Knihovna malých zázraků

Knihovna malých zázraků https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502051/bmid_knihovna-malych-zazraku-HeG-502051.jpg 4 297 90

Objev zmuchlaného seznamu četby, zastrčeného do staré knížky v knihovně, je počátkem neobyčejné cesty. Seznam knih otevírá bránu k novým a nádherným světům, od věčných příběhů lásky a přátelství až k epické cestě chlapce s tygrem přes Tichý oceán, a to právě v okamžiku, kdy Alíša potřebuje uniknout od osobních starostí. A když vdovec Mukéš dorazí do knihovny, protože touží navázat vztah se svojí knihomolskou vnučkou, zasvětí ho Alíša do tajemství nalezeného seznamu četby. Nejistá teenagerka a osamělý dědeček tak zakládají neobyčejný čtenářský klub o dvou členech. Knihovna malých zázraků je inspirující a hřejivá óda na vyprávění a jeho moc přenášet nás do jiných světů, spojovat nás a připomínat nám, že nový začátek nás čeká už možná na další stránce…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast

The Reading List , 2021

JoMia
07.10.2023 3 z 5

Do knihy jsem se tak nějak nemohla pořádně začíst. Naprosto se ztotožňuji s názorem Inugoya. Podtrženo sečteno 3,5 .

Inugoya
04.10.2023 3 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity.

Měla jsem problémy se začíst a velké množství indických výrazů tomu moc nepomáhalo (nechci každý význam muset dohledávat někde na konci ve slovníčku).

Taky mě zklamal tragický konec jedné z vedlejších postav, který mi přišel poněkud zbytečný.

Vlastně mi vrtá hlavou, proč tam mnohé ty postavy vůbec byly, když jim nebyl věnovaný prakticky žádný prostor, kromě drobné kapitoly, kdy našly svůj knižní seznam.

Námět sám o sobě je dobrý, ale nějak to úplně nevyšlo a slibovaný zázrak potkal asi jenom hlavní postavu pana P.
Potenciál každopádně zůstal nevyužit.
Celé to v konečném důsledku působí spíš náročně a smutně, ale pokud si u čtení rádi popláčete, směle do toho.

Aktij605
28.09.2023 5 z 5

“…když se ti nějaká knížka vážně líbí, musíš si ji přečíst znovu! Abys znovu prožil to, co se ti líbilo, a našel věci, kterých sis předtím nevšiml. Knížky se vždycky mění spolu s tím, kdo je čte.”
Knihovna malých zázraků stojí za přečtení. Je to pohlazení, zamyšlení, posmutnění i potěšení .
Zatím mám přečtenu jednu knížku ze seznamu…a těším se na další jako pan P.

Adriena838772
19.09.2023 5 z 5

Strašně moc dobrá knížka a hrozně moc se mi to líbilo. Tuhle knížku mužu fakt moc doporučuji mají buď v knihkupectví nebo v knihovně

holkazaknihou
04.09.2023 5 z 5

Krasne a laskave napsany pribeh o osudu jedne knihovny a lidi, kteri do ni chodi Jo, plakala jsem, protoze je opravdu hezky napsana. Prectete si to..

Agatha84
03.09.2023 1 z 5

Konečně dočteno! Opravdu se snažím přijít na to, proč jsem se tímto příběhem tolik trápila a proč mi během čtení bylo dosti nepříjemně.
Samotná myšlenka využití seznamu knih je povedená, ale tady nefungovala ani trochu. Neustálé roubování knižních postav do děje bylo iritující až násilné. Zde přítomným byla věnována malá míra pozornosti, vše bylo předestíráno jaksi povrchně, naivně a knihovna, i kdyby jen malých zázraků, se mi v tomto hledá jen stěží. Bohužel.

kopeceli
18.08.2023 4 z 5

Dobře napsaná kniha. Líbí se mi představa knihovny, kde se setkávají lidé s těžkými osudy a pokouší se jeden druhého podporovat. Vyjít z osamění. Každý má jiný seznam knih, které mu mohou pomoci, které jsou jeho oblíbené. V každém případě ale kniha je dobrý prostředek k překonávání trápení.
Takže i když jsem moc nerozuměla indickým realitám a protože kniha neobsahuje žádné vysvětlivky, rušilo mne to při čtení, i když se stále jedná o stejných knihách a já se chtěla dozvědět další tituly, ke kterým čtenáři dospěli, přesto je tato kniha svým způsobem fascinující.

mysterygirl
11.08.2023 4 z 5

Krásný ,mily příběh .
Některé knihy že "seznamu" jsem četla,některé mám doma neprectene a jednu jsem si objednala.

Ventimiglia
08.08.2023 5 z 5

Knihovna malých zázraků sice není žádný literární zázrak, ale je to velice milé čtení. Prostě si přejete, aby Mukéš našel v knížkách, které mu doporučuje Alíša (která zpočátku není žádná čtenářka, a proto čerpá z nalezeného seznamu; tady byl ovšem rozčilující zádrhel, protože se mi jen těžko věřilo, že Alíša je výborná studentka a přitom nezná z literatury prakticky nic:(), inspiraci, jež mu pomůže život změnit k lepšímu. Bavilo mě připomínat si knížky, které už jsem četla, a některé se chystám přečíst znovu. A inspirativní bylo to, jak postavy uměly propojit to, co četly v knížkách, se svou životní situací. Přála bych si, abychom tak četli - s takovou chutí a vnímavostí.

kuky921
07.08.2023 5 z 5

Krásný a dojemný příběh. Těšila jsem se na každý okamžik, kdy jsem mohla po knížce šáhnout. Úžasné čtení

Mira7
02.08.2023 4 z 5

Začíst se do knihy mi chvíli trvalo, zajímavý příběh se rozvine postupně. Kniha (nejen) o knihách.

Maraiser
01.08.2023 5 z 5

Upřímně, na konci mé oči zaslzely. Opravdu mne to chytlo. A pěkně se to četlo.
Ale z toho seznamu bych si asi nic nepřečetl.

Zorka
31.07.2023 3 z 5

Prázdninové odpočinkové čtení. Pokud člověk některé knihy ze seznamu zná, o to více je pro něj dílo milým příběhem o tom, jak nás knihy mohou spojovat.

crazyslunicko
28.07.2023 5 z 5

Moc milá knížka o vdovci, který vyšel ze své komfortní zóny a mladé Alíši, která se snaží nějak přežít brigádu v knihovně. Oba dva se navzájem ovlivní a nasměrují svůj život ke knížkám a záhadnému seznamu knih. Svým způsobem hrozně smutná knížka. Hlavně ten konec.

Renatas
27.07.2023 3 z 5

Dost smutná a náročná knížka. Není to žádné odpočinkové prázdninové čtení.

Máša10
17.07.2023 3 z 5

No, taková pohádka Abych řekla pravdu, tak za půlkou už jsem se začala těšit, až bude "hotovo". Ale přiznávám, že určitě sáhnu ještě po nějaké knížce, která se nevešla do seznamu a je zmíněna až v doslovu

fle.urinka
12.07.2023 3 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu mi strašně dlouho trvalo, než jsem se začetla a děj mě pohltil, ale zároveň ve mě kniha vzbudila různé emoce, které vyvrcholily tím, že ani nevím jak, musela jsem utírat slzy. Příběh je silný, ale tak nějak mi přišlo, že místama plynul pomaleji.
Každopádně díky knize mám, asi jako všichni, kteří ji četli, seznam dalších knih, které musím přečíst.

anibeni
22.06.2023 5 z 5

"Knížky se vždycky mění spolu s tím, kdo je čte."
To je nádherná myšlenka a podle mě tak pravdivá!!!
Knihovna malých zázraků se mi nečekaně moc líbila.. Vzala jsem si ji ke čtení jako doplňkovou a oddychovou knížku a ona to přitom byla docela silná a emotivní kniha..

ryan32
02.06.2023 5 z 5

Moc hezky napsaná kniha, která se mi moc dobře četla.

Ishir
26.05.2023 5 z 5

To je nádherný příběh. Mohu jen vřele doporučit

Autorovy knížky

2022  83%Knihovna malých zázraků