Kmen Andromeda

Kmen Andromeda https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516/kmen-andromeda.jpg 4 737 737

Jedna z nejslavnějších knih Michaela Crichtona je detailně promyšlenou vizí kosmické nákazy šířící se na Zemi. Popisuje pět dnů největší americké vědecké krize. Tak jak bývá při řešení krizí obvyklé, je chování jejich účastníků směsí předvídavosti a zatmění mysli - krize jsou dobou pro skvělé i naprosto nesmyslné nápady. * Čtyři vědci vybraní pro své vědecké úspěchy jsou v úplném utajení povoláni do laboratoří ukrytých pod nevadskou pouští. A zde, obklopeni nejmodernější technikou a odříznuti od světa, bojují s celosvětovou epidemií působenou neznámým mikroorganizmem, který zabil, kromě dvou, všechny obyvatele jednoho městečka v Arizoně, kam dopadl kontaminovaný satelit, sbírající kosmické vzorky. Krok za krokem odhalují tajemství kmene Andromeda. Avšak jejich protivník unikne ze svého vězení v laboratoři a závod o čas se ještě zrychluje. * Autorovo vypravěčské umění, smysl pro detail a vědecké znalosti vytvářejí reálný svět současného výzkumu, a také nezapomenutelný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Baronet

The Andromeda Strain , 1969

Niraj
11.07.2014 4 z 5

Velmi poutavá kniha, ale souhlasím s komentáři níže: zbytečně moc technických údajů, zabírající celé stránky (výpisy z přístrojů, texty dálnopisů, ....) - nezajímavé. To jsem přeskakoval. Taky dost rychlý konec, na to, jak to bylo rozjeté. Překvapivě banální konec.
Ale jinak mě kniha držela, za dva večery bylo po ní :-) A přivedla mě k novému autorovi, kterého jsme dosud neznal, už se pídím po dalších jeho knihách.

Pavlnka
09.07.2014 4 z 5

Zajímavá kniha, ale moc věděcká - spoustu pasáží jsem přeskakovala :-D. Konec velmi překapivý :)

čuřil
06.03.2014 4 z 5

Mně se kniha líbila. Už jsem jí sice dříve četl, ani teď nezklamala. To nebezpečí možné nákazy, ať už z vesmíru nebo nějaké pandemie je pořád nasnadě.

ripo
22.02.2014 5 z 5

Hltal som už komiksovú verziu v časopise (už si nepamätám názov). Výborný sci fi thriller !!!

petka-2007
22.01.2014 3 z 5

Nu... souhlasím s uživatelem ttoper a ian.malcolm.... Očekávala jsem knihu s románovým příběhem, ne popis faktů... Zajímavé, ale příliš nenadchlo...

rose
30.11.2013 4 z 5

Problematika mimozemských mikroorganismů, které se ocitnou na Zemi je určitě aktuální stále, stejně jako popisy supertajných supervybavených vojenských a výzkumných center. Knížku jsem četla už kdysi a teď jsem se k ní vrátila. Po těch letech mi najednou připadala méně „akční“ než tehdy. Možná to bude tou záplavou technothrillerů, které tehdy ještě neexistovaly.

Neo1tex
22.11.2013 4 z 5

Velmi zábavný příběh. Moc se mi líbí spojení dokumentárního stylu výpravy s klasickým pojetím příběhu.

Raccon
08.11.2013 3 z 5

Hodně zajímavá knížka, zabývající se zavlečením mimozemského organismu na Zem. Pěkně napsané a hlavně napínavé.

lucifuk
08.10.2013 4 z 5

Veľmi napínavé čítanie, ktoré aj po rokoch dokáže poriadne zaujať. Jediné čo románu vytýkam je nemastný neslaný záver

patron
19.03.2013 2 z 5

No nevím, asi ve své době to byla špička, ale dnes už to nějak neumím vzít vážně.

Phoenix16.cz
02.01.2013 5 z 5

Po velkém zklamání z filmové verze bylo čtení knihy dostatečný zadostiučiněním. Příběh byl jasný a srozumitelný (navzdory autorovu varování, že text obsahuje spoustu odborných termínů), uvěřitelný a bez logických chyb. Další kniha od autora, který je schopný nastudovat spoustu materiálů, aby vytvořil jeden kvalitní příběh.

učtese
15.12.2012 4 z 5

Napínavé od začátku do konce, žádná hluchá místa. Jestli máte také pocit, že se první filmové Čelisti, nepodařilo dalšími žraločími filmy překonat, pak různá smrtící nákazová dílka jsou jen vývarem z Andromedy.Pozn.V prvním dnu v části poplach musí major Manchek volat do Pentagonu. Číslem je binární kod čísla 87. Major ho podivným způsobem přepíše jako 11101010.Chtěl jsem si to ověřit a jestli jsem převod čísel do dvojkové soustavy pochopil správně, potom 11101010 je 234 a 87 má vypadat 01010111. To se mi zdá na takovouhle knihu dost nepochopitelná chyba.

Zaja
13.12.2012 5 z 5

V 15ti jsem knížku četl asi třikrát. Jestli bych ji ohodnotil pěti hvězdičkami i dnes, to nevím.

ian.malcolm
17.11.2012 2 z 5

Uznávám Crichtona jako spisovatele, dokáže skvěle vygradovat napětí a držet mě křečovitě zaraženého v křesle, ale u této knihy jsem to prostě nějak nenašel. Jako dvacetistránkovou povídku bych si to asi dokázal představit. V této formě mě to ale vůbec nezaujalo.

Ben Nevis
13.11.2012 4 z 5

Líbila se mi forma. Opravdu originální. :-)

honajz
19.03.2012 2 z 5

Tak ano, jako fiktivní literatura faktu je to hodně dobré a až na pár excesů si člověk skutečně říká, je to pravda, nebo si to vymyslel? Kniha je naštěstí krátká, protože i takhle už - alespoň mne - začaly brzy lézt na nervy všechny ty výpisy z počítače, přehled smluv a paragrafů, a také životní historie každé postavy, která si v knize i jen uprdne, a to nejlépe od narození přes studia a svatbu. Neříkejte mi, že jste ty pasáže všichni četli a nepřeskakovali. Když tohle odečtu, zbývá průměrný příběh na jednu povídku, který má svou úvodní záhadu, jež se řeší, ale přece jen jsem po všem tom vychvalování čekal víc.

ttoper
05.03.2012 2 z 5

Nemůžu si pomoci, ale zatím nejslabší Crichton. Možná je to tím, že od Crichtona mám vyšší očekávání, ale pokus o rádoby literaturu faktů nevyšel. Pouze chvilkami mě kniha strhla a to v místech, kde se znovu přiblížil klasickému románu.
Přesto pro mě Crichton zůstává jedním z nejoblíbenějších autorů.

St. Jimmy
03.02.2012 5 z 5

Klasika ze žánru sci-fi. I když se přiznávám, že jinak sci-fi příliš nečtu, tak tahle mě naprosto uchvátila. A nejen strhujícím dějem, ale i nezapomenutelnými výpisy z počítačových procesů, výzkumů a rozborů... tohle všechno dohromady splývá v jednu vynikající science fiction.

aychend
30.01.2012 5 z 5

Jedním slovem - úžasný!!! Jdu číst další knihy od tohoto autora!

Eivo Inaka
21.01.2012 5 z 5

Jedna z knížek ke kterým se čas od času vracím - a díky kterým ráno vstávám nevyspalý, protože je těžké se od ní odlepit. Crichton přesně ví jak na mě. Navíc ukázkám výpisů z počítače a dálnopisu se daří vyvolat nepříjemný dojem, že čtu literaturu faktu. Paráda!