Knihy džunglí

kniha od:


Koupit

Knihy džunglí je dvoudílná kniha dobrodružných povídek a novel Jde vlastně o jakýsi zvířecí epos v próze odehrávající se až na dva příběhy v indické džungli. První kniha obsahuje sedm, druhá osm povídek, respektive novel. Ty jsou uvedeny krátkou básní a na konci každé z nich jsou uvedeny další básnické texty, doplňující vyprávění. Více než polovina z nich (tři v prvním a pět ve druhém dílu) se týkají malého indického chlapce Mauglího (anglicky Mowgli), kterého unesl z vesnice lidožravý tygr a zachránila jej vlčí smečka. Tyto příběhy jsou někdy vydávány zvlášť s titulem nesoucím jméno svého hlavního hrdiny Mauglí, což prý znamemá ve zvířecí řeči Žabáček (jméno dostal chlapec od své adoptivní vlčí matky). V knize totiž zvířata spolu rozmlouvají, lidé však o tom vůbec nevědí a jejich řeč nevnímají. Mauglí se však řeči zvířat naučí a stane se plnohodnotným obyvatelem džungle i příslušníkem vlčí smečky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32381/knihy-dzungli-32381.jpg 4.1739
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Příroda, zvířata

Vydáno: , BB art
Originální název:

The Jungle Book, The Second Jungle Book, 1984


více info...
Nahrávám...

Komentáře (102)

Kniha Knihy džunglí

Rawen616
19. června

Bohužel mě tolik neoslovila, protože je to kniha docela dost ukecaná a samozřejmě poplatná dobrodružné literatuře doby vzniku. Krom toho mi nesedí sáhodlouhé filozofické rozmluvy zvířat. Léta jsem žil v přesvědčení, že Knihy džunglí jsou uceleným příběhem o Mauglím ale jde o soubor povídek o spojení lidí a přírody a ten známý "disneyovský" příběh jsou jen spojené tři povídky ze začátku a to je Disney ještě výrazně upravil:-) Mauglího příběh se ale táhne celou knihou a uzavírá ji. Paradoxně se mi ale asi nejvíce líbily příběhy bez něj. Ten o Mungovi, o poustevníkovi a pak ten s Eskymáky. I přes všechny výtky jde o klasiku a neuškodí když si ji přečtete.

vernem1850
16. června

Pěkná klasická knížka o dobrodružstvích v pralese.


Kabuky
11. června

Vzpomínka na dětství.

Jave
18. dubna

Milá vzpomínka na dětství :-)

Nikusha
17. ledna

Nejraději mám animovanou verzi, ale ráda jsem se vrátila do dětství i v psané formě. Nikdy jsem ji jako povinnou četbu nečetla a možná proto jsem si ji i o to víc užila. Nesmrtelný příběh, který každý zná.

Belanna
21.09.2021

Jedna z mých nejčtenějších knížek v dětství.
Stále má své kouzlo :)

ArkAngel
04.09.2021

Příběhy se zvířaty nebo spojením člověka a přírody mám rád, ale Knihy džunglí mne nezaujaly. Džungle sice je divoká a plná nebezpečí, ale to neznamená, že v každém příběhu musí být nutně nějaké násilí. Mauglí jako hrdina mne příliš nebavil a lidský prvek tu fungoval jinak spíše jako antagonistický, což na jednu stranu může dávat smysl, ale je to také už ohrané. Osobně mne nejvíce bavil asi příběh s šelmou mungo, ale jinak mne zbylé příběhy, které nebyly o Mauglím až tolik neoslovily.

Kája_14
03.08.2021

Kniha mě moc neoslovila... četla jsem jí jenom kvůli povinné četbě. Ale některým lidem se líbila a já nemám nic proti....

1