Kniha bez názvu

Kniha bez názvu https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80647/kniha-bez-nazvu-80647.jpg 3 21 3

O mesto Santa Mondega dosiaľ okolitý svet nejavil záujem – akoby chcel zabudnúť, že toto miesto vôbec existuje. Je preto veľmi nezvyčajné, že sa tam vláda Spojených štátov amerických odrazu rozhodne vyslať svojho zvláštneho agenta, navyše odborníka na nadprirodzené javy. V Santa Mondege sa dejú čudné veci, ale koho trápi, že je tu najvyššia kriminalita v Amerike? Že sa tu každých päť rokov opakuje zatmenie slnka? Že tu pri poslednom zatmení vyčíňal masový vrah, a teraz, keď sa slnko znovu ukryje v tieni mesiaca, chystá sa opäť vtrhnúť na scénu? Detektív Miles Jensen je doslova posadnutý. Bude však mať čo robiť, aby presvedčil skeptických kolegov, že v Santa Mondege dozrieva sprisahanie síl zla. "Príbeh neznámeho autora, ktorý sa najskôr stal senzáciou na internete, teraz prichádza v knižnej verzii – ak to náhodou nie je tenulinký pergamen vyrobený z ľudskej kože..."... celý text

Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Book with no name

Gréta79
23.12.2020 4 z 5

Nechápem, prečo má táto kniha také nízke hodnotenie. Mňa zaujala od prvej strany a prečítala som ju na jeden šup. Príbeh je rezko napísaný, autorov štýl písania aj jazyka mne osobne sadol a veľmi sa mi páčil.

majanka
28.12.2019 3 z 5

Zaujal názov knihy a to, že napísal anonym. Tiež však mi hodila do Čitateľskej výzvy. Príbeh nie je zlý, ale nie je to môj žáner. Určite to nie je kniha, ktorú by som prečítala aj druhýkrát.

FoboSVK
22.11.2016 3 z 5

Dostal som sa k názorom rôznych čitateľov, ktorý túto knihu odsudzujú. Vraj je neestetická, štylisticky zle napísaná so slabým dejom a že je jasné prečo autor neuviedol svoje meno...

Nehovorím nie je to žiadny Lehanenov Prekliaty ostrov, ale dej nebol vôbec zlý. Dokonca mňa niektoré vyústenia prekvapili a nečakal som ich.

Páčilo sa mi aj že autor sa nebál pracovať s vulgarizmami (často) čo tiež malo negatívny ohlas, ale prečo si klamať? Veď v bežnom živote to je tak isto (je to síce nepekné, neestetické a "neliterárne" ale je to tak) vulgarizmus z jednej strany a vulgarizmus z druhej strany tak o čo je to horšie keď to zachytíme v knihe? Nuž utrpí tým mravná stránka knihy, ale tak nie všetky musia byť poučné a mravné.

Verím že autor "anonym" by mohol ešte zopár príbehov spracovať a myslím že by som si ich aj prečítal ak by to bolo od "anonyma". Nebolo to tak zlé.