Temné noci duše

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Průvodce na cestě těžkými životními zkouškami. Temná noc duše není psychologický syndrom, je označením hledání smyslu v nejtemnějších hodinách našeho života – při ztrátě milované osoby, v okamžicích rozpadu vztahu, v době stárnutí nebo nemoci, při krizích v zaměstnání nebo dlouhotrvající nespokojenosti v životě. Většina lidí, i když každý jindy, projde obdobím smutku, zkoušek, ztrát, frustrace nebo omylů, tak dlouhým a drtivým, že bychom ho mohli nazvat temnou nocí duše. Pokud je pro vás nejdůležitější životní hodnotou zdraví, snažíte se této temnoty co nejrychleji zbavit. Ale jestli hledáte smysl, osobitost a osobní základ, možná zjistíte, že temná noc vám nabízí mnoho zajímavých darů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15794/temne-noci-duse-15794.jpg 4.550
Žánr:
Literatura světová, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Portál
Originální název:

Dark Nights of the Soul, 2008


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Temné noci duše

Shindo
14.11.2020

Kniha, ktorá pomôže vrhnúť trocha svetla na náročné obdobie, do ktorého sa môže dostať ktokoľvek z nás. Napriek tomu, že svojim názvom odkazuje na jedného z najväčších katolíckych mystikov, nie je prehnane kresťanská, dokonca ani prehnane náboženská všeobecne. Autor čerpá z rôznych tradícií aj zo svojej vlastnej skúsenosti.

S niektorými vecami som však nesúhlasil, kniha na mňa miestami pôsobila príliš ezo (možno je to aj tým, že autor je jungián a tí na mňa tak často pôsobia).

Poznámka pre prekladateľa: Izumi Šikibu je žena a Ananda Coomaraswamy muž, nie naopak.

jana1199
04.07.2020

Opravdu krásná kniha, která člověku může pomoci v těžších chvílích života. Moc se mi líbí jeho myšlenky a myslím, že díky němu jsem spoustu věcí přehodnotila a ráda se ke knize vracím a čtu si v kapitolách i dále. Určitě bude mít místečko v mé knihovně.


green.tea
10.01.2019

Nelehké, ale dobré čtení, zároveň očišťující. S nadějí, že od dna se dá odrazit. Čtu v trochu přeházeném pořadí, těším se i na Knihu o duši od stejného autora.

kamibe
30.04.2018

Nelehká, ale parádní - přesně pro chvíle, kdy si člověk myslí, že hůř už mu být nemůže. A už mám připravenou jeho Knihu o duši.

Ivaksa
06.02.2018

Já jsem za tuhle knihu opravdu vděčná. Protože ukazuje temná lidská údobí v úplně jiném světle. Ve světle poznávání sebe sama a přijetí svých temnot.To znamená období smutků, nemocí, pokušení, vzteku a dalších emočně těžkých zkoušek, ovšem jinak nežli jsme zvyklí z moderních motivačních knížek. Nejsme zde nuceni od nich prchat nebo je pokrytecky ignorovat a překrývat "pozitivními žvásty", nýbrž si je můžeme přirozeně užít tak, jak naše duše ve skutečnosti žádá.

petaSk
25.10.2014

Kniha převážně o tom, jak vidět v životních krizích příležitost k osobnímu růstu. Autor tyto krize nijak nezlehčuje a ani neříká, že jejich konec bude příjemný. Thomas Moore chápe běžný život člověka jako to nejlepší, co se nám může stát, zároveň taky varuje před konformitou a stádností a nabádá nás skrze vlastní temnotu poznat a přijmout, co jsme. Ač strávil Thomas Moore v klášteře, jeho kniha není nijak moralistická, ani náboženská. Občasné příběhy z bible mají stejnou funkci jako příběhy z řecké či jiné mytologie a filozofických učení. Temné noci duše je skvělá směs psychologie, filozofie, spirituality a mytologie, čehož Thomas Moore skvěle využívá, aby nám temnou noc co nejlépe pomohl pochopit.