Vzhůru do divočiny

Vzhůru do divočiny https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302599/bmid_vzhuru-do-divociny-p2O-302599.jpg 5 249 64

Čtyři klany divokých koček si odedávna dělí území lesa podle zákonů, které stanovili kdysi dávno jejich předkové-válečníci. Kočkám Hromového klanu však nyní hrozí nebezpečí, protože bojovníci ze Stínového klanu jsou den ode dne silnější. Umírá jeden ušlechtilý kočičí válečník za druhým, a za stále záhadnějších okolností... Do toho zmatku a nejistoty přichází obyčejný domácí kocourek Zrzek. Zpočátku se zdá, že mezi ostřílenými kočičími bojovníky nemá šanci, ale pak se ukáže, že se mu vyrovná jen málokdo!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Into the wild , 2003

vlkodlaq
07.08.2020 5 z 5

Vzhůru do divočičiny by mě ještě před rokem nejspíš nezaujalo, jenže teď máme kočku no a tím ledacos mění :)

ElessaRiverbow
29.07.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem už četla před dvěma roky, jediný rozdíl je ten, že letos jsem to zkusila v angličtině. A kupodivu, rozuměla jsem tomu :D Sice jsem se na začátku trochu motala ve jménech, jelikož jsem byla zvyklá na ty česká, po pár kapitolách se to ale spravilo a dokonce se mi líbí více než ty v češtině. Tenhle příběh patří rozhodně do mých top 5 knih a rozhodně budu v sérii pokračovat, ideálně přečtu všechny a pravděpodobně taky v angličtině.

allita99
10.07.2020 5 z 5

super série!

Charloteen
24.04.2020 5 z 5

Moc se za zvířaty v reálném životě neženu. Proto, když jsem dostala tuhle knihu, byla jsem trochu zmatená. Moc se mi do ní nechtělo, ale dobře jsem udělala, že jsem si jí přečetla. A je to jedna z nejlepších knížek co jsem kdy četla. Ale musím vás upozornit, že vám na víc jak týden nevydrží, je hodně čtivá!

JancaMia
22.04.2020 5 z 5

super knížka o kočičích klanech :) těším se na další díl ..

Abukšákul
18.04.2020 5 z 5

Nemůžeme dát jinak než 5 hvězd. Krásný námět, napínavá, dobro zvítězilo nad zlem. Těšíme se na další díly. Dle posledních dvou kapitol je jasné, že jsou ve hře nejméně dvě záporné čičiny =)

TomášPryl
30.09.2019 5 z 5

Stručný děj:

Jednoho dne, zcela obyčejné domácí kotě dostane příležitost, přidat se do jednoho ze čtyř kočičích klanů, do Hromového klanu. Zde dostane jméno Ohnivák, stane se učedníkem a odpřisáhne Hvězdnému klanu, že bude svému klanu věrně sloužit a, že bude dodržovat válečnický zákoník. Jenže kvůli svému původu, si musí důvěru klanu velice těžce vybojovat. Naštěstí mu v tom pomáhá jeho kamarád Šedák. Naneštěstí Ohnivák, i kvůli jeho původu, poruší válečnický zákoník a to dokonce dvakrát. Do toho ještě klan Stínových vyžene klan Větrných z jejich území a chystají se zaútočit i na Hromový klan. K tomu začne Ohnivák s Šedákem podezírat zástupce velitelky, že se jí chystá zabít. Jenže Stínový klan mezitím zaútočí. Hromový klan však útok odvrátí. Nakonec se stanou Ohnivák a Šedák válečníky a dostanou nová jména: Ohnivé srdce a Šedý pruh.

Popis postavy:

Ohnivák je malý, zrzavý a mrštný kocour, který pochází z lidského obydlí. Umí velice dobře bojovat a dokáže se skoro komukoliv ubránit. Nejpodstatnější věc na Ohnivákovi je ale jeho dobrosrdečná a přátelská povaha, díky níž je vždy ochoten pomoci kamarádům v nouzi a to i přes to, že oni ho ne vždy mají v oblibě.

Osobní hodnocení:

Kniha patří k mým nejoblíbenějším. Rozhodně knihu doporučuji ostatním, kteří mají rádi dobrodružství a napětí, a hlavně kočky.

Pitíčko114
05.06.2019 5 z 5

Moc dobrá knížka……Nejvíc se mi líbili názvi těch kmenů

Bára2003
30.05.2019 5 z 5

Úplně úžasná kniha! Zamilovaná jsem si Modrou hvězdu a Ohniváka s Šedákem, akorát mi bylo líto Havrana :(, ale jsem ráda že mu Ohnivák s Šedákem pomohly :). Moc se mi nezmlova Dráp a to se potvrdilo na konci knihy. Jinak postavy byly krásně popsány to mám na Erin Hunrterové ráda :)
Hodně se tam bojovalo ale taky to mám ráda.
Rozhodně si přečtu další díly.
Za mě 5*. :D

SydBarrett
03.05.2019 3 z 5

První díl považuju osobně za vcelku nudný (v porovnání s ostatními ze série), ne ale tak, abych ho odložil. To bylo moc dobře. Ostatní díly jsou totiž každým dílem lepší a lepší a Ohnivous mě čím dál míň štve. V prvním díle je občas fakt na zabití.

mysik612
21.04.2019 5 z 5

Náááááááááááádherná kniha. Líbí se mi, že autorka dokáže i ze zcela normálních věcí udělat něco nadpřirozeného.

Elulilinka1
29.07.2018 5 z 5

Skvělá, napínavá kniha, zejména pro milovníky koček. Už se těším až si přečtu další knížky ze série...

VojtaRada
22.05.2018

Cože ?:o Tuhle knížku jsem našel už kdysi dááávno v knihovně.Tahle knížka se mi hrozně líbila,ale přesto jsem se nepídil po pokračování,protože jsem myslel,že žádné není.Teď jsem dočetl celou serii a musím říct že to je opravdu pecka

Paj-Inka
22.04.2018 5 z 5

Knížku jsem poprvé četla v jejím prvním vydání jako "Divoké kočky", ale ani teď, v mým dvaceti letech, mě nepřestalo bavit se k ní vracet a radovat se z každého nového dílu, na které jsem musela tak dlouho čekat. Je to příběh plný dobrodružství, přátelství, ale i bitev mezi klany, nebezpečí a nečekaných zvratů. Navíc skvěle napsaný i přes chyby, které v knize nasekal Albatros. Doufám, že se tentokrát nezastaví a vydá celou sérii...

Oslik007665
17.08.2017

Taky mne baví více zákon smecky

DrakaFila
17.08.2017 5 z 5

mooooooooooooooooooc vivedene moc nadherne
:-)

Kačkaknihomol
11.06.2017 5 z 5

Velmi povedené! Rozhodně lepší než Zákon smečky. Zákon smečky je fajn, ale Kočičí válečníci jsou víc čtivý a není tam tolik vaty jako ve zmíněném Zákonu smečky. Rozhodně si přečtu další díl, chci se dozvědět jak to dopadne s Drápem atd.

Někdo2003
30.03.2017

Best řada ever

limo
05.02.2017 4 z 5

Hezký díl. Ale víc mě baví Zákon smečky.

berka4151
17.01.2017 5 z 5

Ano přiznávám, že rozhodně nejsem cílová skupina, ale rodič má vědět, co čte jeho dítě. A musím říct, že dceru i mne Zrzek vtáhl do děje a nepustil. A to ke všemu mám slabost na zrzavé kočky. Takže jako dětská dobrodružná literatura jedině doporučuji!