Kniha snů

Kniha snů https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3050/bmid_kniha-snu-AK1-3050.png 3 26 8

Kerouac si po dlouhou dobu zaznamenával po probuzení své sny, vždy co nejrychleji, ve snaze vyloučit rozumovou korekturu snové látky. Soubor záznamů snů přináší tento pozoruhodný titul. Autorovy životní zážitky se tu předvádí z nového úhlu a postavy, které známe z Kerouacových románů, se nám přibližují skrze snovou optiku.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Book of Dreams , 1960

ozzak
01.06.2022 4 z 5

Hodně zajímavá kniha snů beatnika Jacka kerouaca

DeepSea21
17.06.2019 2 z 5

Nejslabší od Jacka Kerouaca.

Stanas513
09.04.2019 2 z 5

Tuto knihu by asi měli číst hlavně ti čtenáři, kteří znají díla Jacka Kerouaca. I moje sny jsou tak trochu fantasmagorické, tak co čekat od jiných? Škoda, že jsem před touto knihou nečetla ani jedno jeho dílo, možná bych z toho měla větší užitek... Četba mi dala docela zabrat.

HenryOsmý
06.02.2019 4 z 5

Pozoruhodná kniha, nesnadná k četbě, ale určitě nesmírně zvláštní. Několikrát jsem se přistihl, že se do toho vžívám až moc ... a pak jsem sám nemohl usnout :)

Gwaihir
23.12.2016 3 z 5

Ze čtenářského pohledu jsou Kerouacovy sny nejspíše tím nejnesnadnějším čtením, které si jen lze představit. Živelné zápisky, někdy více, avšak velmi často jen málo smysluplných, výjevů z hlubin spletité beatnické mysli snad ani jiné být nemohou. Někdy je to čtení celkem zábavné, jindy zase trochu děsivé, ale bohužel jen málokdy skutečně poutavé či dokonce strhující. 50 %

NEGR
18.08.2013 4 z 5

Nehodnotím literární hodnotu knihy, nýbrž schopnost autora systematicky své sny zaznamenávat a hlavně si je pamatovat.

Njum
07.08.2011 2 z 5

Myšlenka zaznamenání snové atmosféry nedotčené realitou a racionálním uvažováním je bezpochyby skvělá, avšak, prvních pár stránek přečtete se zájmem, jelikož vás baví ta ryzí čistota, jenže po dalších několika otočeních strany už prostě potřebujete alespoň nějaké vodítko a alespoň nějakou myšlenku nebo událost. Taky jsem knihu nedočetla. Samozřejmě, že bych to byla dokázala, kdybych po tom toužila, ale já to vlastně ani nepotřebuji, protože je mi jasné, jakým způsobem to všechno bude pokračovat a že po přečtení nebudu o nic moudřejší, než jsem a to se mi nehodí. Kerouacka, stejně jako další beatníky, bezmezně uctívám, avšak tohle poněkud přehnal. Něco jiného je nedržet se konvencí a psát si podle svého a něco jiného je zapomenout, že kniha není deníček ale sdělovací prostředek pro čtenáře.

Violetti
21.07.2011 2 z 5

Se zahanbením musím přiznat, že jsem ji nezvládla dočíst. Jack je bezesporu perfektní spisovatel se spoustou ideálů a nebudu zastírat, že i já jsem párkrát měla nutkání zapisovat si sny. Avšak teď je mi jasné, že sny jsou zajímavé asi jen pro jejich majitele. Je to sice zajímavé, ale...