Tanec s vlky

Krátce po skončení války Severu proti Jihu je voják Severu vyznamenaný za statečnost John Dumbar převelen do pevnosti na území Indiánů. S nimi se po počáteční nedůvěře postupně sbližuje až do té míry, že přijímá nové indiánské jméno Ten, který tančí s vlky. Jeho nový život je však násilně přerušen ve chvíli, kdy do pevnosti dorazí další vojáci… Podle knihy Michaela Blakea byl natočen stejnojmenný film s Kevinem Costnerem, který získal sedm Oscarů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82082/tanec-s-vlky-82082.jpg 4.5224

Kmen Komančů (1.)

Vydáno:, XYZ (ČR)

Dances with Wolves (1988)

Kniha Tanec s vlky

lynxir

Literárně to na nobelovku není, ale je to knížka veskrze příjemná, ať už v anglickém originálu či v českém, povedeném překladu pana Olivy. Sedmioscarový skvělý film Kevina Costnera je dějově v podstatě totožný a pocitově se s knihou výtečně doplňuje.

Kdo by se nechtěl spolu s poručíkem Dunbarem oprostit ode všech zbytečných vymožeností moderní civilizace a vydat se do skutečného světa mužů, kteří jsou opravdovými muži, a žen, které jsou opravdovými ženami, do světa, který je často drsný, někdy smutný, ale svým způsobem krásný.

Občas se taky posadím někde pod stromem, zapálím dýmku míru a nechám se unášet; my indiáni to tak máme…

Janadvorackova

Tatanka! Moc tatanka :)!

Doslova zážitek, moc krásná kniha a film, který za ní ani moc nepokulhává.

O77

Já se u tohohle bavila, když říkám bavila myslím tím, fakt smála. Příběh je ideální směsí dojemnosti a komičnosti, což v knize vynikně poněkud více než ve filmu. Ovšem jinak je filmové zpracování vzácnou výjimkou, kdy se to nepovedlo hollywoodským scénáristům zpackat.

chodícírohožka

Byla to pěkná knížka, ale musím se přiznat, že mě nijak zvlášť nenadchla. Příjemně se četla, příběh pozvolna plynul, krásné momenty se střídaly s chvílemi rozhořčení nad bezohledností člověka, ale nedokázalo to ve mě vyvolat nějaké silnější dojmy. Pravděpodobně za to může zvláštní styl psaní, který na mě působil poněkud odtažitě - jako kdyby ani sám autor tomu příběhu nepropadl.

TerkaLangoš199
08.12.2018

Skoro nemám slov. Kniha o nádherném spojení člověka s přírodou. Kniha o lidech, co touží ovládnout vše. A kniha o člověku, co vymění uniformu za indiánskou čelenku..

Teresita
10.10.2018

Nádherná kniha, která stoji za přečtení, bohužel také velice smutná. Kdysi jsem viděla film s Kevinem Costnerem, který je stejně tak dobrý. Doporučuji i přes to, že nemám tento žánr ráda, nikdy mě nebavil ani Vinnetou.

BlackBlade
26.09.2018

Taková oddechovka, asi nemá smysl moc komentovat, protože to bylo skvěle zpracováno ve filmu s Costnerem.

Igor1311
16.05.2018

V podstate smutný príbeh o obsadzovaní indiánskej zeme bielym človekom, napriek tomu výborne spracovaný.