Tanec s vlky

Tanec s vlky https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82082/bmid_tanec-s-vlky-UUR-82082.jpg 5 348 78

Kmen Komančů série

Krátce po skončení války Severu proti Jihu je voják Severu vyznamenaný za statečnost John Dumbar převelen do pevnosti na území Indiánů. S nimi se po počáteční nedůvěře postupně sbližuje až do té míry, že přijímá nové indiánské jméno Ten, který tančí s vlky. Jeho nový život je však násilně přerušen ve chvíli, kdy do pevnosti dorazí další vojáci… Podle knihy Michaela Blakea byl natočen stejnojmenný film s Kevinem Costnerem, který získal sedm Oscarů.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Dances with Wolves , 1988

Bohdana11
05.03.2018 5 z 5

Příběh moc pěkný, spíše smutný,ale pohladil, bála jsem se jak to dopadne, že budu brečet,ale žádná velká tragédie se nestala.na pokračování nemám odvahu.tohle se fakt kdysi dělo a to mě mrzí.

intelektuálka
01.01.2018 5 z 5

Nechtěla jsem ani vidět film, ani číst knihu...Ale ten dojem byl velmi silný...
Nebyla jsem schopna komunikace, cit indiánů k přírodě a zvířeti tu vyzněl mnohem silněji, než touha bělocha ničit a zabíjet...

Kitty
23.12.2017 4 z 5

Film jsem viděla několikrát, vždy jsem si pouštěla jen tu první, pěknou část (než jej zajmou vojáci). S knihou jsem nyní udělala totéž a stále zvažuji, zda ji dočíst.

Líbí se mi jednoduchý styl, celá první část pohladí po duši, nevidím v tom klasický western. Poznávání přírody a zvyky indiánů, spřátelení s osamělým vlkem, dokážu si nad knihou velmi dobře představit pocity a vjemy poručíka. Ač děj není až tak akční, alespoň první část, není nudný.
Líbí se mi.

Kamil2
17.12.2017 5 z 5

Přečíst si tuhle knihu bylo pro mne jako pohladit svoji duši. Příběh člověka, který našel sám sebe a smysl svého života až mezi indiány, prostě pohladí (alespoň obrazně).

Stromolezci
01.10.2017 4 z 5

Stalo se mi asi poprvé v životě, že mi přišel film lepší než kniha, podle které byl napsán scénář.

Atanone
10.05.2017 5 z 5

Po filmu jsem se knihy bála,ale teď bych se těžko rozhodovala,kdybych si měla vybrat buď jedno,nebo druhé.

Werosaurus
24.04.2017 5 z 5

krásná kniha, čtivá, napínavá. Život s indiány je líčen jako hezký sen plný přírody. Konec je smutný a zanechal ve mě pocit prázdna. Avšak jinak to dopadnout nejspíš ani nemohlo..

MinaHawke
11.04.2017 5 z 5

Moc hezká kniha a i film se mi líbil.

Plavkyně
06.04.2017 5 z 5

Příběh je jednoduchý, konec předvídatelný, jazyk poměrně strohý - a přesto je to kniha, která mě chytl za srdce. Jedna z mála, ke kterým se pravidelně vracím.

Smardik17
05.02.2017 4 z 5

Krásný příběh s koncem jaký bohužel potkal téměř každého indiána. Ze začátku jsem měl problém se začíst, ale pak už jsem se nemohl od příběhu odtrhnout.

jana277
15.01.2017 5 z 5

Neporovnateľne lepšia ako film.

Per-quiee
13.01.2017 5 z 5

Nádherný příběh. A to jsem nikdy na westerny nebyla. Naopak film mě tak nezaujal.

ThomasRuhe
28.10.2016 3 z 5

Tady musím souhlasit s Testerem, u mne čtení probíhalo hodně podobně a mám z něho ty samé pocity.

konicekbily
21.08.2016 5 z 5

Velice dobře napsaná kniha - to se potom v klidu dobře píše scénář a potom točí film, který pobere hodně Oscarů! Určitě jedna z nejlepších knih o kolonizaci Západu.

Joges
31.07.2016 4 z 5

Asi byla chyba začíst číst knihu, jejíž děj znám z filmového plátna nebo z televizní obrazovky téměř nazpaměť. Četbu jsem si tím pádem moc neužil, mohu alespoň potvrdit slova většiny uživatelů u tohoto titulu - je to dobře napsaný, smyšlený (a ještě lépe natočený) příběh.

jana1976
25.07.2016 4 z 5

Příjemný, klidný román. Chvílemi jsem poručíkovi záviděla ten klid v divočině. Začala jsem tuto knihu číst spíš, ze zvědavosti, protože na film, který jsem viděla před dlouhou dobou si nepamatuji. Jen si vybavuje, že se dlouho táhl. Kniha byla příjemná. Mile mě překvapila. Doporučuji.

tester
21.11.2015

Kniha nebo film? Film se nedá na rozdíl od knihy zastavit. Kromě toho je kniha doma stále. Když vidí čtenář napřed film pak při čtení vidí všechno podle filmu. Je to dobře nebo špatně? Pro mně špatně. Kromě toho po shlédnutí filmu už čtenář příběh zná. Preferoval bych napřed knihu a potom film. Někdy to může být překvápko co se z knihy stalo.

Eigis
17.10.2015 4 z 5

Je to smutný, ale velice krásný příběh. Nenajdete v něm hojné popisy bitev a vzrušujících loveckých loveckých výprav a dalších událostí při, kterých sviští šípy a voní střelný prach. Tím nechci říct, že zde tyto scény úplně chybí, ale to že na ně není kladen takový důraz. Kniha ukazuje typický život indiánů, jejich úctu a k přírodě a ke zvířatům, která loví, jejich poctivost a čestnost. V závěru knihy jsou vidět první střety kultury severoamerických indiánů s dobyvačnými bělochy a s toho vyplívající neradostné vyhlídky do jejich budoucnosti.

Filatov
06.08.2015 4 z 5

K filmu jsem se bohužel ještě opravdu nedostal, viděl jsem pouze útržky a tak nebudu vůbec srovnávat. Poručík Dunbar je sympaťák a jeho příběh je velmi záživný, i když předvídatelný. To, že našel sám sebe, je dozajista pravda a našel sám sebe tím stylem, který opravdu nečekal. To, že ho vyloučila vlastní společnost a on dokázal najít své místo v jiné, bylo pěkně vylíčené a dokonce zde byla opět i milostná linie. Nejzlomovější události se začnou dít na posledních dvaceti stranách a to je hodně málo. Příběh je velmi jednoduchý a předvídatelný, takže k plnému hodnocení nesáhnu, ale rozhodně jde o dobrou knihu.

Obuvník
23.06.2015 3 z 5

Bohužel jsem měl trošku problém knihu dočíst. Nemohl jsem si pomoci a celou dobu příběh srovnával se skvělým filmovým zpracováním. Kniha je napsána strohým stylem bez chuti a zápachu. Jako by se to všechno odehrávalo někde za sklem, přes které se k vám nic moc nedostane. Klobouk dolů před Kevinem Costnerem, který uvařil perfektní guláš. Stačilo dodat trochu soli a koření :-)