Kočka na rozpálené plechové střeše

Kočka na rozpálené plechové střeše https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136945/bmid_kocka-na-rozpalene-plechove-strese-4oZ-136945.jpg 4 406 66

Neschopnost komunikace mezi nejbližšími, touha po penězích, bolestná odhalení pravdy, strach ze smrti, ale zároveň ze života ve lži, pocity opuštěnosti v blízkosti těch, které milujeme. To vše čtenář nalezne ve hře jednoho z největších dramatiků 20. století.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Artur

Cat on a Hot Tin Roof , 1955

Miken008
26.01.2014 5 z 5

Perfektní divadelní hra, která se ze začátku může tvářt lehce tuctově, ale v průběhu chytne a nepustí. Jednoduchý děj? Možná, ale v jednoduchosti je síla. Doporučuji ***** :)

ondra1995
15.12.2013 4 z 5

Na můj vkus hodně mrazivá konverzace členů rodiny. Nedal jsem 5* snad jen proto, že jsem čekal trochu epičtější konec. Konec mě nezklamal, ale spíše překvapil, že přišel tak brzy. Čekal jsem ještě několik stránek navíc.

Hikari
13.10.2013 5 z 5

Po shlédnutí úžasného filmu, jsem si přečetla knihu. Akorát mě trochu zklamal jiný konec. :) určitě stojí za to přečíst i zhlédnout

anett123
08.08.2013 4 z 5

''Co je vítězstvím pro kočku na rozpálené plechové střeše? - To kdybych věděla... Asi aby tam vydržela co nejdýl.''

Napanee
17.03.2013 5 z 5

Skvělá kniha.. uvidíte sami kdo si ji přečtete..

Lidka
16.12.2012 5 z 5

Tak to je knížka u které vás mrazí a máte husí kůži. Jak se říká emoce nahusto, ale krásné....
Je to o odhalení pravdy, což může být někdy hodně těžké až kruté, je odhalena pravda o pocitech, jako jsou strach ze smrti, láska k životu , utajené vinna, majetnictví, ale také o neschopnosti čelit pravdě. A taky je to o síle citů partnerské a otcovské a jak jejich deficit může ovlivnit toho druhého, který na ně čeká, touží po nich a komu chybí. Postavy trpí neschopností vzájemné komunikace .
Maggi: Člověk si může připadat opuštěnější, když žije s někým koho miluje, než když je úplně sám! - Když tě totiž ten, koho ty miluješ nemiluje ..."

zfilmováno americká literatura rodinné vztahy alkoholismus Pulitzerova cena

Tennessee Williams (p)
americká, 1911 - 1983
2012  86%Tramvaj do stanice Touha
2012  82%Kočka na rozpálené plechové střeše
1980  86%Skleněný zvěřinec
1997  79%Římské jaro paní Stoneové
1988  82%Louka modrých dětí

Kniha Kočka na rozpálené plechové střeše je v