastolen nový řád, rovnováha mezi mužským a ženským principem, smíření všech náboženství, vláda nezištné lásky, nesobeckého života, věčného sbližování... Mocní a bohatí této planety, kterým dosavadní systém uspořádání světa vyhovuje, se však jeho misi snaží za každou cenu zmařit. A Michalova životní partnerka Marika mezitím svádí odhodlaný boj se zákeřnou nemocí... Nevšední román o tom, že nejdůležitějším putováním každého z nás je cesta za poznáním sebe sama a že jejího cíle dosáhneme jen tehdy, přejdeme-li od myšlenek a slov k činům, se stal na Slovensku záhy po vydání nepřehlédnutelným bestsellerem, srovnávaným s díly slavných světových autorů - Dana Browna a Paula Coelha.... celý text

Romány Literatura slovenská Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Knižní klub

Kód 9 , 2010

Safienka
16.06.2013 5 z 5

První kniha, kterou jsem od Jozefa Banáše přečetla. Příběh hodně se podobající Coelkovým dílům jako je například Alchymista. Děj se odvíjí na cestě, poznávacím zájezdu, který Michalovi (hlavnímu hrdinovi) nadělí rodina. Vše je spojeno se vším. Michal dostane úkol, maličko štafetový, který je spojen s pohledem na víru, náboženství a tajemným kódem 9.
Autorovi se podařilo protkat děj historickými a zeměpisnými informacemi a také udělat alespoň základní náhled na kulturu a tradice jiných světů než je ten náš. Musím přiznat, že někdy jsem se fakt ztrácela a dalo mi práci udržet myšlenky u knihy. Autor se to snažil prokládal napínavým příběhem, takže se to dalo zvládnout :-)
Určitě stojí Kod 9 za přečtení. Maličko nutí člověka do zamyšlení a to umí jen málokterá kniha :-)

Arianne
25.05.2013 5 z 5

Poté, co jsem knihu dočetla, jsem konsternovaně vypla čtečku a snažila se zformulovat nějaký názor. A ani po týdnu nejsem schopna popsat, co ve mě tato kniha zanechala, ač se četla těžce a někdy jsem se vracela, jeliko návaznost předávaných částí kódu mi občas unikala, hlavní poselství ukryté v příběhu složitě opsané křesťansko - buddhisticko - muslimskou filosofií (ne náboženstvím) vyzařuje ze stránek jako maják.
A další plus - zatímco ve většině knížek přeskakuju popisy, abych se posouvala dále v ději, zde jsou místa tak dokonale vykreslana, že se pro mě děj stal druhořadým.
Za sebe tedy vřele doporučuji. Kdo chce napínavou knihu získá tu strhující děj, kdo chce filozofovat, najde zajímavé teorie polidštěné pěkným příběhem.

lucifuk
19.02.2013 4 z 5

Napínavý príbeh zo sveta špiónov, intríg a veľkých nadnárodných organizácií, ktoré klamú ľudstvo od veky vekov. Slovenská odpoveď na Anjelov a démonov. Strhujúce a pútavé čítanie, ktoré ma donútilo zamyslieť sa nad samým sebou.

kadgam
19.11.2011

Zaujímavá kniha, dobre pripravená s napínavým príbehom aj na hlbšie zamyslenie. Mala som chuť sledovať Michala aspoň na mape, ale najradšej po jeho stopách exotickými krajinami, samozrejme, bez kódov a tajných poslaní.

yelcin
20.06.2011 5 z 5

Až sa čudujem, že tento kontroverzný , mysteriózny román napísal slovenský spisovateľ. Musím uznať , že pán Banáš sa na román výborne pripravil nielen čo sa týka zemepisu /autor precestoval východnú Aziu/ , ale najmä z histórie náboženstiev, ktoré porovnáva a vysvetľuje určitú symboliku. Napriek tomu, že román je fikcia a určité historické chyby sa nájdu ,dobre sa to číta / hlavne rady Otca Jána./. Autor otvára témy , ktoré nielen ortodoxný kresťania nechcú počuť.