Kocour Bob

Optimisticky laděná kniha přibližuje přátelství mezi mladíkem a kocourem. Autor má za sebou zkušenosti z drogové závislosti, které se po letech dokázal zbavit. Jednoho dne na chodbě domu, v němž bydlí, najde kocoura, a když se o něj ani po několika dnech nikdo nepřihlásí, ujme se ho. Pojmenuje ho Bob a začne ho brát s sebou na svá veřejná představení po londýnských ulicích, kde si vydělá jako muzikant. Život potulného hudebníka s sebou nese nemalá rizika, autor se dostane do konfliktu se zákonem, občas se setkává s agresivními lidmi, dvakrát se mu Bob v davu málem ztratí, ale nakonec vše dobře dopadne....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/170066/kocour-bob-Jc4-170066.jpg 4.5269

Kocour Bob (1.)

A Street Cat Named Bob (2012)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Lady Jane

Krásný, silný a dojemný příběh o síle přátelství, víře a naději. James a Bob mě dostali a těžko jsem se s nimi loučila. Občas, když mívám špatnou náladu, nebo se cítím mizerně, se podívám na pár jejich videí na youtube a hned je mi mnohem líp :)

Kabeling

Přečetla jsem knihu za 3 dny. Byla úžasná. Je pěkné, že se ještě najdou lidi, kterým nevadí pouliční kočky.
Jsem ráda,že když Bob utekl, zase se našel a že se Autorovi daří lépe. Vím, jak je těžké postarat se o sebe a ještě o svého mazlíčka.

Aria131

Kniha mé očekávání naplnila, neplesám nad slohem autora, ale na to že neni žádný spisovatel se skvěle četla. Dříve jsem byla skeptická ke všem bezdomovcům a feťákům co na ulicích potkávám. Bylo mi jich líto, ale pořád jsem myslela že neni tak složité se ze závislosti a z ulice vyhrabat, no abych se dostala k pointě. Příběh mi celou tuto problematiku pomohl pochopit. Bezpochyby je Bob výmečný kocor a je dobře že se z Jamesem poznali.

surikata246

Před 2 dny jsem ji jedním dechem přečetla a byla nadšena. Vlastně se potkali v pravý čas, když byli oba v nouzi a stali se nerozlučnými přáteli. Jako milovnice koček mám velkou radost, že se Bobovi daří moc dobře.

Znedla

Zprvu jsem byla dost skeptická, ale pak jsem se začetla. Jak už bylo psáno níže, je to taková oddychovka s příběhem ze života. Kdyby každá kočka vyléčila jednoho závislého, tak by to bylo fajn :-).

asam

Žádný literární trhák to není, / Bowen není spisovatel/ ale oddychové čtení ano. Kdo má rád kočky, tak se mu Bob musí líbit.

katka.oo

Milá kniha, milý příběh, dobrý konec, zvířata jsou opravdu kouzelná a přátelé za každé situace.

cat5

Velice milá "jednohubka", u které jsem nemusela moc přemýšlet (velmi milá změna). Moc hezký příběh.

mane.n

Souhlasím s Agatha84, sloh je katastrofa, doufala jsem v něco zajímavého, celá kniha mi přijde spíš jako výpověď ublíženého člověka než jako příběh ze života.

Agatha84

Ač věřím,že příběh to je poučný,těžce nezvládám styl vyprávění a hned zkraje odkládám. Nehodnotím, ale zároveň nedoporučuji,pokud nejste připraveni na sloh žáka prvního stupně.

MidoriHotaru

Krásný pravdivý příběh, který mi doporučila slečna z festivalu. Jelikož mám ráda kočky hned jsem si ji musela koupit. Bob je super kocour, který držel Jamese nad vodou. Jejich putování do ulic bylo zajímavé. Ukazovali se jak horší tak i lepší stránky člověka, když reagovali na Jamese a Boba. Pro kočkomili a ostatním vřele doporučuju.

buldozer5

Než začnu se samotným hodnocením, musím tu zmínit jednu věc-nemám rád kočky!
Na knihu jsem v knihovně narazil úplně náhodou, a protože jsem si nevybral nic jiného, půjčil jsem si ji. A víte co? Nelituju toho. Kniha mě hrozně dojala, cením si autorovu odvahu, že dokázal otevřeně psát o své temné minulosti a taky samozřejmě jeho lásku ke zvířatům. Takže i přesto, že kočky opravdu moc nemusím a mám mnohem radši psy, kniha mě naprosto uchvátila a díky ní jsem si ke kočkám vybudoval lepší vztah.

KKK

Naprosto mě dostala!!!Od teď už budu koukat na prodávající časopis úplně jinak!!!!

katerina5544

Uzasna kniha!!! Jamese i Boba si proste zamilujete :-) tesim se na dalsi dil :-)

harena

Hezká, příjemná knížka o krásném přátelství autora s kocourem Bobem a zároveň upřímná zpověď Jamese Bowena o tom, jak se zbavoval drogové závislosti. Nádherný vztah člověka se zvířetem, kde na konci zůstává otázka, kdo komu vlastně pomohl. James Bobovi nebo Bob Jamesovi? Člověk by neměl být sám a oba měli veliké štěstí, že se našli. Knížka pro každého kočkomila jako stvořená, pobaví, potěší, zlepší náladu. Věřím, že i v dalších dílech se naší dvojici povede dobře.

Klára2216

Naprosto mě tato kniha uchvátila. Musím říct, že jsem nejprve viděla film, pak jsem ho viděla v tom samém týdnu ještě jednou a v pátek běžela do knihkupectví, protože jsem si to zkrátka musela přečíst. A měla jsem to hodně rychle za sebou, což mě mrzelo, ale už čtu dvojku a doufám, že brzy vydají jeho další v češtině. Bob je zkrátka skvělý!

Beky

Páni ...
Obdivuji, že autor dokázal napsat otevřeně o svém životě (drogové závislosti) a úžasně vyprávět o svém neobyčejném výjimečném příteli...
Tento příběh chytne za srdce každého člověka, který má emoce, miluje zvířata a také v životě klesl na své dno...

meluzena

„Bob je můj nejlepší kamarád a přivedl mě k jinému - a lepšímu - způsobu života. Oplátkou nepožaduje nic složitého ani nereálného. Potřebuje jenom, abych se o něj staral. A přesně to dělám.“

Pro člověka, který nepoznal šikmou plochu drogové závislosti, je to možná jen obyčejné vyprávění jednoho feťáka, který ani moc vyprávět neumí. Pro ty, co poznali tohle dno, je v tom určitě mnohem (mnohem!) víc, a pro kočkomily z obou kategorií je Bob bonusem navíc. Sečteno a podtrženo je to milá knížka - víc svým chlupatým obsahem, než poněkud kostrbatou formou - dalo by se říct, že je to slabá knížka se silným poselstvím. Tak silným, že přebije všechny literární nedostatky.

Když má člověk pro co, resp. pro koho žít, jde všechno mnohem snáz. To si jednoho dne ke svému překvapení uvědomil i James Bowen. V téhle knize nejde o to, čím byl, ale jak naložil s hozenou rukavicí v podobě kocoura Boba, protože ten v něm dokázal vykřesat jiskřičku smyslu života.
„Každý potřebuje přítele, jako je Bob. Měl jsem velké štěstí, že jsem jednoho takového našel...“

Martiiiik

Velmi jemný a dojemný příběh, krásný... Jak se s pomocí mazlíčka jde dostat ze dna.. A také jak je to někdy těžké.. Velmi vřele doporučuji :-)

Mayaotzin
08.12.2017

skvělá kniha i film je dobrý :)

kilometr
30.11.2017

Velmi milá,pozitivní a čtivá kniha o polepšeném feťákovi a kocourovi,kteří se stali přáteli.85%.

lenyleny
08.11.2017

O p t i m i s m u s - to je správné slovo pro tuto knihu. Zde se poukazuje na skutečnost, že lidi si začnou všímat okolních lidí -cizích lidí někdy až prostřednictvím zvířat, ať je to pes,kočka papoušek fretka...... Najednou je možnost se s tím cizím člověkem začít bavit, všimnout si ho, zapamatovat si ho, najít na něm něco dobrého. A zároveň je zde krásně popsána nutnost mít přítele a nemusí to být člověk ,aby se život se zvládal líp.
Máte-li špatnou náladu, nebo si prostě potřebujete duševně odpočinout tak prosím čtěte. A nemusí být přece každá kniha na vysoké literární úrovni ,aby přinesla štěstí,dobrou náladu a optimismus.

markyticka
28.09.2017

Kniha napsaná někým, kdo zjevně není spisovatelem, možná je to opět překladem, že se místy nečte snadno. Ale pro milovníka koček je to kniha i tak krásná, díky osudu a příběku, který je v ní zaznamenán. Muzikant a kocour na pokraji společnosti dostali svou další šanci na o fous lepší život.

Lucissia
21.09.2017

Když jsem viděla film, zanechal ve mně hluboký dojem. A tak jsem se rozhodla přečíst i knihu. A rozhodně jsem nebyla zklamaná. Obojí bylo krásné, kniha tím víc, že jsem si představila konkrétní tvář muzikanta. A kočičáka, samozřejmě.
Knihu řadím mezi nejlepší, co jsem kdy četla. :-)
(A pak, že andělé nejsou. Jsou. Mezi námi, chlupatí, čtvernozí a krásně předou. Doma mám takové dva... :-))

simika
04.09.2017

Laskavá knížka o nelehkém životě a jak to jde s někým po boku zvládnout. A nemusí to být vždycky jen člověk! I němá tvář dokáže zázraky.
Krásně a citlivě napsané a autor si ten úspěch a zlepšení života strašně zaslouží. Tleskám...

DeninkaK
17.08.2017

Přečteno během dvou pracovních dnů, jedním dechem. Lehce napsané, odpočinkové čtení, které má však svoji hloubku.

JohnCZ
15.08.2017

Kocour Bob je specifická kniha. Je to kniha o úplně obyčejných věcech psána úplně obyčejným člověkem, který viditelně ani není vyloženě nadaný spisovatel či mistr pera. Může to být dáno samozřejmě překladem, ale kniha působí po literární stránce místy trochu nedotaženě, jako kdyby ještě trošičku potřebovala obrousit hrany. Osobně to ale zrovna v tomhle případě vůbec neberu jako zápor. Základní podmínku to splňuje - je to napsané neskutečně čtivě. Jednoduše a velmi prostou formou, ale čtivě. A ta jistá neohrabanost tomu dodává kouzlo bezprostřednosti. I přesto, jak je příběh Jamese Bowena a jeho čtyřnohého kamaráda ve své podstatě obyčejný, tak je silný, lidský a upřímný. Ač to zprvu vypadá, že James zachránil život Bobovi, je jasné, že ve skutečnosti je tomu naopak. Pokud bych měl knihu porovnávat s filmem, který jsem viděl jako první, tak je jasné, že film je o něco více zdramatizovaný a některé události jsou poupraveny za účelem gradace, ale velmi mě těší, že se v drtivé většině případů drží pokorného ducha knihy. Žádný patos, žádné tlačení na pilu, ale upřímný příběh ze života.

hrabalikoval
04.08.2017

Knížku mi doporučila kamarádka. Musí říct, že knížka mě bavila a lehce se četla :) příjemná změna od knih které jsem četla a super uvolnění :) do knížky jsem se začetla a prožívala ji společně s Bobem a Jamesem.

Lady Greystoke
16.07.2017

Původně jsem měla pro kategorii "Kniha se zvířetem v názvu" v Čtenářské výzvě 2017 vybraného Psa baskervilského, jelikož jsem ho měla v knihovně. Pak jsem si ale řekla, že jelikož jsem kočkomilka, je pro mě zcela naprosto nezbytně nutné mít knihu, v jejímž názvu je kočka. Nebo kocour. A tak volba padla na Boba. A nelituji. Krom toho, že je to naprosto fascinující příběh, se mi už dlouho žádná kniha nečetla tak lehce.

Ježevika
09.07.2017

Dle mě, naprosto úžasná kniha, která má navždy místo v mojí knihovně. Obdivuji Jamese i Boba, oba dva úplně stejně a ze všeho nejvíc jejich přátelství, které se jen tak v dnešní době nevidí.