Knihovna malých zázraků

Knihovna malých zázraků https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502051/bmid_knihovna-malych-zazraku-HeG-502051.jpg 4 297 90

Objev zmuchlaného seznamu četby, zastrčeného do staré knížky v knihovně, je počátkem neobyčejné cesty. Seznam knih otevírá bránu k novým a nádherným světům, od věčných příběhů lásky a přátelství až k epické cestě chlapce s tygrem přes Tichý oceán, a to právě v okamžiku, kdy Alíša potřebuje uniknout od osobních starostí. A když vdovec Mukéš dorazí do knihovny, protože touží navázat vztah se svojí knihomolskou vnučkou, zasvětí ho Alíša do tajemství nalezeného seznamu četby. Nejistá teenagerka a osamělý dědeček tak zakládají neobyčejný čtenářský klub o dvou členech. Knihovna malých zázraků je inspirující a hřejivá óda na vyprávění a jeho moc přenášet nás do jiných světů, spojovat nás a připomínat nám, že nový začátek nás čeká už možná na další stránce…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast

The Reading List , 2021

a304
14.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Raději čtu očima než ušima, protože se mohu vracet k odstavci, myšlence opakovaně a opakovaně si pochutnávat ... Připomíná mi to dílo architekta, ladící materiály, promyšleně do sebe zapadající a ten dojem...
Užívejte četbu i život, dnešek je dnes, tak ať stojí za to.

ydnac
13.11.2022 5 z 5

KNIHA O MOJÍ VELIKÉ LÁSCE - O KNIHÁCH

Mukéš je vdovec, otec a dědeček.
Ke čtení ho přivedlo, krom jiného, přání být blíž své vnučce. Chtěl mít téma k hovoru a tím se staly knihy :-)
Jeho žena byla také velkou čtenářkou a Mukéš po její smrti objevil knihu Zakletý v čase, která mu pomohla pochopit Naininu lásku ke čtení a současně cítil souznění s knihou, kterou četla i jeho žena. Ztotožňoval se s hlavní hrdinkou, jež zůstala také sama, vzpomínal na manželku.
Viděl v knize určitý odkaz.

Alíša je mladá dívka, 17 let. Žije s bratrem a společně se starají o nemocnou maminku, jež má zřejmě duševní poruchu.
Ke čtení jí přivedla letní brigáda v knihovně a poté i zvláštní seznam , jenž nalezla v jedné z vrácených knih.

Je to krásný a dojemný příběh.
Je o přátelství, rodině, radosti i smutku.
Je o kouzlu, které nám dávají knihy.
Je o tom, jak žijeme příběhy hlavních hrdinů, fandíme jim, smějeme se s nimi, jsme zaskočení, překvapení, dojatí, myslíme na ně i přes den, přemýšlíme o nich.
Rádi o nich s někým mluvíme :-)

Věřím, že knihy jsou pro mnohé smyslem života :-)
DOPORUČUJI :-)

KatChiss
13.11.2022 5 z 5

“Řekla bych, že každá knížka může na různé čtenáře působit rozdílně.”
V poslední době jsem si zamilovala knihy o knihách. Půlnoční knihovnu, Knihonoše a teď se k nim přidala i Knihovna malých zázraků. Jednou z hlavních postav je mladá Alíša, která se se svým bratrem stará o nemocnou matku. Přivydělává si v místní knihovně, ale knihy nečte a je na zákazníky nepříjemná. Jedním z nich je postarší Mukéš, jemuž nedávno zemřela manželka a chtěl by se sblížit se svou vnučkou, která miluje knihy. Postupem času se z něj a Alíši stanou přátelé. A to vše díky seznamu knih, který našla Alíša v jedné knize. Jsou na něm knihy jako Jako zabít ptáčka, Malé ženy, Pí a jeho život nebo Pýcha a předsudek. Alíša a Mukéš je postupně čtou a povídají si o nich. Musím říct, že mě na spoustu z nich dost nalákali. Hlavně na Jako zabít ptáčka.
Tenhle příběh vás pohladí po duši. Rozpláče vás. Dojme. Rozesměje. Zamilujete si Alíšu, kterou knihy změnily. Začala si vážit života, dívat se na něj úplně jinýma očima. Poznala díky nim nové přátele, se kterými se cítí dobře. Zamilujete si Mukéše, který je ze začátku velmi plachý a osamělý, ale i jemu knihy změnily život. Sblížily ho s rodinou, daly mu vlastní hlas a dodaly mu odvahy. Byla jsem pyšná, když se za sebe postavil a řekl, co si myslí. Alíša a Mukéš už navždy zůstanou v mém srdci.
“...knížky nejsou vždycky jen způsob úniku. Někdy nás mohou něco naučit. Knížky nám svět ukazují, ne schovávají.”

Dancaa1
29.10.2022 5 z 5

Kniha pro správné knihomoly. :-) zahřála u srdce, při jejím čtení si člověk tak nějak uvědomí, proč miluje knihy a čtení knih.
Lehce mi připomněla mou letošní nejlepší knihu - Půlnoční knihovna od Matta Haiga.

TerryDee
14.10.2022 4 z 5

V knize najdeme mnoho postav, nicméně těmi nejdůležitějšími jsou Alíša a Mukéš, jenž to nemají v životě jednoduché.

Alíša je sedmnáctiletá dívka, která se se svým starším bratrem Aidenem stará o nemocnou matku. Když není doma, tak je knihovně, kde vypomáhat jako brigádník, i přesto že ke knihám nemá žádnou citovou vazbu. Vše se změní nalezením seznamu knih "Mohlo by se vám hodit".

Panu Mukéšovi zemřela žena a on se po jejím odchodu cítí velmi osamělý. Až jednoho dne objeví manželčinu knihu, která mu změní život. Donutí ho to jít do knihovny, kde se seznamuje s Alíšou. Jejich první setkání nedopadne úplně nejlépe. Nicméně díky nalezeném seznamu se střetnou znovu a v tu chvíli vzniká něco nového. Díky knihám a jejich příběhům se oba necítí už tolik osamělí a nacházejí útěchu.

Líbí se mi myšlenka seznamu, který by si měli ostatní přečíst. Myslím si, že každý si v jednotlivé knize najde to, co jemu bude blízké. ️

Damonka12
10.10.2022 2 z 5

Musím teda říci, že já byla z knihy zklamaná. Vypadala podle obálky skvěle, ale ve skutečnosti se v ní nic nedělo. Byla čtivá to jo, ale o nic tam nešlo, kromě jedné události ke konci jsem se u knihy nudila. Taky mě absolutně nezajímalo, co se děje s hlavními postavami, ale spíš proměna zastaralé knihovny na moderní knihovnu, což už samo o sobě vypovídá o tom, jak moc mě kniha bavila. Prostředí knih a knihovny bylo ale super.

bookcase
09.10.2022 5 z 5

Ryzí krása, knížka pro všechny milovníky dobré četby. Jsem z ní úplně paf. :)

Kenan
08.10.2022 5 z 5

Mukéš, truchlící nad ztrátou manželky, je osamělý, potýkající se s představami jeho dcer o jeho životě a nevědomostí, co si má najednou dál počít. Najde knihu, kterou četla jeho manželka, vášnivá čtenářka, začte se do ní a nakonec se rozhodne vrátit ji do knihovny. Návštěvou knihovny vše začíná. Nalezne zde nejen klid, ale i mladou Alíšu a další přátele, obnovuje vztah se svou vnučkou a necítí se už tak sám. Je to kniha smutná, milá, plná naděje a moc krásně se čte. Mrzí mně jen, že jsem nečetla knihy, o kterých se v příběhu mluví, jistě bych si ho užila ještě víc. Vřele doporučuji.

lena.o.knihach
05.10.2022 4 z 5

Tohle byla kniha, která mě donutila zpomalit a v klidu si vychutnat příběh o jedné knihovně, kde se dějí zázraky. A jeden takový malý zázrak představoval seznam knih na obyčejném papírku.

V knize se vyskytuje spoustu postav, ale ty nejdůležitějšími jsou starý vdovec Mukéš a mladá studentka Alíša. Ačkoli se to nezdá, mají něco společného - nečtou. Ale začnou, protože zázraky se dějí. Teenagerku a osamělého důchodce spojí touha a zvědavost po jiných světech a zakládají neobyčejný čtenářský klub o dvou členech.

Miluju příběhy, ve kterých mají velkou roli knihy a Knihovna malých zázraků jich je plná. Dostala jsem chuť si znovu přečíst Jak zabít ptáčka, Pýchu a předsudek a také jsem na svůj seznam připsala plno dalších knih, které mě zaujaly.

Bylo to nádherné čtení, a kdyby mě konec dojal k slzám, neváhala bych s plným počtem hvězd. Každopádně vážně stojí za to. Je to překrásný román, ve kterém knihy sbližují a pomáhají k novým začátkům.

EvikU.
04.10.2022 4 z 5

Knihu prolínají kapitoly starého pána Mukéše a sedmnáctileté dívky Alíši. Na začátku je seznam knih: Mohlo by se vám hodit
Jako zabít ptáčka, Mrtvá a živá, Lovec draků, Pí a jeho život, Pýcha a předsudek, Malé ženy, Milovaná, Vhodný nápadník.

Mukéš prožívá těžké období po ztrátě své ženy, cítí se osamělý, má dcery, ale ty mají své rodiny a nemají na něj tolik času... Vzpomíná na manželku, která hrozně ráda četla a vezme si ze stolku její knihu. Najednou jako by jí byl blíž.. Vydává se do knihovny.

Alíša pracuje v knihovně, ale knihy ji nezajímají. Má těžký život, stará se spolu s bratrem o psychicky nemocnou mámu. Když není doma je v práci v knihovně a cítí se velmi sama. První seznámení Alíši a Mukéše neproběhne nejlépe. Ale pak Alíša najde seznam a začne číst knihy jak jsou na lístku. Doporučuje knihy Mukéšovi a pak se mohou o knihách bavit.

Nepřipadají si osaměle jak díky jinému příběhu, který zkrz knihu prožívají, tak díky rozmluvě o knize.

Kniha je taková milé povídání o knihách, knihovně, ale i samotný příběh o tom, jak jim knihy změnily život k lepšímu. 160 stran do konce byla kniha smutná, ale i krásná.

Ze seznamu jsem četla Jako zabít ptáčka, Lovec draků, Pýcha a předsudek. Láká mě si doplnit a přečíst i zbývající knihy. Knihu doporučuji.

Autorovy knížky

2022  83%Knihovna malých zázraků