Kočovná nevěstka

Kočovná nevěstka https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161972/bmid_kocovna-nevestka-a4y-161972.png 4 206 44

Kočovná nevěstka série

První díl historické trilogie o ženě, která musí bojovat o svoji čest i život... Marie vyrůstá jako zámožná kupecká dcera. Když se o ni začne ucházet mladý hrabě Ruppertus, její otec je štěstím bez sebe. Zlé intriky však záhy zničí všechny jeho naděje i dívčinu budoucnost. Aby přežila, je nucena prodávat své tělo. Marie se však nevzdává a věří ve svou pomstu...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Wanderhure , 2004

Maky806
17.02.2024

Mě teda děj zaujal, dobře se to četlo a jdu na druhý díl.

Paulika419
22.08.2023 5 z 5

Vše bylo již napsáno za mě.Zajímavé taky bylo,jak se prostituce přeorganizovala do nějakého hnutí za práva nevěstek a společnic.Dnes je to jednodušší,ale boj o klienta přetrvává.

Sumatrae
17.05.2023 5 z 5

Historicky roman, do ktereho jsem se nejprve nemohla zacist, ale nakonec me jeho dej tak chytil, ze jsem se nemohla odtrhnout Zaver mi prisel pomerne useknuty, ale vse, co jsme se meli dozvedet, jsme se dozvedeli

Guepp
10.10.2022

Čtivé, nekomplikované, černobílé, předvídatelné, oddechové.
Klasická historická romance. Nic víc - nic míň. Těším se na pokračování.

scarletblue
17.07.2022 5 z 5

Velice čtivý děj z drsného období. Příběh byl zajímavý a dobře vymyšlený. Jen závěr mi nepřišel příliš dobře podaný a příliš rychle ukončený. Každopádně mě kniha bavila a ráda si přečtu další díly. Filmy jsem viděla dřív, než jsem četla knihu a jsem ráda, že jsem se jimi nenechala odradit od přečtení.

Szilvia1
18.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Příběh nevěstky Marie,která byla počestná dívka začína,když ji obvinují,že už není pannou,uvrhnou do vězě,kde ji znásilní tři muži a ráno ji zmrskají a vyženou z města Kostnice.Pak se musí vzchopit a musí se živit jako nevěstka,která cestuje z města do města,aby v zimě,když nejsou trhy,mohla uživit.Cestou ji čekají radosti,ale i nepříjemnosti.Pak dostane příležitost,aby se vrátila do rodné země,a aby se pomstila tím,kteří ji neprávem obvinili.To se ji podaří,když má své straně hrabětě a svého přítele z dětství.Knížka byla pěkně napsaná,děj plynul a nebyly tam nudné pasáže.Pokračování si určitě přečtu.

Julinka679
14.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Já a historické romány spolu nejdeme moc dobře dohromady proto mi čtení této knihy trvalo delší dobu. Ne, že by Kočovná nevěstka nebyla dobrá ale tím, že historie mi moc nesedí tak jsem si čtení musela dávkovat.
Marie je kupeckou dcerou, kterou potkává velice těžký osud a na základě intrik jejího budoucího chotě je odsouzena a vyhnána z jejího rodného města Kostnice. Jelikož je zmrskána, byla sexuálně zneužita tak není v absolutně dobrém stavu a omdlívá. Takto ji nalézá kočovná nevěstka Hiltrud, která se rozhodně zuboženou dívku zachránit a tak ji vezme s sebou a stará se o ni.
Z Marie se tedy stává kočovná nevěstka a její plán na pomstu ji neopouští až do konce.
Hodně mě překvapilo, že se Michel vrátil a jsem ráda, že se nakonec stal Mariiným ženichem.
Na konci je Marie všeho zproštěna, je jí odebrán statut kočovné nevěstky, magistr a jeho přisluhovači jsou odsouzeni a umírají, Hiltrud se nakonec opět shledá se svým Thomasem a vše končí dobře, což mě velice potěšílo.
Nádherný příběh, který je vážný a tak se mi četl těžce, na druhou stranu jsem pořád musela číst dál abych zjistila jak to dopadne.
Hodnotím tedy 4,5* a naprosto doporučuji! :-)

Pavlaj
18.03.2021 3 z 5

Laciná červená knihovna. Zručně napsaná, svižně se čte. Ale ani historické reálie kostnického koncilu nezachrání to, že je to prostě jenom – laciná červená knihovna.

Ála41
14.04.2020 5 z 5

Mně se kniha velmi líbila a moc mě bavila. Nevím, zda se pustím do čtení dalších dílů, nemám zrovna dobre zkušenosti se čtením dalších dílů... Ale tahle kniha je podle mého názoru ctiva, zajímavá, napínavá. Já doporučuji.

klarushka-1
19.02.2020

Líbilo se mi a doporučuji.

Jaru
05.01.2020 3 z 5

Velice čtivá kniha, která ukazuje tehdejší krutou dobu z pohledu nevěstky. O těchto lidech se v dějepise raději neučí.

befel
09.12.2019 4 z 5

Rychle se čte, pobaví a rozpláče.. pohodové čtení.. nemusíte u toho moc přemýšlet, prostě to je přečtete a jdete dál.

Ctenar1202
16.11.2019 5 z 5

Historická kniha o ženě, která musí bojovat o život a svoji čest.
Rozhodně vím, že žít v této době (příběh je zasazen do 15. století) bych nechtěla. Život byl pro obyčejné ženy nesmírně těžký. Vpodstatě nemohly nic, ale muži mohli vše.... Hlavní postava Marie je po křivém nařčení vyhnána z města a musí se začít živit jako prostitutka, aby vůbec přežila. Celou dlouho dobu však myslí jen na pomstu.

z_nikca
04.11.2019 4 z 5

Knihu jsem si půjčila od maminky přítele a musím říct, že mě nadchla. Ze začátku jsem ji nechtěla číst - ne snad, že by mě nebavila, ale protože jsem velmi sympatizovala s hrdinkou a nad jejím osudem jsem se vztekala, v první části určitě. Později mě ale oslovila, Marie má charisma, není to jen nějaká plochá dokonalá dívka, rozhodně si jde za svým a obvykle ví, co dělá. Ne vždy však může ovlivnit, co se děje. Bavily mě i vedlejší postavy, zvlášť typologie, kdy si na konci knihy klidně autorka mohla dovolit někoho označit jménem jiné postavy, protože všem bylo jasné co znamená. Ani čtivost upřít nemohu, zhltla jsem ji skoro jedním dechem.

akdar72
11.02.2019 5 z 5

Taková hezká pohádka. Přečtu si další pokračování.

janarzk
08.12.2018 2 z 5

Ajajaj, tak tohle se mi nepovedlo. Sáhla jsem vedle. Na knížku jsem se neskutečně těšila, ale asi jsem očekávala něco trochu jiného. Skutečný historický román. Ale tady mi styl psaní připadal takový moc jednoduchý, až primitivní. Nevím, možná to může být i překladem. Nakonec jsem nedočetla. Ty dvě hvězdy dávám za příběh, který dle mého soudu není špatný, ale pro mě by musel být kvalitněji zpracovaný.

Lemurka
31.10.2018 3 z 5

Dočetla jsem, ale už jsem se k tomu musela nutit. Místy nudná, zdlouhavá. Jediná část "Nebezpečné putování" se četla jedním dechem, jinak za mě průměr. Do dalších dílů se nepustím.

socka123
24.01.2018 5 z 5

kniha svým dějem upoutala od prvního okamžiku, pořád se něco děje, žádné nudné pasáže, už se těším na další díly
Žánr ze středověku mě baví a líbilo se mi, jak tam byla i zmínka o upálení Jana Husa

renata0698
29.11.2017 5 z 5

opět poutavý příběh hurá na další díly

jindrusa
03.10.2017 5 z 5

Po přečtení pár kapitol jsem si říkala, odkud já ten příběh znám a pak jsem si vzpomněla, že jsem letos viděla kus nějakého filmu o nevěstce. Pátrala jsem a opravdu byla kniha zfilmována. Film byl docela kravina, ale kniha se mi líbila moc, napínavé, měl o to spád, na pozadí jsou skutečné historické události .Určitě si půjčím další díly. A opět se mi potvrdilo, že knižní předlohy jsou vždycky lepší než jejich filmové zpracování.