Kocour Bob

Kocour Bob https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170066/mid_kocour-bob-Jc4-170066.jpg 4 539 172

Kocour Bob série

Optimisticky laděná kniha přibližuje přátelství mezi mladíkem a kocourem. Autor má za sebou zkušenosti z drogové závislosti, které se po letech dokázal zbavit. Jednoho dne na chodbě domu, v němž bydlí, najde kocoura, a když se o něj ani po několika dnech nikdo nepřihlásí, ujme se ho. Pojmenuje ho Bob a začne ho brát s sebou na svá veřejná představení po londýnských ulicích, kde si vydělá jako muzikant. Život potulného hudebníka s sebou nese nemalá rizika, autor se dostane do konfliktu se zákonem, občas se setkává s agresivními lidmi, dvakrát se mu Bob v davu málem ztratí, ale nakonec vše dobře dopadne.... celý text

Literatura světová Příroda, zvířata Příběhy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Street Cat Named Bob , 2012

Ladyhawke1983
16.09.2019 4 z 5

Poté co jsem překonala můj občasný problém - zásek na prvních dvou stranách, do knížky jsem se začetla a přečetla téměř jedním dechem.
Jsem velký milovník zvířat a koček především.
Příběh mě zaujal nejen kvůli Bobovi, ale i stylem, jaký byl napsán - knihu jsem četla v AJ, bohužel nedokážu posoudit, jak moc je upravena v českém překladu.

ainny
06.09.2019 4 z 5

Jako majitelka čtyř chlupatých originálů, z nichž je každý jiný a přitom tak stejný, jsem cítila povinnost si Boba přečíst. Bob mi hodně připomněl našeho Atíka, který už je za duhovým mostem. Knížka se čte sama, i když mi na druhou stranu přijde tak nějak chladná. Nevím, jak to říct. Za srdce mě nechytla, i když její autor má můj obdiv a já se jdu pustit do druhého dílu.

Olous1
28.08.2019 5 z 5

Musím jen souhlasit z předchozím komentářem. Kniha je nádherná, hezky se čte. Zvířátka jsou prostě bezvadný parťáci pro život.

koriandr
17.08.2019 5 z 5

Příběh ze života,hezky se to četlo, líbil se mi styl vyprávění i překlad je excelentní ! Je skvělé, že Bob Jamesovi pomohl překonat závislost a že mu doslova změnil život. Autor pravdivě a bez příkras líčí život na ulici i to co bylo před tím, než potkal Boba. Už se těším, až si přečtu druhý díl a minulý týden dokonce vydali u nás i třetí díl ! Mám se na co těšit :o) Musela jsem si dokonce koupit i DVD, které je rovněž skvělé.

perpe2a
08.08.2019 5 z 5

Krásný a skutečný příběh o vzájemné potřebě a pomoci. Super, doporučuji.

Horselen
01.08.2019 5 z 5

Skvělá a pravdivá knížka o neobyčejně chytrém kocourovi a jeho pánovi. Místy skoro až neuvěřitelné historky o Bobově inteligenci, které mě okouzlily. Knížka byla velice čtivá, oddechová a jednoduše napsaná (možná až moc). Stránky ubíhaly jedna za druhou, takže ideální letní čtení.
Hned jsem se musela podívat i na Youtube.

pavčape
26.07.2019 4 z 5

Příjemná, jednoduchá četba o přátelství člověka a kocoura. Věřila jsem všemu, co J. Bowen říká. Kočky jsou velice inteligentní stvoření a proto, že je mám ráda, líbila se mi i knížka, kterou jsem si vybrala v rámci plnění Čtenářské výzvy.

lea735
21.07.2019 5 z 5

Moc hezká kniha. Hezky napsaná. S pokorou, klidem a lidskostí. Naprosto otevřený příběh kluka, který umí brát život z té lepší stránky a dovede se radovat z maličkostí. Autor popisuje svůj život bez příkras a nebojí se přiznat i svou závislost na drogách a odvykání.Poučná kniha o klukovi s dobrým srdcem , který je navíc i výborný vypravěč. Za mě jedna z nejlepších knih o zvířatech.Troufám si napsat, že podobný styl vyprávění je i v knihách pana MVDr. Jamese Herriota.

Ivulka432
16.07.2019 5 z 5

Nejdříve jsem přečetla knížku č. 2 a teprve nyní první díl, maličko se mi asi víc líbila č. 2, ale i tak je to moc hezké "pohlazení" a celkově milá kniha - č. 1 i č. 2. Bob je fakt sympaťák!

Jessica007
14.07.2019 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila - i proto, že byla podle skutečnosti. James pomohl kocourovi a ten zase jemu. Moc milá knížka. Navíc jsem se dozvěděla i dost informací o kočkách, kočku jsem nikdy neměla, vždycky pejska. Doporučuji.

Vendula39
16.06.2019 4 z 5

Kniha se mi celkově velmi líbila,už jen proto,že mám hodně ráda kočky. Ne každému se stane, že se dokáže vymanit z drogové závislosti díky kocourovi.V knize lze vidět, že život na ulici není žádná pohádka, někteří lidé dokážou být opravdu krutí, ale najdou se i takoví, kteří druhým přejí úspěch a nechovají se surově.

Kjája
11.06.2019 4 z 5

Celkem pěkné čtení, takové jednoduché. Autor se mohl více rozepsat o své závislosti a životě "před Bobem" Dala jsem o hvězdu víc, protože miluju kočky.

Melanka
05.06.2019 2 z 5

Pro mě zklamání. Jasně, zodpovědnost za druhého pomůže člověku ze srabu. Ano, kočky jsou chytrá stvoření. Ale číst půl knihy o tom, co kocour rád žere, kdy si potřebuje ulevit a jak to funguje u veterináře, mi připadá hodně málo.

vlkove
01.06.2019 4 z 5

Opravdu krásný příběh o přátelství člověka a zvířete. Na knihu jsem se dlouho těšila a můžu říci, že mě určitě nezklamala. Prostě příběh ze života, který ukazuje obě strany mince. Doporučuji jak knihu tak i film.

Radovan_R
13.05.2019 3 z 5

Velmi hezká kniha a nejen pro milovníky koček. Je to ze života, dobře se čte a oproti Casperovi, co cestoval autobusem, to je o něčem. A to, že autor kvůli kocourovi překonal svoji minulost, je výzvou pro ostatní.

Nerevanin
18.03.2019 3 z 5

Kniha dohromady o ničem, ale je to takové pohlazení po duši.

LuckyZ
11.03.2019 5 z 5

Hezká kniha, pro mě objev, ctena zde na doporučení. Pravdivý, současný příběh, který může žít více lidí. Pro mě i dobrý popis prostředí, protože mám Londýn ráda. Doporučuji

Lka
10.03.2019 5 z 5

Moc krásný dojemný příběh...

Aliii
21.02.2019 4 z 5

Nejsem přímo kočkomil, mám ráda i psy a jiná zvířata, ale tenhle příběh ze života se mi líbil. Vyprávění se sice občas opakovalo a bylo v jednoduchém stylu, ale vyvážil to autorův pozitivní přístup k problémům (svým i ostatních) a jeho krásný vztah s Bobem, se kterým se zachránili navzájem.

vterinka
17.02.2019 5 z 5

Úžasný a čtivý příběh, který by se mohl stát pro mnoho lidí inspirací, že nic není nemožné a vše se dá zvládnout, když na to člověk není sám, když má spřízněnou duši, která s ním zůstane v dobrém i zlém a nezáleží na tom, jestli tou spřízněnou duší je člověk nebo zvíře.
Tento příběh je tak pozitivní, i když je v něm i Jamesova temná minulost a ačkoliv se James snažil živit poctivě, ne všichni k němu byli vlídní, tak konec je šťastný a inspirativní.
Nikdy nepřestaňte věřit v lepší zítřky! :-)