Kniha o lásce a přátelství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pohled hlubinné psychologie a spirituálních tradic na mezilidské vztahy.Kniha se zabývá tématy jako: Tajemství intimity, Přátelství a komunita, Kreativní iluze v romantické lásce, Konverzace a dopisy, Patologie láskyn atd..Vztahy k druhým lidem i s obtížemi, které často působí, prohlubují náš život a pomáhají naplňovat potřeby duše. Kniha T. Moora není založena na normativních teoriích, spíše vede čtenáře k otevřenosti a snaze porozumět symptomům vztahů a jejich významu. Lze pak stavět i na takových momentech v mezilidských vztazích jako je odloučení, žárlivost či sexuální nesoulad... ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49497/kniha-o-lasce-a-pratelstvi-49497.jpg 4.218
Žánr:
Literatura světová, Duchovní literatura, Náboženství

Vydáno: , Portál
Originální název:

Soul mates


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Kniha o lásce a přátelství

anansie
13.09.2020

Kniha by se dala stručně shrnout jako pojednání o duši ve vztazích. Autor nabízí spirituální pohled na manželství, přátelství, rodinu, sexualitu, využívá často řeckých mýtů a archetypální psychologie, v závěru nabízí velmi podnětné zamyšlení nad žárlivostí, zlostí, ochladnutím ve vztahu a nad tím, jak lze nazírat na konec vztahů. Kniha je psána velmi abstraktně a je tedy poněkud náročná na uchopení. Je vhodná k rozjímání nad sebou a nad tím, jak vnímat oduševnělost ve vztazích, nikoli jako nějaká praktická příručka, jak vylepšovat své vztahy.

squid
04.09.2018

Asi to chce základy jungiánské psychoterapie, aby si člověk knihu naplno užil. Moore (http://thomasmooresoul.com/ ) zpracovává své stěžejní téma duše na pozadí genealogie intimních mezilidských vztahů. Pokud člověk přistoupí na jeho výklad, může pocítit jisté osvobození, že láskyplné vztahy nejsou člověku dány jen proto, aby reprodukoval rod a chránil majetky, ale že i tak mají tyto vztahy své zákonitosti a morálku. Doporučují číst, když má člověk čas na sebe, není to podle mě vhodné jako self-help do vlaku.


molt
23.06.2017

Fajn knížka, trochu jsem váhal zda to není víc filosofie než psychologie, ale ne(pak jsem totiž četl Junga).

nickym
30.11.2013

Příjde mi, že autor úplně zapoměl na slovo komunikace mezi partnery a že něco takového může vůbec existovat.
Také, že vše můžu řešit s Bohem a odevzdávat své těžkosti Jemu...
Pro mě velice divná filozofická knížka...

Eleanorra
20.11.2013

Kniha o duši a s duší: originální, hluboký pohled na vztahy. Místy těžké na čtení pro svou abstraktnost, místy vystihuje přesně moje pocity. A právě kvůli těmhle pasážím mně stála knížka za přečtení. Ne pro získání kuchařkového postupu pro změnu, ale spíše pro možnost reflexe.